David Beckham UNICEF
Fot. UNICEF
O TYM JEST GŁOŚNO

„Przemoc wobec dzieci naznacza je na całe życie. Jest zła. Skończ z nią” - David Beckham w kampanii UNICEF

Weronika Bruździak-Gębura 6 grudnia 2016 13:45
David Beckham UNICEF
Fot. UNICEF

Przemoc naznacza dzieci na zawsze, pozostawiając na ich ciałach niewidzialne tatuaże. Tak twierdzą twórcy nowej kampanii UNICEF-u z Davidem Beckhamem w roli głównej.

 

Nowe tatuaże na ciele Davida Beckhama

Ten 60-sekundowy film w ciagu zaledwie 24 godzin udostępniło ponad 2 miliony użytkowników Instagrama. David Beckham siedzi na krześle bez koszulki. Kamera wędruje po jego ciele, zatrzymując się na kolejnych tatuażach. Pierwszy – na szyi – to napis na złamanym sercu „Violence marks forever” („Przemoc naznacza na zawsze”). Kolejny, na ramieniu, przedstawia dziewczynkę w łóżeczku. Drzwi za jej plecami otwierają się. Widzimy postać dorosłego człowieka i strach na twarzy dziewczynki. W kolejnej scenie mała dziewczynka stoi z misiem na ręku. Tuż za nią otwierają się wielkie usta, które krzyczą „Shut up” („Zamknij się”). Na kolejnej animacji ta sama dziewczynka zasłania się przed uderzeniem ze strony mężczyzny. Następne tatuaże pokazują poniżanie chłopca przez nauczyciela na oczach całej klasy i przemoc rówieśniczą.

Obrazom towarzyszy przejmująca muzyka, krzyki i płacz dzieci. Klip kończy zdanie „Przemoc wobec dzieci naznacza je na całe życie. Jest zła. Skończ z nią”.

 

Cały film możesz zobaczyć poniżej:

 

 

 

Beckham w obronie dzieci

Nowe tatuaże na ciele piłkarza i cała kampania UNICEF mają symbolicznie pokazać jak przemoc naznacza dzieci na całe życie. Bo tak jak tatuaże dla wielu osób oznaczają ważne wspomnienia, tak dla dzieci, które doświadczyły przemocy, te wspomnienia są niewidzialnymi bliznami, które zostają z nimi na całe życie.

„Sam wybrałem znaki na moim ciele, ale miliony dzieci noszą takie, których nie wybrały. Proszę, udostępnij ten film, by pomóc. Przemoc to zło. Skończ z nią.” - mówi Beckam.

 

Kampania pokazuje przemoc, której dzieci doświadczają w miejscach, w których powinny być bezpieczne – w domu, szkole, internecie.

 

David Beckham wspiera UNICEF od lat

Według danych UNICEF-u, co roku miliard dzieci pada ofiarą przemocy. Jedna na dziesięć dziewczynek poniżej 20 roku życia doświadcza przemocy seksualnej. Organizacja stara się nieść im pomoc, a jedną z twarzy kamapnii jest właśnie David Beckham. Popularny „Becks” ambasadorem dobrej woli UNICEF-u jest od 10 lat. W 2015 roku ruszył autorski projekt piłkarza – „7 fund”.

 

„Kiedy uruchamialiśmy 7 fundusz z UNICEF-em, zobowiązałem się robić wszystko co możliwe, by uczynić świat bezpieczniejszym miejscem dla dzieci. Obiecałem zabierać głos na temat problemów, które mają dewastujący wpływ na ich życie. Jednym z nich jest przemoc. Co pięć minut gdzieś na świecie w wyniku przemocy umiera dziecko. Miliony są narażone na przemoc fizyczną, emocjonalną, seksualną, która niszczy ich dzieciństwo na zawsze” - powiedział Beckham, prywatnie ojciec trzech synów i córki.

 

Polecamy też: Do małżeństw zmuszane są już 10-latki. ONZ chce bronić dziewczynek. Dzisiaj ich międzynarodowy dzień​

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.