Diego Maradona
Fot. Sputnik/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Niepokojące doniesienia o legendarnym piłkarzu. Diego Maradona przeszedł operację krwiaka mózgu

Jaki jest stan zdrowia słynnego sportowca?

Ksenia Krasko 4 listopada 2020 15:54
Diego Maradona
Fot. Sputnik/EAST NEWS

Legendarny argentyński piłkarz Diego Maradona trafił do szpitala wkrótce po obchodach swoich 60. urodzin. Jak wykazały szczegółowe badania, sportowiec miał krwiaka mózgu, przez co lekarze zdecydowali się na natychmiastową operację. Lekarz prowadzący Maradonę zapewnił, że jego stan jest „pod kontrolą”.

Diego Maradona przeszedł operację. Jak się czuje?

Jak informuje Daily Mail, jeden z najlepszych napastników w historii argentyńskiej piłki nożnej trafił do szpitala w poniedziałek wieczorem, z powodu anemii i odwodnienia. Wstępna analiza jego stanu zdrowia nie wykazała żadnych nieprawidłowości, ale wynik tomografii komputerowej zmusił lekarzy do szybkiej reakcji, bo u piłkarza wykryto krwiaka podtwardówkowego (nagromadzenie wynaczynionej krwi pomiędzy oponą twardą a pajęczynówką; jest zazwyczaj następstwem ciężkiego uszkodzenia mózgu – za Wikipedią).

„Krwiak prawdopodobnie powstał w wyniku wypadku, ale Maradona nie pamięta tego zdarzenia”, przekazał jego lekarz prowadzący. Jak dodał, „ogólny stan pacjenta poprawia się”.

Leopoldo Luque, osobisty lekarz legendy futbolu, przekazał mediom, że „operacja była pomyślna”. „Diego pozostanie teraz pod obserwacją. Operacja była ważnym etapem, ale obrzęk już minął, więc wyzdrowieje”, dodał. Jak ujawnił, Maradona „cierpiał z powodu depresji, co odbijało się na jego zdrowiu”. Słowa te potwierdzają komentarze znajomych sportowca, według których „wyglądał niezdrowo i słabo”.

W ostatnich latach Diego Maradona miał wiele problemów zdrowotnych. W ubiegłym roku wylądował w szpitalu z powodu krwawienia w układzie pokarmowym, w 2018 roku zasłabł podczas meczu Argentyna – Nigeria na Mistrzostwach Świata w Rosji. W latach 2000. trafił na odwyk z powodu nadużywania alkoholu i narkotyków, a później poddał się operacji zmniejszenia żołądka, aby zwalczyć nadwagę. 

Źródło: TVN24, Daily Mail

Diego Maradona
Fot. Sputnik/EAST NEWS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tarde de sol, en buena compañía...

Post udostępniony przez Diego Maradona (@maradona)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!