Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Donald Trump nie przyleci do Polski!

Miał ważny powód

Olga Figaszewska 30 sierpnia 2019 07:35
Donald Trump
Fot. East News

To już pewne. Donald Trump nie przyleci do Polski. Amerykański prezydent odwołał planowaną wizytę w naszym kraju. Wszystko z powodu huraganu, który nadciąga nad Florydę.

Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce

Przygotowania trwały od wielu tygodni. Prezydent USA miał przylecieć do naszego kraju w niedzielę. Miał wziąć udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następnie spotkać się z polskimi władzami w celu omówienia ważnych kwestii dla obu państw. Okazuje się, że Donald Trump nie pojawi w Polsce. Nad Florydę nadciąga huragan Dorian i lada dzień ma dotrzeć do wybrzeży. Władze wprowadziły stan wyjątkowy. Niewykluczone, że może być to jeden z największych huraganów. 

Żywioł wcześniej przeszedł nad amerykańskimi Wyspami Dziewiczymi. Huragan ominął główną wyspę Portoryko, ale spodziewany jest także w Georgii i Karolinie Południowej. W czwartek wiatr wiał z prędkością 140 kilometrów na godzinę. Dorian ma kategorię pierwszą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Ale Narodowe Centrum Huraganów przewiduje, że może szybko osiągnąć trzecią kategorię.

Donald Trump w ostatniej chwili zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy i przeprosił za swoją nieobecność. Zapowiedział, że wkrótce przyleci do Polski.

,,Rozmawiałem właśnie z prezydentem Dudą i przekazałem mu najgorętsze życzenia i życzenia od Amerykanów. Naszym najważniejszym priorytetem jest bezpieczeństwo w obliczu huraganu i przełożę wyjazd do Polski na najbliższą przyszłość", wytłumaczył Donald Trump.

W najbliższy weekend zamiast  wizytę polskim władzom złoży wiceprezydent USA, Mike Pence.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…