Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Trump nie przyleci do Polski!

Miał ważny powód

Olga Figaszewska 30 sierpnia 2019 07:35
Donald Trump
Fot. East News

To już pewne. Donald Trump nie przyleci do Polski. Amerykański prezydent odwołał planowaną wizytę w naszym kraju. Wszystko z powodu huraganu, który nadciąga nad Florydę.

Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce

Przygotowania trwały od wielu tygodni. Prezydent USA miał przylecieć do naszego kraju w niedzielę. Miał wziąć udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie spotkać się z polskimi władzami w celu omówienia ważnych kwestii dla obu państw. Okazuje się, że Donald Trump nie pojawi w Polsce. Nad Florydę nadciąga huragan Dorian i lada dzień ma dotrzeć do wybrzeży. Władze wprowadziły stan wyjątkowy. Niewykluczone, że może być to jeden z największych huraganów. 

Żywioł wcześniej przeszedł nad amerykańskimi Wyspami Dziewiczymi. Huragan ominął główną wyspę Portoryko, ale spodziewany jest także w Georgii i Karolinie Południowej. W czwartek wiatr wiał z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Dorian ma kategorię pierwszą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Ale Narodowe Centrum Huraganów przewiduje, że może szybko osiągnąć trzecią kategorię.

Donald Trump w ostatniej chwili zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy i przeprosił za swoją nieobecność. Zapowiedział, że wkrótce przyleci do Polski.

,,Rozmawiałem właśnie z prezydentem Dudą i przekazałem mu najgorętsze życzenia i życzenia od Amerykanów. Naszym najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo w obliczu huraganu i przełożę wyjazd do Polski na najbliższą przyszłość", wytłumaczył Donald Trump.

W najbliższy weekend zamiast  wizytę polskim władzom złoży wiceprezydent USA, Mike Pence.  

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.