Dariusz K.
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Dariusz K. wyszedł z aresztu i nie trafi do więzienia. Kim jest muzyk, którego proces zelektryzował Polskę?

Weronika Bruździak-Gębura 28 listopada 2016 18:15
Dariusz K.
Fot. Getty Images

Dariusz K., który w 2014 roku zabił kobietę na pasach w Warszawie, po dwóch latach wyszedł z aresztu. W kwietniu muzyk został skazany na 7 lat więzienia. Jego obrońcy złożyli apelację.

 

Opuszczenie aresztu przez Dariusza K. potwierdza Rzecznik Prasowy Dyrektora Służby Więziennej, Elżbieta Krakowska. „Pan Dariusz K. został zwolniony z aresztu śledczego na Służewcu w dniu 18 listopada” – powiedziała VIVIE! Elżbieta Krakowska.

 

Dariusz K. wyszedł na wolność za kaucją 400 tysięcy złotych

O sprawie jako pierwszy poinformował Tygodnik „Twoje Imperium”.

 

„17 listopada na wniosek obrońcy muzyka, Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił Dariuszowi K. areszt tymczasowy za poręczeniem majątkowym 400 tysięcy złotych. Dzień później wpłacono kaucję i oskarżony wyszedł na wolność. Teraz będzie musiał co dwa tygodnie zgłaszać się na komisariacie. Zatrzymano mu paszport, ponad to dostał zakaz opuszczania kraju. Wypuszczenie muzyka do domu sąd uzasadnił między innymi przedłużającym się postępowaniem na etapie odwoławczym z przyczyn niezależnych od Dariusza K. i przekonaniem, że jego przebywanie na wolności nie utrudni przebiegu postępowania sądowego”.

 

Obrońcy Dariusza K. złożyli apelację

Dariusz K. w lipcu 2014 roku w Warszawie zabił kobietę, która przechodziła na pasach na zielonym świetle. W kwietniu 2016 roku został skazany na siedem lat więzienia. Zostało mu 5 lat odsiadki, ponieważ ostatnie dwa spędził w areszcie, co zalicza się na poczet kary.

 

Biegli wykazali, że K. na 1,5 godziny przed wypadkiem zażywał kokainę. Muzyk zaprzecza, dlatego jego adwokaci złożył apelację. Jeśli obrońcom uda się udowodnić, że Dariusz K. zażywał narkotyki dzień wcześniej, a nie w dniu wypadku, muzyk może liczyć na wyrok w zawieszeniu.

 

Jeśli Dariusz K. nie złamie warunków zwolnienia, będzie mógł w postępowaniu apelacyjnym odpowiadać z wolnej stopy.

 

Dariusz K. - kim jest?

Dariusz K. to polski muzyk i gitarzysta. Urodził się w 1976 roku w Łomży. Współpracował z Anitą Lipnicką, Kayah, Mieczysławem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Justyną Steczkowską, Reni Jusis i Edytą Górniak. Poślubił ją w 2005 roku. Rok wcześniej urodził się ich syn, Allan. Para rozwiodła się w 2010 roku.

Po rozstaniu z Edytą Górniak, Dariusz K. związał się z Izabelą Adamczyk, z którą ma pięcioletnią córkę Leę. Para pobrała się w 2014 roku, gdy muzyk był w areszcie.

TAGI #Dariusz K.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…