Po raz kolejny staje w obronie kobiet

Olga Figaszewska 26 listopada 2020 16:12

Dominika Kulczyk po raz kolejny postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. Post, który udostępniła na swoim Instagramie zaniepokoił jej obserwatorów. Wśród zamieszczonej serii zdjęć znajduje się portret pobitej Michelle Obamy.  

Dominika Kulczyk o kobietach i Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet

Inwestorka i filantropka, szefowa fundacji Kulczyk Foundation, autorka filmów dokumentalnych o wykluczeniu i dyskryminacji. W nich Dominika Kulczyk zajmowała się wieloma problemami. Postanowiła skoncentrować się również na sprawach kobiet.

,,Mam też wrażenie, że żyjemy w czasach, kiedy nasza rola, nasza zmiana i nasza istotność dla świata jest dużo większa niż kiedykolwiek. Jesteśmy też dużo bardziej świadome naszego wpływu na świat, który rzeczywiście zmieniamy bardziej niż kiedyś. To, jaką rolę w nim odgrywamy, zmieniło się dynamicznie na przestrzeni kilku ostatnich lat. To jest fascynujące być kobietą w takich czasach", mówiła Dominika Kulczyk kilka miesięcy temu w wywiadzie VIVY! Z Aleksandrą Kwaśniewską.

Dominika Kulczyk stoi po stronie kobiet i wspiera je w walce o ich prawa. Teraz także nie było inaczej.  W związku z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet na Instagramie szefowej Kulczyk Foundation pojawiła się seria portretów pobitych kobiet.

To projekt włoskiego artysty. aleXsandro Palombo  stworzył wizualizacje w programie graficznym, by za ich pomocą „zilustrować dramat, który dotyka miliony kobiet na całym świecie, by potępić, podnieść świadomość i uzyskać odzew ze strony instytucji i polityków”.

Dominika Kulczyk opatrzyła zdjęcia następującym podpisem:

„Wystarczy bólu… Tych zranionych i tych, co ranią…bo oni też zadają ból z bólu… Rozpuśćmy ból w miłości.

Dziś Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. Te głośne, szokujące prace „Just Because I Am a Woman” („Tylko dlatego, że jestem kobietą”) włoskiego artysty aleXsandro Palombo, przypominają, że ofiary nie są anonimowe. Wykorzystując przerobione w photoshopie zmaltretowane portrety: m.in. Michelle Obamy, Angeli Merkel, Hillary Clinton pokazał, że każda kobieta, niezależnie od statusu społecznego, pochodzenia, poglądów i religii, jest narażona na przemoc”.

Kadry poruszają, skłaniają do refleksji i podjęcia społecznej dyskusji na temat przemocy wobec kobiet. 

1/7
Hillary Clinton USA Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo Gender Equality
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
1/7

2/7
Brigitte Macron France Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
2/7

3/7
Sonia Gandi India Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo Gender Equality
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
3/7

4/7
Angela Merkel Germany Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
4/7

5/7
Michelle Obama USA Indonesia Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo Gender Equality #DomesticViolenceCampaign
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
5/7

6/7
Aung San Suu Kyi Indonesia Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro Palombo
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
6/7

7/7
Alexandria Ocasio-Cortez USA Domestic Violence Awareness Campaign by aleXsandro
Copyright @aleXsandro Palombo/materiały prasowe
7/7

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.