Chadwick Boseman
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Nie żyje Chadwick Boseman. Aktor z Czarnej Pantery zmarł po długoletniej walce z chorobą…

Miał 43 lata

Gabriela Czernecka 29 sierpnia 2020 12:11
Chadwick Boseman
Fot. Getty Images

Nie żyje Chadwick Boseman. Aktor znany z przełomowych ról w filmach Mervel Studio zmarł w wieku 43 lat. Okazuje się, że aktor od kilku lat zmagał się z nowotworem. Rodzina zmarłego wydała oświadczenie.

Chadwick Boseman nie żyje

W oświadczeniu zamieszczonym w piątek 28 sierpnia na Instagramie Chadwicka Bosemana czytamy, że aktor od 2016 roku zmagał się z rakiem okrężnicy w stadium III. W ciągu ostatnich trzech lat rozwinął się do stadium IV. „Prawdziwy wojownik, Chadwick, przetrwał to wszystko i dał wam wiele filmów, które pokochaliście. Od »Marshalla« (2017) do »Pięciu braci« (2020) po »Ma Rainey's Black Bottom« (2020) i kilku innych ról, które zostały sfilmowane podczas i pomiędzy niezliczonymi operacjami i chemioterapią” – czytamy. „Ożywienie króla Wakandy T'Challa w »Czarnej Panterze« było zaszczytem w jego karierze”, czytamy na profilu aktora. 

Informacja o śmierci Chadwicka Bosemana wywołała ogromne zaskoczenie. Niewiele osób wiedziało, że aktor zmaga się z chorobą. Przypomnijmy, że zadebiutował w serialu Brygada ratunkowa w 2003 roku. W wolnym czasie pisał scenariusze do spektakli teatralnych. Pierwszy film z jego udziałem ukazał się w 2008 roku, ale to produkcja 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy u boku Harrisona Forda przyniósł mu rozgłos. W 2014 roku rozpoczął współpracę ze studiem Marvela, które zaproponowało mu kontrakt na pięć filmów, w których miał zagrać rolę Czarnej Pantery. 

Po raz pierwszy zagrał tę postać w Kapitanie Ameryka: Wojnie bohaterów w 2016 roku. Potem pojawił się także w Czarnej PanterzeAvengers: Wojna bez granic. Pojawił się także w filmie Avengers: Koniec gry.

Chadwick Boseman życie prywatne

Chadwick Boseman w 2019 roku zaręczył się z piosenkarką Taylor Simone Ledward. Para kilka miesięcy później pobrała się. Właśnie poinformowano o jego śmierci. Działacz na rzecz praw człowieka i najstarszy syn dr Martina Luthera Kinga Jr. napisał w mediach społecznościowych, że Chadwick „ożywił historię na srebrnym ekranie” swoimi kreacjami czarnych przywódców. Oprah Winfrey napisała z kolei, że Boseman był „utalentowaną duszą”: „Pokazywał nam całą tę wielkość między operacjami i chemią. Odwaga, siła, moc potrzebna do tego. Tak wygląda godność”, czytamy.

Aktor zmarł w swoim domu, z rodziną i żoną u boku. Od czterech lat zmagał się z nowotworem okrężnicy. Jak czytamy w oświadczeniu, rodzina dziękuje za modlitwy i prosi o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chadwick Boseman (@chadwickboseman)

TAGI #film #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.