Aktorka szczerze o swojej nadwadze

Monika Katarzyna Krupska 2 lipca 2018 14:31

O tej metamorfozie pisały wszystkie media, a sama zainteresowana wydała nawet na ten temat książkę. W 2015 roku Dominika Gwit schudła ponad 50 kilogramów, ale z czasem dopadł ją efekt jo-jo. Dziś aktorka musi bronić swojego nowego wyglądu! Zarzeka, że czuje się dobrze w swoim ciele, a nawet organizuje warsztaty dla osób otyłych. Czy nie promuje w ten sposób czasem otyłości? 

Dominika Gwit o otyłości 

Kilka tygodni temu Mariola Bojarska-Ferenc ostro skrytykowała Dominikę Gwit. Zarzuciła jej promowanie otyłości i apelowała do aktorki, aby zaczęła martwić się o swoje zdrowie. „Ja bym nie epatowała aż tak, że otyłość jest fajna. Pamiętajmy, że tutaj nie chodzi o estetykę, bo to czy ludziom Dominika się podoba, to jest odrębna sprawa. Mówimy tutaj w kontekście zdrowia. Otyłość niesie ze sobą mnóstwo problemów”, mówiła trenerka. 

Komentarz nie uszedł na uwadze aktorce, która Bojarskiej-Ferenc odpowiedziała na łamach Party. „To, że akceptuję siebie, nie oznacza, że promuję otyłość”, powiedziała Dominika. Dodała, że w zależy jej na tym, aby otyłe kobiety akceptowały swój wygląd, a nawet go lubiły i właśnie dlatego zaprosiła je na warsztaty Piękno w rozmiarze XXL. „Znam to uczucie, sama przez to przeszłam. Bałam się odsłonić rękę czy nogę”, wyznała. 

Gwit zaznaczyła, że „każda z nas jest piękna”, niezależnie od tego ile waży.  „Dziś wiem, że otyłość wynika z zaburzeń metabolizmu, który cały czas trzeba stymulować ćwiczeniami i dietą. Nie wszyscy mają na to siłę”,  dodała. 

Aktorce udało się zrzucić 53 kg. W 2016 roku wyznała, że nie wytrzymała psychicznie dążenia do bycia jak najchudszą, czego efektem była próba załagodzenia problemu poprzez jedzenie. 

„Ja sobie z tym nie poradziłam, hamulce totalnie puściły i trochę się rzuciłam na jedzenie. Trochę miałam taką obsesję, że jadłam, jadłam, jadłam, a później znów dieta. 2015 rok po zakończeniu diety odchudzającej był dla mnie koszmarem w mojej głowie”, mówiła w jednym z wywiadów. 

Myślicie, że Dominika promuje teraz otyłość?  

1/6
Dominika Gwit promuje otyłość czy walczy o normalność?
Copyright @East News
1/6

Dominika Gwit kilka lat temu przeszła spektakularną metamorfozę 

2/6
Dominika Gwit 2014 grudzień
Copyright @ons.pl
2/6

Aktorka schudła ponad 50 kg, ale dopadł ją efekt jojo

3/6
Dominika Gwit promuje otyłość czy walczy o normalność?
Copyright @East News
3/6

Gwit nie przejmuje się, jednak powrotem kilogramów i mówi, że akceptuje siebie 

4/6
Dominika Gwit w czarnej sukience
Copyright @
4/6

Dominika powtarza, że każda kobieta jest piękna, niezależnie od tego, ile waży

5/6
Dominika Gwit
Copyright @ONS
5/6

Ostatnio poprowadziła nawet warsztaty dla osób z dodatkowymi kilogramami 

6/6
Dominika Gwit
Copyright @East News
6/6

„To, że akceptuję siebie, nie oznacza, że promuję otyłość”, podkreśla aktorka

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.