Spekulacje na temat jego orientacji seksualnej powracają jak bumerang

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2019 19:21

Bożyszcze nastolatek, następca Justina Biebera, partner Camili Cabello... Shawn Mendes ma zaledwie 21 lat, ale na koncie liczne sukcesy, a co za tym idzie – ogromne zainteresowanie, dotyczące przede wszystkim jego życia prywatnego. Duże kontrowersje budzi zwłaszcza kwestia domniemanego homoseksualizmu młodego gwiazdora. Czy faktycznie związek z piękną piosenkarką to jedynie ustawka na potrzeby mediów? I co tak naprawdę łączy go z Nickiem Jonasem? A może młody gwiazdor padł po prostu ofiarą uprzedzeń i obsesyjnego zainteresowania internautów?

Shawn Mendes i Camila Cabello - aktorzy idealni?

Mimo że karierę zaczął zaledwie kilka lat temu, w krótkim czasie wspiął się na szczyt. Nie tylko ze względu na duży talent i ciężką pracę, którą włożył w to, żeby zaistnieć, lecz także dzięki osobowości „chłopaka z sąsiedztwa”, urokowi osobistemu i niekwestionowanej urodzie. Od kilku miesięcy nazwisko Shawna Mendesa odmieniane jest przez wszystkie przypadki, głównie ze względu na związek z inną gwiazdą młodego pokolenia, Camilą Cabello. „Senorita”, ich wspólna piosenka, to zresztą jeden z największych przebojów mijającego roku. Jednak odkąd tylko światło dzienne ujrzały zdjęcia, na których okazują sobie czułość, pojawiły się także plotki dotyczące tego, że to jedynie... układ marketingowy na potrzeby promocji singla.

Wszystko dlatego, że pytani wcześniej wielokrotnie o łączące ich relacje zgodnie odpowiadali, że są po prostu przyjaciółmi. Co prawda 21-latek nie szczędził przy tym koleżance ciepłych słów, chwaląc jej poczucie humoru i urodę, jednak nikt nie dowierzał, że sympatia przerodzi się w coś więcej. Tak się jednak stało. W lipcu media obiegły pełne namiętności fotografie pary a w sieci zawrzało. Powód? singiel „Senorita” został wydany zaledwie kilka tygodni wcześniej. I o ile nikogo nie dziwiło, że w teledysku oboje wcielają się w parę kochanków, o tyle wszystkim trudno było uwierzyć, że namiętność i chemia  połączyły ich także w prawdziwym życiu.

Tym bardziej, że oboje dosyć ostentacyjnie okazywali sobie czułość w miejscach publicznych. Do historii przeszły te fotografie, na których namiętnie całują się w basenie w Miami. Zbliżenia na ich twarze i usta bynajmniej nie przekonały nikogo o sile i trwałości tego uczucia. Tym bardziej, że w krótkim czasie media dosłownie zalewały kolejne serie intymnych zdjęć...

 

Shawn Mendes ukrywa swoją prawdziwą orientację seksualną?

Skąd w ogóle wzięły się spekulacje, że Shawn Mendes jest gejem? Przede wszystkim z powodu braku u jego boku przez długi czas przedstawicielek płci pięknej (nie licząc fanek i przyjaciółek). Jednak to można było złożyć na karb napiętego harmonogramu koncertowego oraz kolejnych zawodowych zobowiązań. Od początku większe kontrowersje budziła inna kwestia. 

Co bardziej wnikliwi internauci stwierdzali pod wywiadami wideo, których udzielał (szczególnie na początku kariery), że jego niektóre gesty, podobnie jak ton głosu, są wyjątkowo delikatne i kobiece. On odpierał te zarzuty twierdząc, że po prostu wychowywał się w bardzo sfeminizowanym środowisku, wśród kuzynek, z którymi mieli „czesać sobie włosy i malować paznokcie”. W 2016 roku za pośrednictwem nagranego filmiku stanowczo zaprzeczył, że jest gejem i stwierdził, że wszystkich powinna interesować przede wszystkim jego muzyka a nie orientacja seksualna. 

W końcu spekulacjami zainteresowały się również media, zaś Shawn Mendes zaczął być pytany o naturę tych plotek w wywiadach.

„To dla mnie bolesne. Wściekam się, gdy ludzie zakładają na mój temat różne rzeczy, ponieważ wyobrażam sobie tych, którzy nie mają systemu wsparcia, jaki mam ja i jak to musi na nich wpływać. Dlatego tak się rozgniewałem i widać, że wciąż się denerwuję. Nie sądzę, by ludzie rozumieli, że kiedy przychodzisz do mnie z czymś, co jest głupie, ranisz wielu innych ludzi”, stwierdził gorzko w jednym z nich.

W innym natomiast wyjaśniał, że wyczuwa paradoks całej sytuacji i odnoszenia się do sensacyjnych spekulacji.

„W głębi serca czuję, że powinieniem pokazać się z kimś - z dziewczyną - publicznie, by udowodnić, że nie jestem gejem. Nawet jeśli w sercu wiem, że nie byłoby to nic złego. Nadal jest we mnie jakaś część, która tak sądzi. I nienawidzę tego w sobie. Myślałem sobie: ludzie, jesteście szczęściarzami, że naprawdę nie jestem gejem, który boi się coming outu. To coś, co zabija ludzi. Taka delikatna sprawa... Lubisz moje piosenki? Lubisz mnie? Więc kogo to obchodzi, czy jestem gejem?”, pytał retorycznie w wywiadzie dla „Rolling Stone” z 2018 roku.

