Conchita Wurst przeszła metamorfozę. Tak wygląda drag queen
Fot. @conchitawurst
O TYM SIĘ MÓWI

Po raz kolejny prowokuje. Conchita Wurst trafiła do aresztu

Austriacki artysta złamał zasady dotyczące epidemii?!

Redakcja VIVA! 23 kwietnia 2020 13:50
Conchita Wurst przeszła metamorfozę. Tak wygląda drag queen
Fot. @conchitawurst

Conchita Wurst nie daje o sobie zapomnieć. Wokalista zdobył ogromną popularność po udziale w Konkursie Eurowizji 2014. Długie włosy, broda i spektakularne kreacje wywoływały ogromne kontrowersje. Dwa lata temu Conchita zaskoczyła wszystkich szczerym wyznaniem dotyczącym życia osobistego. Wówczas okazało się, że drag queen od lat zmaga się z wirusem HIV! Conchita chciała walczyć ze stygmatyzacją osób, które również są nosicielami wirusa i doświadczają społecznego ostracyzmu. Od niedawna austriacki artysta eksperymentuje ze swoim scenicznym wizerunkiem. Najnowsze doniesienia na temat jego życia wywołały ogromne poruszenie. Zagraniczne media poinformowały, że wokalista został aresztowany w Niemczech za złamanie zasad pandemii. 

Conchita Wurst w areszcie

W czasie pandemii koronawirusa każdy kraj wprowadził obostrzenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby. A osoby przybywające drogą powietrzną do poszczególnych państw poddawane są kwarantannie. Władze każdego kraju ustaliły własne zasady kontroli stanu zdrowia i ograniczenia w podróżowaniu.

Mimo wszystko austriacka drag queen przyleciała do Düsseldorfu. Powodem przekroczenia granicy był angaż w nagraniach show The Masked Singer. Thomas Neuwirth miał zasiąść w fotelu jury. Jak donosi niemiecki Bild artysta próbował tłumaczyć się przed policjantami. Na lotnisku pokazał swoją umowę ze stacją ProSieben i argumentował, że jest w podróży służbowej.

Został jednak zatrzymany i trafił do aresztu na kilka godzin. Thomas Neuwirth mógł zostać odesłany do Wiednia, ale z pomocą przyszła dopiero produkcja programu. Dzięki tej interwencji pojawił się na nagraniach show.  

Niesamowita metamorfoza Conchity Wurst. Jak zmienił się Thomas Neuwirth, zwycięzca Eurowizji 2014?
Fot. Instagram @conchitawurst

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?