Dariusz K.
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Dariusz K. wyszedł z aresztu i nie trafi do więzienia. Kim jest muzyk, którego proces zelektryzował Polskę?

Weronika Bruździak-Gębura 28 listopada 2016 18:15
Dariusz K.
Fot. Getty Images

Dariusz K., który w 2014 roku zabił kobietę na pasach w Warszawie, po dwóch latach wyszedł z aresztu. W kwietniu muzyk został skazany na 7 lat więzienia. Jego obrońcy złożyli apelację.

 

Opuszczenie aresztu przez Dariusza K. potwierdza Rzecznik Prasowy Dyrektora Służby Więziennej, Elżbieta Krakowska. „Pan Dariusz K. został zwolniony z aresztu śledczego na Służewcu w dniu 18 listopada” – powiedziała VIVIE! Elżbieta Krakowska.

 

Dariusz K. wyszedł na wolność za kaucją 400 tysięcy złotych

O sprawie jako pierwszy poinformował Tygodnik „Twoje Imperium”.

 

„17 listopada na wniosek obrońcy muzyka, Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił Dariuszowi K. areszt tymczasowy za poręczeniem majątkowym 400 tysięcy złotych. Dzień później wpłacono kaucję i oskarżony wyszedł na wolność. Teraz będzie musiał co dwa tygodnie zgłaszać się na komisariacie. Zatrzymano mu paszport, ponad to dostał zakaz opuszczania kraju. Wypuszczenie muzyka do domu sąd uzasadnił między innymi przedłużającym się postępowaniem na etapie odwoławczym z przyczyn niezależnych od Dariusza K. i przekonaniem, że jego przebywanie na wolności nie utrudni przebiegu postępowania sądowego”.

 

Obrońcy Dariusza K. złożyli apelację

Dariusz K. w lipcu 2014 roku w Warszawie zabił kobietę, która przechodziła na pasach na zielonym świetle. W kwietniu 2016 roku został skazany na siedem lat więzienia. Zostało mu 5 lat odsiadki, ponieważ ostatnie dwa spędził w areszcie, co zalicza się na poczet kary.

 

Biegli wykazali, że K. na 1,5 godziny przed wypadkiem zażywał kokainę. Muzyk zaprzecza, dlatego jego adwokaci złożył apelację. Jeśli obrońcom uda się udowodnić, że Dariusz K. zażywał narkotyki dzień wcześniej, a nie w dniu wypadku, muzyk może liczyć na wyrok w zawieszeniu.

 

Jeśli Dariusz K. nie złamie warunków zwolnienia, będzie mógł w postępowaniu apelacyjnym odpowiadać z wolnej stopy.

 

Dariusz K. - kim jest?

Dariusz K. to polski muzyk i gitarzysta. Urodził się w 1976 roku w Łomży. Współpracował z Anitą Lipnicką, Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Reni Jusis i Edytą Górniak. Poślubił ją w 2005 roku. Rok wcześniej urodził się ich syn, Allan. Para rozwiodła się w 2010 roku.

Po rozstaniu z Edytą Górniak, Dariusz K. związał się z Izabelą Adamczyk, z którą ma pięcioletnią córkę Leę. Para pobrała się w 2014 roku, gdy muzyk był w areszcie.

TAGI #Dariusz K.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.