Księżna Charlene,  monakijska rodzina królewska
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

„Cóż, czasem po prostu trudno się uśmiechać”. Księżna Charlene w szczerym wywiadzie

Najsmutniejsza księżna świata nie owijała w bawełnę

Gabriela Czernecka 16 stycznia 2020 14:47
Księżna Charlene,  monakijska rodzina królewska
Fot. Getty Images

Dlaczego księżna Charlene się nie uśmiecha? Odpowiedź na to pytanie od lat trapi internautów. Początkowo pisano, że to przez nieszczęśliwe małżeństwo, w którym tkwi mimo zdrad męża, później podawano, że to przez nadmiar operacji plastycznych. Dziś księżna Monako rozprawia się z plotkami na swój temat. W wywiadzie dla południowoafrykańskiego magazynu Huisgenoot opowiada, że miniony rok nie był dla niej łaskawy.

Księżna Charlene nie uśmiecha się. Dlaczego?

Operacja ojca, śmierć dwóch bliskich przyjaciół w ciągu dziesięciu dni - to nie był dla niej łatwy czas.  „Ludzie bardzo szybko mówią: Och, dlaczego ona się nie uśmiecha na zdjęciach? Cóż czasami trudno się uśmiechać”, mówi Charlene. Księżna wprost wyznaje, że ubiegły rok „zdecydowanie mocno ją doświadczył”. Jej ojciec przeszedł operację w Afryce Południowej i walczył o życie. Później w ciagu dziesięciu dni straciła dwóch najlepszych przyjaciół.

Książę Albert, księżna Charlene
Fot. Getty Images

Księżna Monako w najnowszym wywiadzie była niezwykle szczera. Ujawnia, że za brakiem uśmiechu stoją nie tylko problemy rodzinne, ale także... tęsknota za domem. Mimo że jej brat Mike z rodziną mieszka w Monako, to księżna w swoim kraju pozostawiła grono przyjaciół. „Mam zaszczyt prowadzić to życie, ale tęsknie za rodziną i przyjaciółmi w Południowej Afryce i często jestem smutna, bo nie zawsze mogę być przy nich”, mówi w rozmowie z Huisgenoot.

Charlene regularnie ma okazję odwiedzać RPA, ale dopiero w lutym ubiegłego roku jej dzieci - pięcioletnie bliźnięta: Gabriella i Jacques - po raz pierwszy miały okazję zwiedzić jej rodzinne strony. To było dla niej ogromne przeżycie: „Od dawna marzyłam, by je tam zabrać i pokazać im Afrykę. Szczególnie Benoni, miasto, w którym się wychowałam”, zdradziła.

„Dzieci  bardzo niecierpliwiły się, bo chciały zobaczyć babcię i dziadka. Kiedy lądowaliśmy wszyscy we troje, patrzyliśmy w okienko w samolocie, a Jacques ze łzami w oczach powiedział: Woow, to jest mamo kraj, z którego przybyłaś? Jest taki duży! To było dla mnie wzruszające”, zdradza Charlene. Złośliwi piszą jednak, że księżna może i miała ciężki rok, ale smutna jest od kilku lat. Wielu docenia jednak, że mimo trudnego królewskiego życia nie poddała się w przeciwieństwie do Meghan...   

księżna Charlene, książę Albert, księżniczka Gabriella, książę Jacques, monakijska rodzina królewska
Fot. Niviere David/ABACAPRESS.COM/Abaca/East News

Księżna Charlene, Charlene Grimaldi, księżna Monako, monakijska rodzina królewska
Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER, ANGELA WEISS/AFP/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.