Ewan McGregor i Clara McGregor
Fot. Getty Images
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Córka Ewana McGregora została zgwałcona i przeszła aborcję...

„Winiłam siebie za siniaki, podbite oczy, gwałty”

Weronika Kostyra 30 września 2019 18:27
Ewan McGregor i Clara McGregor
Fot. Getty Images

Najstarsza córka Ewana McGregora od pewnego czasu próbuje swoich sił w show-biznesie jako aktorka i modelka. Okazało się jednak, że 23-letnia Clara McGregor od dziecka zmaga się z depresją oraz stanami lękowymi. Bardzo źle zniosła też rozstanie swoich rodziców, którzy rozwiedli się po tym, jak aktor zostawił żonę dla młodszej od niego o 14 lat koleżanki z planu. Clara McGregor zdobyła się na bardzo odważne wyznanie, w którym opowiedziała, że była ofiarą gwałtu, a także przeszła aborcję.

Córka Ewana McGregora została zgwałcona i przeszła aborcję

Dwa lata temu Ewan McGregor po 22 latach małżeństwa zostawił Evę Mavrakis dla dużo młodszej Mary Elizabeth Winstead. Jego córka publicznie nazwała wtedy nową partnerkę ojca „śmieciem”. Mimo że już się z nim pogodziła, minione miesiące były dla niej bardzo trudne. „W ubiegłym roku zmagałam się z uzależnieniem, wytrzeźwiałam i walczyłam z depresją i lękami. Byłam w toksycznym związku, miałam aborcję, a to nie koniec listy”, napisała na Instagramie.

Jej problemy zaczęły się jeszcze w dzieciństwie. Córka aktora długo je jednak ukrywała nawet przed swoimi przyjaciółmi. „Żyłam z lękiem odkąd miałam cztery lata. Miałam ataki paniki, jako dziecko i nie wiedziałam, że mogę przeżyć swoje życie bez tego paraliżującego strachu. Nie wiedziałem, że jest sposób na poprawę. Ale jest. Pomóż sobie, to inni też będą mogli ci pomóc. I nigdy nie wstydź się o tym mówić”, napisała na Instagramie.

Młoda aktorka i modelka długo ukrywała swoje przeżycia. Bała się ich i wstydziła. „Wstydziłam się mojego uzależnienia, lęków i depresji. Wstydziłam się przemocy, która mnie spotkała. Winiłam siebie za siniaki, podbite oczy, gwałty i ataki, których ktoś się dopuszczał. Ale teraz odzyskuję siłę. Miałam trudny rok”, przyznała. Dopiero teraz postanowiła przełamać swoje obawy. „Mój strach powstrzymywał mnie od życia życiem, jakie chciałam wieść. Byłam w klatce. Utknęłam tam i nadal próbuję z niej wyjść”, tłumaczyła. Pomocne okazały się terapia i leki. Córka Ewana McGregora uzależniła się jednak od silnych psychotropów. Udało jej się jednak pokonać słabość. „Zmagałam się z uzależnieniami. Moje stany lękowe doprowadziły mnie do Xanaxu. Mogę z dumą powiedzieć, że trzeźwa i „czysta” od leków od 110 dni”, napisała. Podziękowała też wszystkim osobom, które okazały jej wsparcie i pomogły przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

On set of @thebirthdaycakemovie ❤️

Post udostępniony przez Clara McGregor (@claramcgregor)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This was really hard for me to open up about so go easy on me ❤️ lil moment of honest in hopes that it can help others feel less alone. This past year I dealt with addiction, I got sober, and I dealt with a great deal of depression and anxiety I had an abusive relationship, I had an abortion the list goes only. Anxiety has been something Iv lived with since I was 4 years old. Iv been having panic attacks since I was a child and I didn’t know that I could live my life without this crippling fear. I didn’t know there was a way to get better. But there is. Help yourself so others can help you too. And never be ashamed to talk about it.

Post udostępniony przez Clara McGregor (@claramcgregor)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…