Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
Historie miłosne

Połączyła ich pasja do muzyki, swoją miłość ukrywali aż do ślubu… Jak poznali się Dominika Gawęda i Maciej Szczepanik?

„On wie, że jestem szalona”, mówiła wokalistka Blue Café

Marcjanna Maryszewska 31 stycznia 2023 13:05
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Od ponad pięciu lat tworzą szczęśliwe małżeństwo, lecz swojej prywatności pilnie strzegą przed mediami oraz ciekawskimi fanami... Wokalistkę Blue Café oraz muzyka z grupy Pectus niespodziewanie połączyło piękne uczucie, które jakiś czas później zaprowadziło ich przed ołtarz… Co wiemy o miłości Dominiki Gawędy i Macieja Szczepanika? Poznajcie historię tej niezwykłej relacji.

Dominika Gawęda i Maciej Szczepanik — jak się poznali? Historia miłości

Uczucie Dominiki Gawędy i Macieja Szczepanika od początku budziło wiele emocji w świecie muzycznym. Przez długi czas oboje twardo zaprzeczali wszelkim plotkom, jakoby miało łączyć ich coś więcej… A pierwsze wieści o domniemanym związku muzyków pojawiły się już w 2014 roku. Jak się okazało po latach — wcale nie były one tak dalekie od prawdy! Znajomi pary ujawnili po latach, że rozkwit ich uczucia przypadł właśnie na tamten okres.

Zakochani poznali się po jednym z koncertów dzięki wspólnym znajomym. Maciej Szczepanik z miejsca stracił głowę dla pięknej koleżanki z branży! „Od razu złapali wspólny język, ale zanim poszli na pierwszą randkę, minęło sporo czasu. Maciek musiał się nagimnastykować, żeby zdobyć Dominikę”, donosił ich znajomy za pośrednictwem “Flesza”. Artysta zaimponował Dominice swoim charakterem. Połączyła ich nie tylko wspólna pasja, ale również podobne spojrzenie na świat i plany na przyszłość. Jakiś czas później zostali parą, o czym wiedzieli nieliczni. „Kiedy są razem, Dominika się wycisza, bo jej ukochany działa na nią jak kojący kompres i daje poczucie bezpieczeństwa”, donosiła osoba z otoczenia pary.

Dominika Gawęda, Maciej Szczepanik, 18.08.2017

Fot. Podlewski / AK

Przypadkowe spotkanie zaowocowało przepiękną miłością, która rozwijała się z dala od mediów. Dominika Gawęda i Maciej Szczepanik nie obnosili się ze swoim uczuciem, nie pozowali razem na ściankach oraz nie komentowali plotek. O tym, że od lat łączy ich coś więcej, bardzo duża część fanów dowiedziała się dopiero po ślubie w 2017 roku! „Potwierdzam plotki. Ślub niebawem. Będzie w Polsce, w gronie przyjaciół i rodziny. Mój ślub będzie jak z bajki, to moja słodka tajemnica. Miłość nie jest na sprzedaż, nie będzie wspólnej okładki. Proszę paparazzi, by mnie nie tropili, będzie paru ochroniarzy z dobermanami”, mówiła wokalistka Blue Café w rozmowie z TVN.

CZYTAJ TAKŻE: Tak kochają się Tomasz Szczepanik i Monika Paprocka-Szczepanik. Połączyła ich praca, przeszli przez trudne chwile

Rok wcześniej muzyk oświadczył się wybrance swojego serca na Maderze. „[...] W miejscowości Ponta do Pargo, na wysokim klifie, o który rozbijają się fale Atlantyku, przy słynnej latarni morskiej, podarowałem mojej najdroższej Dominice pierścionek zaręczynowy...  Wszystko działo się podczas zachodu słońca... Madera już zawsze będzie dla nas obojga szczególnym miejscem! Odwiedzajcie tą wyspę — tu rozkwitają marzenia i Miłość...", wspominał na swoim Instagramie w 2019 roku.

Ślub Dominiki Gawędy i Macieja Szczepanika

Ślub muzyków odbył się 29 lipca 2017 roku w ogrodach Pałacu Chojnata w województwie łódzkim. Para do samego końca ukrywała termin uroczystości przed mediami! Dominika Gawęda podzieliła się wieściami za pośrednictwem Instagrama Blue Café. „Pragniemy podzielić się z Wami bardzo miłą informacją... Właśnie przed chwilą powiedzieliśmy sobie TAK. To najszczęśliwszy i najpiękniejszy dzień w naszym życiu!”, czytaliśmy wówczas.

Tak jak zapewniali, uroczystość przebiegła w gronie najbliższej rodziny oraz znajomych pary. W tym pięknym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć członków zespołu Pectus oraz formacji Blue Café. Panna młoda miała na sobie suknię ślubną projektu Violi Piekut, a w przygotowaniu ceremonii pomagała parze między innymi Agnieszka Hyży! 

Dominika Gawęda i Maciej Szczepanik — wspólne życie, plany na przyszłość, dzieci

Za kilka miesięcy małżonkowie będą świętować kolejną rocznicę ślubu. Choć w mediach społecznościowych publikują niewiele wspólnych zdjęć, w minionym roku postanowili upublicznić wspomnienia piątej rocznicy! Celebrowanie tamtych chwil to bardzo ważny element ich małżeństwa. „Jakby to było wczoraj. Kochanie dziękuję, że jesteś", napisał Maciej Szczepanik pod romantycznym ujęciem. Wtórowała mu ukochana, publikując inne zdjęcie z tamtego dnia.

To była jednak wyjątkowa okazja, gdyż para na ogół nie epatuje swoim uczuciem w mediach, a o ich związku wciąż wiadomo niewiele. Dominika Gawęda jedynie od czasu do czasu robi wyjątek i wspomina o swoim ukochanym oraz wspólnym życiu poza kamerami. Prywatność stanowi priorytet dla obojga. 

Wokalistka przed laty deklarowała gotowość na powiększenie rodziny. Miała wówczas pewne obawy dotyczące macierzyństwa. „Czasami zastanawiam się, jaką będę mamą, nie mam bowiem żadnego doświadczenia z dziećmi. Podejrzewam, że mogłabym je trochę rozpieszczać. Na razie jednak postanowiłam sprawić sobie inne dziecko – kupiliśmy psa shih tzu, którego nazwaliśmy Disney”, przyznała w 2017 roku na łamach Faktu.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Poznali się przez internet, rok później byli po ślubie. Oto historia Michała i Poli Wiśniewskich

Z kolei w rozmowie z Marcinem Cejrowskim w 2020 roku opowiedziała nieco więcej o życiu u boku muzyka. Wokalistka od jakiegoś czasu trenuje w domu z mieczami. Nie brakuje jej energii oraz zwariowanych pomysłów, w które równie chętnie angażuje swojego ukochanego! „Kiedy trenowałam kung-fu, to czas, kiedy nie znałam się z moim mężem. On wie, że jestem szalona, mam różne pomysły i lubię żyć pełnią życia. Ciągle coś wymyślam, jak nie podróże, to zajęcia. Nie nudzimy się”, zapewniała w programie Kwarantanna Live podkreślając przy tym, że mąż strasznie ją kocha… I takiej miłości można im jedynie pozazdrościć!  

Dominika Gawęda, Maciej Szczepanik, Festival Sopot Top of The Top 2018, 15.08.2018

Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Dominika Gawęda, Maciej Szczepanik, Dzień Dobry TVN, Warszawa, 01.09.2018

Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.