Cyntoia Brown, Kim Kardashian, Rihanna
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

Historią Cyntoi Brown żyje cała Ameryka! W obronie morderczyni stanęły Kim Kardashian i Rihanna! Dlaczego?

Olga Figaszewska 24 listopada 2017 20:00
Cyntoia Brown, Kim Kardashian, Rihanna
Fot. Instagram

 

Kim Kardashian i Rihanna walczą o wolność dla nastoletniej morderczyni, skazanej na dożywocie Cyntoi Brown. Czemu światowej sławy gwiazdy, zdecydowały się na taki krok? Mają ku temu powody!

 

Zobacz też: Dwunastolatka opowiedziała w telewizji o tym, że została zgwałcona i urodziła dziecko. Zmusiła ją do tego matka! Kto jest oprawcą? Ojczym, brat, sąsiad…

 

Historia Cyntoi Brown

Odurzana narkotykami, zmuszana do nierządu, bita, gwałcona... Historia Cyntoi Brown jest naprawdę poruszająca. Dziewczyna od 2006 roku przebywa w więzieniu dla kobiet w Tennessee.

 

Wszystko zaczęło się, gdy miała 16 lat i wpadła w złe towarzystwo. Związała się z alfonsem, a ten zmuszał ją do prostytucji. W końcu dziewczynę „sprzedano”. Trafiła do 43-letniego Johny’ego Michaela Allego, który oprócz brutalnego seksu, lubił znęcać się nad kobietami. Cyntoia chciała się bronić, w afekcie zastrzeliła oprawcę. Niestety podczas ucieczki zabrała ze sobą dwa pistolety, pieniądze i samochód zamordowanego mężczyzny. Ponieważ prokurator żądał najwyższej kary dożywotniego pozbawienia wolności, sąd zgodził się zakwalifikować zdarzenie jako umyślne spowodowanie śmierci w celach rabunkowych i uprawianie prostytucji. Dziewczyna ma możliwość ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie po 51 latach. W więzieniu przeszła resocjalizację i skoczyła studia.

 

Cyntoia Brown
Fot. Instagram, Twitter

 

Zobacz też: Czternastoletnia modelka zmarła podczas Tygodnia Mody w Szanghaju z przepracowania?

 

Gwiazdy stają w obronie Cyntoi Brown

O historii Cyntoi znów zrobiło się głośno! Wszystko za sprawą popularnych celebrytek, które postanowiły wesprzeć dziewczynę w walce o wolność. Po sieci krąży już hashtag #FREECYNTOIABROWN.  Istnieje szansa, że w końcu po 13 latach prawo zadziała na jej korzyść. Gdyby dziś stanęła przed wymiarem sprawiedliwości byłaby postrzegana jako niepełnoletnia ofiara gwałtu. Jednak wszystko zależy od adwokatów i decyzji gubernatora stanu.

 

„Coś jest strasznie nie tak z naszym systemem sprawiedliwości. Czy zmieniła się jakoś definicja tego słowa? System chroni oprawców i odbiera życie ofiarom!”, napisała na Instagramie Rihanna. „Do każdego z was odpowiedzialnego za ten wyrok - mam nadzieję, że nigdy nie będziecie mieli dzieci. To mogłaby być wasza córka!”, apeluje piosenkarka. W sprawę zaangażowała się również Cara „To chore! System jest zacofany”.

 

 

 

 

Z kolei Kim Kardashian deklaruje na Twitterze: „To łamie serce, gdy widzisz młodą dziewczynę, która ma odwagę walczyć, a zostaje uwięziona na całe życie! Musimy coś zdziałać. Wczoraj zadzwoniłem do moich prawników, aby sprawdzić, co można zrobić, żeby to naprawić”.


 

Uważacie, że dzięki wsparciu gwiazd, dziewczynie uda się wyjść na wolność?

 

Zobacz też: Kardashian, Farrell, Beyoncé i... Oto gwiazdy, które Amerykanie uznali za najbardziej pożądane!

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.