Sprawy nie poprawiła też jego wypowiedź, w której przyznał, że ogląda w sieci filmiki, na których analizowane są jego zachowania i czyta komentarze na swój temat (szczególnie te wideo z wywiadów) i jeśli ktokolwiek zwróci uwagę na jakiś gest, natychmiast stara się to w swoim zachowaniu zmienić. Internauci stwierdzili, że w ten sposób kreuje sztuczny wizerunek, który nie ma wiele wspólnego z prawdą.

Nie bez znaczenia ma być też fakt, że Shawn Mendes bardzo dba o swój wygląd, czego dowodem jest m.in. zrealizowana w lutym 2019 roku kampania dla Calvina Kleina. Odważne zdjęcia 21-latka z niej pochodzące przyprawiły jego fanki o szybsze bicie serca, ale były kolejnym powodem do plotek, że robi on wszystko, by utrwalić w masowej świadomości męski – i dosyć stereotypowo pojmowany – wizerunek, który mija się z tym, jaki jest naprawdę.

Shawn Mendes ma romans z Nickiem Jonasem, Camila Cabello jest biseksualna, czyli o sile plotki

Śledząc komentarz w sieci nie sposób nie natrafić na te, w których internauci piszą o rzekomym romansie, jaki miał swego czasu łączyć Shawna Mendesa i... Nicka Jonasa, znanego z występów w zespole Jonas Brothers. Niektórzy twierdzą nawet, że relacja trwa do tej pory – mimo że 27-latek wziął w grudniu zeszłego roku ślub z indyjską aktorką Priyanką Choprą.

Dowodem mają być zdjęcia (w mniejszej części) – a właściwie fotomontaże (w większej) – na których obaj panowie okazują sobie czułość. Część z nich przekracza wręcz granice dobrego smaku i zwykłej przyzwoitości i ma być dowodem na seksualną naturę relacji, jednak bardzo szybko są one zgłaszane przez fanów Nicka Jonasa i Shawna Mendesa i znikają z sieci. Faktem jest jedynie, że obaj panowie doskonale się znają i przyjaźnią.

Spekulacje dotyczą również orientacji seksualnej Camili Cabello. Jeszcze za czasów zespołu Fifth Harmony przypisywano jej bliską relację z koleżanką z formacji, Lauren Jauregui. Tym bardziej, że ta ostatnia wyznała w listopadzie 2016 roku, że jest osobą biseksualną. Niedługo potem formację opuściła autorka hitu „Havana”, co tylko wzmogło spekulacje fanów.

W końcu głos w sprawie zabrała sama Lauren, pisząc na Twitterze: „nienawidzę tego, ponieważ jest to agresywne, przerażające, złudne, obraźliwe dla naszej dwójki, a w dodatku nigdy nie było prawdą”, podkreśliła.

„Nigdy nie będzie w porządku, gdy ludzie seksualizują twoją przyjaźń dla swoich chorych fascynacji”, dodała.

Czy Shawn Mendes i Camila Cabello padli ofiarą hejterów?

Warto pamiętać, że oboje deklarują, że są osobami o orientacji heteroseksualnej. I nawet jeśli ich relacja to precyzyjny zabieg marketingowy, aby wypromować muzykę, którą oboje tworzą, trudno nie przyznać Shawnowi Mendesowi racji, że przerażająca jest presja i ogromne zainteresowanie życiem osobistym, jakie generują media oraz fani pary. 

Z drugiej strony sami prowokują plotki, okazując sobie czułość w miejscach publicznych, wyznając uczucia w mediach społecznościowych oraz odnosząc się do kolejnych spekulacji i plotek... 

Czy związek przetrwa próbę czasu czy okaże się kolejnym zręcznym chwytem, podobnie jak było na przykład w przypadku Kristen Stewart i Roberta Pattinsona, przekonamy się zapewne w niedalekiej przyszłości.  

1/6
Shawn Mendes
Copyright @instagram / BEEM/Beem/East News
1/6

W lutym 2019 roku Shawn Mendes wystąpił w seksownej kampanii Calvina Kleina. 

2/6
Shawn Mendes, Camila Cabello
Copyright @VALERIE MACON/AFP/East News
2/6

Tak Shawn Mendes i Camila Cabello prezentowali się w listopadzie 2019 roku na gali przyznania Amerykańskich Nagród Filmowych w Los Angeles.

3/6
Shawn Mendes, Camila Cabello
Copyright @Invision/Invision/East News
3/6

Camila Cabello i Shawn Mendes dali na niej występ, w trakcie którego chętnie okazywali sobie czułość...

4/6
Shawn Mendes, Camila Cabello
Copyright @KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
4/6

Jak mówili świadkowie, na sali w trakcie prezentacji zrobiło się naprawdę gorąco...

5/6
Shawn Mendes, Camila Cabello
Copyright @SplashNews.com/East News
5/6

Te czułe zdjęcia Shawna Mendesa i Camili Cabello pochodzą natomiast z 29 lipca 2019 roku i zostały wykonane w Miami.

6/6
Camilla Cabello, Shawn Mendes
Copyright @East News
6/6

Wywołały w mediach sporo kontrowersji. Internauci stwierdzili, że sposób, w jaki ta dwójka okazuje sobie czułość, jest zbyt ostentacyjny...

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.