Brad Pitt i Angelina Jolie
ZWIĄZKI GWIAZD

Klątwa paparazzi. Czy media mogą zabić miłość?

Beata Nowicka 21 września 2016 18:30
Brad Pitt i Angelina Jolie

Miłość Angeliny Jolie i Brad Pitta od początku rozgrywała się na oczach mediów. Nawet „tajny ślub” był wielkim medialnym wydarzeniem. Od wczoraj wiadomo, że taki będzie też ich rozwód. Rozpad małżeństwa to straszna cena za sławę i nie oni pierwsi ją płacą. Czy życie w świetle fleszy zniszczy każdy związek?


Jeden z szefów niemieckiego „Bilda” mawiał: „Jak jesteś gwiazdą, zaczynasz swoją drogę na szczyt i zaczynasz flirtować z mediami, to pamiętaj, że te media będą również z tobą kiedy będziesz spadał”. Przekonują się o tym teraz Brad i Angelina, którzy apelują o spokój i uszanowanie prywatności. Tylko, że oni żadnej prywatności już dawno nie mają.

Gazety z wiadomościami wyssanymi z palca

Pierwszy raz media doniosły o rozstaniu Angeliny i Brada Pitta siedem lat temu. Potem okładki z tytułem „Divorce” pojawiały się jeszcze wiele razy. O swoim rozwodzie regularnie czyta też Beyoncé, która mimo to nadal pozostaje żoną Jaya Z, „na krawędzi” stało już wielokrotnie małżeństwo księcia Wiliama i Kate. Prasa rozwodzi nieustannie Davida i Victorię Beckhamów. Na łamach brukowców pojawiają się sensacyjne wyznania rzekomych kochanek piłkarza ale jak dotąd żadne z nich nie znalazły potwierdzenia. Gwiazdy różnie reagują na takie doniesienia. Czasem dementują je, częściej zostawiają bez komentarza. Ale jak wielką trzeba mieć odporność i jak wielkie zaufanie do partnera, żeby znosić ciągłe ataki.

Pod ostrzałem paparazzi

Prasa śledzi każdy krok celebrytów i do każdego zdjęcia jest w stanie dorobić historię. Czasem prawdziwą, jak w przypadku Kristen Stewart, której związek z Robertem Patisonem zniszczyły pikantne zdjęcia dokumentujące jej zdradę.
Archiwa fotograficzne pękają w szwach od zdjęć Angeliny i Brada wchodzących i wychodzących z lotniska, zmęczonych po podróży, na zakupach, na spacerze itd. Im gorsze zdjęcie tym lepiej. Łatwiej do niego dorobić historię. Do dziś nie wiadomo o czym burzliwie rozmawiali na balkonie hotelu w Sydney w listopadzie 2014 roku. Ale już wtedy pisano, że zdjęcia dokumentują wielką awanturę od której zaczął się zakończony rozwodem kryzys.  Zdjęcia szczupłej Angeliny świadczyć mają o anoreksji, przypadkowa niekorzystna fotka Jennifer Aniston - o jej ciąży. Spekulacje o ciąży aktorki okazały się w końcu dla niej nie do zniesienia. Wydała w tej sprawie oświadczenie tłumacząc jak bardzo są dla niej bolesne. Gwiazdy rzadko reagują pozwami na naruszanie ich prywatności, przez fotografów, chyba że sprawa dotyczy dzieci. Niedawno Charlize Theron wystąpiła przeciw mediom, które upubliczniły zdjęcia jej dzieci. W jej ślady poszli inni.

Pokusy i słabości

Sporo gwiazd jednak kocha zainteresowanie mediów i zabiega o nie. Internet pełen jest zdjęć dzieci Kim Kardashian i jej samej nago. Wpuszczenie mediów do swojego życia to łatwy sposób na zdobycie popularności. Ale też droga w jedną stronę. „Nie jestem ekspertem od życia gwiazd, ale myślę, że trwałość związku w świecie jupiterów to jest kwestia ceny. Można w zdecydowany sposób odseparować się od wścibstwa mediów, można próbować z nimi pogrywać: porzucać jakieś ciekawe kąski ze swojego życia, udając przed samym sobą, że daję im tyle, ile sam chcę dać. Ale wtedy bardzo łatwo przekroczyć granicę, bo apetyt wścibskich mediów jest nienasycony”, mówi dziennikarz telewizyjny Grzegorz Miecugow. Doniesienia o romansie Brada i Angeliny na planie filmu „Pan i Pani Smith” były prawdziwe i skończyły się małżeństwem pary. Plotki o romansie Brada z Marion Cotillard na planie „Sprzymierzonych” i z Seleną Gomez podczas zdjęć do „The Big Short” kończą się właśnie rozwodem.

Dzieci dorastają na oczach świata

W najtrudniejszej sytuacji zawsze są dzieci. Bliźniaki Jolie Pitt wylądowały na okładce magazynów „Hallo” i „People” już jako oseski. Co prawda w szczytnym celu - rodzice zebrali w ten sposób 14 milionów dolarów dla swojej fundacji, ale to naprawdę wcześnie jak na medialny debiut. Później paparazzi nie odpuszczają. jedną z najczęściej fotografowanych dziewczynek jest Suri Criuse, o której pisze się wciąż, że jest smutna bo dawno nie widziała taty, Toma. Nie sposób też uchronić dzieci plotkami o najbliższych. Z internetu dowiadują się, że ojciec jest narkomanem a matka osobą niezrównoważoną psychicznie. Jak radzi sobie z tym ich niedojrzała psychika?

Pożywka dla hejterów

Motorem napędowym publikacji o gwiazdach jest zaspokajanie ciekawość, frustracji i zazdrość ludzi, którzy w swoim życiu borykają się z problemami, nudą, wypaleniem i którym ulgę przynosi podglądanie gwiazd i anonimowe komentowanie w internecie mniej lub bardziej wyssanych z palca „faktów” z życia idoli. Czy w takich warunkach można ocalić miłość? Los Brangeliny pokazuje, że nie. Ale co naprawdę zniszczyło ten związek wiedzą tylko oni sami.

 

Polecamy też: Ślub, ciąża, narodziny dzieci. Najważniejsze momenty z życia Brada i Angeliny na okładkach magazynów

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…