Karolina Szostak, post dr Dąbrowskiej, dieta Karoliny Szostak
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Nie zniechęcaj się! Musi chwilę boleć’’. Karolina Szostak motywuje internautki do stosowania postu dr Dąbrowskiej

DD 30 maja 2017 17:00
Karolina Szostak, post dr Dąbrowskiej, dieta Karoliny Szostak
Fot. East News

Droga do idealnej sylwetki, którą pokonała Karolina Szostak, jest godna podziwu! Prezenterka Polsatu schudła w zaledwie kilka miesięcy aż 20 kilogramów! Burzę w mediach wywołał wpis pod jednym z postów gwiazdy. O co chodzi?

Zobacz też: Karolina Szostak jest przykładem na to, że schudnięcie zmienia rysy twarzy. Zobaczcie te zdjęcia!

Karolina Szostak — dieta 

Jedna z fanek postanowiła zastosować ten sam post, co Karolina Szostak. Niestety, nie wyszło jej to na dobre, o czym postanowiła poinformować prezenterkę w komentarzu pod jednym z jej postów. 

A ja dzisiaj drugi dzień postu... wczoraj wertowałam Twoje przepisy. Dziś boli mnie głowa’’, napisała w komentarzu. 

Autorka książki „Moja spektakularna metamorfoza’’ odpowiedziała na komentarz fanki. 

„Nie zniechęcaj się! Musi chwilę boleć’’, napisała Szostak.

Zatem czym jest post dr Dąbrowskiej? 

Post dr Dąbrowskiej — na czym polega? 

Post warzywno-owocowy, który z powodzeniem stosuje Karolina Szostak, to nie tylko detoks. Przyczynia się także do leczenia m.in. cukrzycy II stopnia i miażdżycy. Półgłodówka, której autorką jest Ewa Dąbrowska, polega na jedzeniu surowych i gotowanych warzyw oraz... trzech rodzajów owoców (jabłek (maksymalnie. 4 dziennie), grejpfrutów i cytryn). Dziennie, stosując ją, organizmowi można dostarczać jedynie od 600 do 800 kcal.

Mechanizm działania postu, nazywanego również detoksem, jest złożony. Przestrzeganie jego zasad i dostarczanie organizmowi minimum kalorii sprawia, że mózg zostaje pozbawiony zewnętrznych źródeł energii, więc zaczyna czerpać ją najpierw z tkanki tłuszczowej, a następnie przerabia zalegające w organizmie złogi białkowe na glukozę, tj. uszkodzone, zwyrodniałe lub martwe komórki tkanek, zakrzepy, guzy, itp. Mechanizm ten nazywany jest odżywianiem wewnętrznym lub endogennym.

Przeczytaj też: Czy po spektakularnej metamorfozie chce się zakochać?Tylko u nas fragmenty książki Karoliny Szostak

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.