O NIEJ JEST GŁOŚNO!

„Nie promuję otyłości”, Dominika Gwit odpowiada Bojarskiej-Ferenc!

Aktorka szczerze o swojej nadwadze

Monika Katarzyna Krupska 2 lipca 2018 14:31

O tej metamorfozie pisały wszystkie media, a sama zainteresowana wydała nawet na ten temat książkę. W 2015 roku Dominika Gwit schudła ponad 50 kilogramów, ale z czasem dopadł ją efekt jo-jo. Dziś aktorka musi bronić swojego nowego wyglądu! Zarzeka, że czuje się dobrze w swoim ciele, a nawet organizuje warsztaty dla osób otyłych. Czy nie promuje w ten sposób czasem otyłości? 

Dominika Gwit o otyłości 

Kilka tygodni temu Mariola Bojarska-Ferenc ostro skrytykowała Dominikę Gwit. Zarzuciła jej promowanie otyłości i apelowała do aktorki, aby zaczęła martwić się o swoje zdrowie. „Ja bym nie epatowała aż tak, że otyłość jest fajna. Pamiętajmy, że tutaj nie chodzi o estetykę, bo to czy ludziom Dominika się podoba, to jest odrębna sprawa. Mówimy tutaj w kontekście zdrowia. Otyłość niesie ze sobą mnóstwo problemów”, mówiła trenerka. 

Komentarz nie uszedł na uwadze aktorce, która Bojarskiej-Ferenc odpowiedziała na łamach Party. „To, że akceptuję siebie, nie oznacza, że promuję otyłość”, powiedziała Dominika. Dodała, że w zależy jej na tym, aby otyłe kobiety akceptowały swój wygląd, a nawet go lubiły i właśnie dlatego zaprosiła je na warsztaty Piękno w rozmiarze XXL. „Znam to uczucie, sama przez to przeszłam. Bałam się odsłonić rękę czy nogę”, wyznała. 

Gwit zaznaczyła, że „każda z nas jest piękna”, niezależnie od tego ile waży.  „Dziś wiem, że otyłość wynika z zaburzeń metabolizmu, który cały czas trzeba stymulować ćwiczeniami i dietą. Nie wszyscy mają na to siłę”,  dodała. 

Aktorce udało się zrzucić 53 kg. W 2016 roku wyznała, że nie wytrzymała psychicznie dążenia do bycia jak najchudszą, czego efektem była próba załagodzenia problemu poprzez jedzenie. 

„Ja sobie z tym nie poradziłam, hamulce totalnie puściły i trochę się rzuciłam na jedzenie. Trochę miałam taką obsesję, że jadłam, jadłam, jadłam, a później znów dieta. 2015 rok po zakończeniu diety odchudzającej był dla mnie koszmarem w mojej głowie”, mówiła w jednym z wywiadów. 

Myślicie, że Dominika promuje teraz otyłość?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?