Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska
TYLKO U NAS

Ewa Błaszczyk skomentowała medialne doniesienia o wybudzeniu jej córki ze śpiączki

Jako jedyni mamy jej komentarz!

17 sierpnia 2016 17:49
Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska

„Pani Ewa Błaszczyk zaprzecza informacjom o wybudzeniu jej córki Aleksandry” - taką informację otrzymaliśmy od Fundacji Akogo? Mamy też komentarz samej Ewy Błaszczyk  - która dementuje doniesienia mediów, jakoby stan zdrowia Oli Janczarskiej po 16 latach znacznie się poprawił"Moja córka nie wybudziła się ze śpiączki" - mówi nam aktorka. 

 

Przypomnijmy, że w maju Ola została poddana eksperymentalnemu zabiegowi pod okiem japońskiego profesora Isao Mority i polskiego neurochirurga profesora Wojciecha Maksymowicza. Od tej pory wszyscy wyczekują informacji o poprawie zdrowia Oli. Skuteczność zabiegu jest bardzo duża - świadomość odzyskało dotąd aż 60% młodych pacjentów, u których go wykonano. Niedawno było głośno o wybudzeniu 35-letniego dziennikarza, który przeszedł tę operację w tym samym czasie co Ola.

 

W wywiadzie do „Urody Życia” aktorka powiedziała, że w stanie Oli widać nieznaczną poprawę, jednak podkreślała, że wybudzenie to kwestia procesu wymagającego ciągłej obserwacji.

 

Polecamy: Ewa Błaszczyk o rehabilitacji córki: "Mówię jej „dzień dobry”... I ona wtedy zaczyna szybciej oddychać"

 

Dziennikarzom z RMF FM udało się skontaktować z doktor Moniką Barczewską,  zastępcą kierownika kliniki neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, w którym Ola przeszła zabieg i która o stanie pacjentki wypowiadała się z większym optymizmem. „Ola wodzi wzrokiem za tym, co się dzieje wokoło, reaguje na coś, co się jej podoba, daje oznaki gniewu jak czegoś nie lubi. Takiego kontaktu wcześniej nie było” - skomentowała. Dziennikarze jednak źle zinterpretowali słowa lekarki. Nie oznaczają one, że Ola Janczarska została wybudzona ze śpiączki. Trzymamy jednak nieustająco kciuki za to, by Ewa Błaszczyk sama mogła ogłosić dobre wieści o stanie zdrowia swojej córki.

 

Polecamy: Ewa Błaszczyk: „Skupiając się na tym, co było, czy na tym dlaczego, nic bym nie zyskała”

 

Ewa Błaszczyk skomentowała sytuację, mimo pobytu za granicą. (Na zdjęciu aktorka z drugą córką - Manią)

Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.