Katedra Notre Dame po pożarze
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda katedra Notre Dame po pożarze! Są pierwsze zdjęcia z wnętrza budynku

To wyjątkowo smutny widok...

Gabriela Czernecka 16 kwietnia 2019 10:24
Katedra Notre Dame po pożarze
Fot. Getty Images

Wiadomość o pożarze katedry Notre Dame zelektryzowała media. Od razu widać było, że z zewnątrz budynek uległ poważnym zniszczeniom. Akcja gaszenia trwała do czwartej nad ranem. Ogień został zaprószony na strychu gotyckiej budowli. Na szokujących zdjęciach mogliśmy z przerażeniem oglądać, jak płonie dach budynku. Z pożarem walczyło ponad 400 strażaków, którzy wykorzystywali 18 kilkudziesięciometrowych węży gaśniczych i podnośniki.  Na Twitterze pojawiły się pierwsze zdjęcia, które ujawniają, jak słynna katedra Notre Dame wewnątrz wygląda po pożarze.

Pożar katedry Notre Dame

Pożar katedry Notre Dame wybuchł w poniedziałek o godzinie 18.50. Ogień trafił zabytkową budowlę Paryża niemal całą noc. Jak podaje dziennik Le Figaro, powołując się na źródła straży pożarnej, pożar został ugaszony przed godziną czwartą rano. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że świątynia będzie odbudowana. Ruszyła międzynarodowa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zniszczenia są jednak mniejsze niż przypuszczano. „To cud”, piszą internauci.

Długo nie było jasne, czy budynek w ogóle da się uratować. W nocy rzecznik straży pożarnej potwierdził, że główna struktura została uratowana. Doszczętnie zniszczony został dach katedry oraz sygnaturka (93-metrowa iglica), która się na nim znajdowała. Okazuje się, że większość bezcennych zabytków i relikwii, które znajdowały się w środku, udało się ewakuować.

Do sieci trafiły już zdjęcia z wnętrza budowli. Fotografie udostępniane na Twitterze wykonał m.in. Philippe Wojazer. Patrząc na te fotografie można przypuszczać, że wnętrze świątyni nie uległo poważnym zniszczeniom. Zobaczcie sami, jak wygląda teraz Notre Dame w środku. 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.