Księżna Charlene,  monakijska rodzina królewska
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Cóż, czasem po prostu trudno się uśmiechać”. Księżna Charlene w szczerym wywiadzie

Najsmutniejsza księżna świata nie owijała w bawełnę

Gabriela Czernecka 16 stycznia 2020 14:47
Księżna Charlene,  monakijska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Dlaczego księżna Charlene się nie uśmiecha? Odpowiedź na to pytanie od lat trapi internautów. Początkowo pisano, że to przez nieszczęśliwe małżeństwo, w którym tkwi mimo zdrad męża, później podawano, że to przez nadmiar operacji plastycznych. Dziś księżna Monako rozprawia się z plotkami na swój temat. W wywiadzie dla południowoafrykańskiego magazynu Huisgenoot opowiada, że miniony rok nie był dla niej łaskawy.

Księżna Charlene nie uśmiecha się. Dlaczego?

Operacja ojca, śmierć dwóch bliskich przyjaciół w ciągu dziesięciu dni - to nie był dla niej łatwy czas.  „Ludzie bardzo szybko mówią: Och, dlaczego ona się nie uśmiecha na zdjęciach? Cóż czasami trudno się uśmiechać”, mówi Charlene. Księżna wprost wyznaje, że ubiegły rok „zdecydowanie mocno ją doświadczył”. Jej ojciec przeszedł operację w Afryce Południowej i walczył o życie. Później w ciagu dziesięciu dni straciła dwóch najlepszych przyjaciół.

Książę Albert, księżna Charlene
Fot. Getty Images

Księżna Monako w najnowszym wywiadzie była niezwykle szczera. Ujawnia, że za brakiem uśmiechu stoją nie tylko problemy rodzinne, ale także... tęsknota za domem. Mimo że jej brat Mike z rodziną mieszka w Monako, to księżna w swoim kraju pozostawiła grono przyjaciół. „Mam zaszczyt prowadzić to życie, ale tęsknie za rodziną i przyjaciółmi w Południowej Afryce i często jestem smutna, bo nie zawsze mogę być przy nich”, mówi w rozmowie z Huisgenoot.

Charlene regularnie ma okazję odwiedzać RPA, ale dopiero w lutym ubiegłego roku jej dzieci - pięcioletnie bliźnięta: Gabriella i Jacques - po raz pierwszy miały okazję zwiedzić jej rodzinne strony. To było dla niej ogromne przeżycie: „Od dawna marzyłam, by je tam zabrać i pokazać im Afrykę. Szczególnie Benoni, miasto, w którym się wychowałam”, zdradziła.

„Dzieci  bardzo niecierpliwiły się, bo chciały zobaczyć babcię i dziadka. Kiedy lądowaliśmy wszyscy we troje, patrzyliśmy w okienko w samolocie, a Jacques ze łzami w oczach powiedział: Woow, to jest mamo kraj, z którego przybyłaś? Jest taki duży! To było dla mnie wzruszające”, zdradza Charlene. Złośliwi piszą jednak, że księżna może i miała ciężki rok, ale smutna jest od kilku lat. Wielu docenia jednak, że mimo trudnego królewskiego życia nie poddała się w przeciwieństwie do Meghan...   

księżna Charlene, książę Albert, księżniczka Gabriella, książę Jacques, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/Abaca/East News

Księżna Charlene, Charlene Grimaldi, księżna Monako, monakijska rodzina królewska
Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER, ANGELA WEISS/AFP/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.