Karolina Szostak, post dr Dąbrowskiej, dieta Karoliny Szostak
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Nie zniechęcaj się! Musi chwilę boleć’’. Karolina Szostak motywuje internautki do stosowania postu dr Dąbrowskiej

DD 30 maja 2017 17:00
Karolina Szostak, post dr Dąbrowskiej, dieta Karoliny Szostak
Fot. East News

Droga do idealnej sylwetki, którą pokonała Karolina Szostak, jest godna podziwu! Prezenterka Polsatu schudła w zaledwie kilka miesięcy aż 20 kilogramów! Burzę w mediach wywołał wpis pod jednym z postów gwiazdy. O co chodzi?

Zobacz też: Karolina Szostak jest przykładem na to, że schudnięcie zmienia rysy twarzy. Zobaczcie te zdjęcia!

Karolina Szostak — dieta 

Jedna z fanek postanowiła zastosować ten sam post, co Karolina Szostak. Niestety, nie wyszło jej to na dobre, o czym postanowiła poinformować prezenterkę w komentarzu pod jednym z jej postów. 

A ja dzisiaj drugi dzień postu... wczoraj wertowałam Twoje przepisy. Dziś boli mnie głowa’’, napisała w komentarzu. 

Autorka książki „Moja spektakularna metamorfoza’’ odpowiedziała na komentarz fanki. 

„Nie zniechęcaj się! Musi chwilę boleć’’, napisała Szostak.

Zatem czym jest post dr Dąbrowskiej? 

Post dr Dąbrowskiej — na czym polega? 

Post warzywno-owocowy, który z powodzeniem stosuje Karolina Szostak, to nie tylko detoks. Przyczynia się także do leczenia m.in. cukrzycy II stopnia i miażdżycy. Półgłodówka, której autorką jest Ewa Dąbrowska, polega na jedzeniu surowych i gotowanych warzyw oraz... trzech rodzajów owoców (jabłek (maksymalnie. 4 dziennie), grejpfrutów i cytryn). Dziennie, stosując ją, organizmowi można dostarczać jedynie od 600 do 800 kcal.

Mechanizm działania postu, nazywanego również detoksem, jest złożony. Przestrzeganie jego zasad i dostarczanie organizmowi minimum kalorii sprawia, że mózg zostaje pozbawiony zewnętrznych źródeł energii, więc zaczyna czerpać ją najpierw z tkanki tłuszczowej, a następnie przerabia zalegające w organizmie złogi białkowe na glukozę, tj. uszkodzone, zwyrodniałe lub martwe komórki tkanek, zakrzepy, guzy, itp. Mechanizm ten nazywany jest odżywianiem wewnętrznym lub endogennym.

Przeczytaj też: Czy po spektakularnej metamorfozie chce się zakochać?Tylko u nas fragmenty książki Karoliny Szostak

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.