Paweł Okraska
Fot. AKPA
Z ŻYCIA GWIAZD

Sympatię widzów zdobył rolą w „M jak miłość”! Jak dziś wygląda życie Pawła Okraski?

Tak zmienił się serialowy Michał Łagoda

Redakcja VIVA! 20 listopada 2021 12:00
Paweł Okraska
Fot. AKPA

Był gwiazdą serialu „M jak miłość”, w którym grał jedną z kluczowych postaci, czyli Michała Łagodę, męża Małgosi Mostowiak. Ta rola przyniosła mu popularność i sympatię telewidzów, a na ekranie pojawił się już w pierwszych odcinkach. Paweł Okraska pożegnał się z produkcją w 2014 roku. Jak potoczyły się jego losy? I czym zajmuje się teraz?

Paweł Okraska w M jak miłość

Paweł Okraska z serialu „M jak miłość” odchodził dwa razy. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2004 roku, kiedy na chwilę pożegnał się z rolą. Po trzech latach przerwy wrócił do produkcji, głównie ze względów rodzinnych. Dla aktora i jego żony, Magdaleny Walach, najważniejsze od zawsze było to, żeby rodzina była razem. Kiedy pojawiły się kolejne obowiązki, których było tak wiele, że jazda między Krakowem a Warszawą byłaby zbyt męcząca, albo wręcz niemożliwa, aktor postanowił wrócić do serialu.

„Zadzwoniłem do pani Ilony Łepkowskiej, współproducentki i scenarzystki „M jak miłość”, z prośbą o przywrócenie mojej postaci do serialu, właśnie ze względu na rodzinę. To miłe i rzadkie w tym środowisku, że w ogóle kogoś takie prywatne okoliczności jeszcze interesują. Pani Ilona zgodziła się, za co jestem jej wdzięczny. Ostatecznie rozstanie z serialem nastąpiło po siedmiu latach. Bohater, w którego się wcielał zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym”, tłumaczył w wywiadzie VIVY!.

Zobacz też: Joanna Sydor była gwiazdą serialu „M jak miłość”. Jak dziś wygląda jej życie?

Paweł Okraska
Fot. AKPA

Od tamtej pory minęło sporo czasu. Pawła Okraskę mogliśmy zobaczyć w wielu innych produkcjach, takich jak „Diagnoza”, „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Tancerze” czy „Komisarz Aleks”. Obecnie związany jest przede wszystkim z teatrem. Czy zawsze marzył o zawodzie aktora? W jednym z wywiadów VIVY! zdradził, że nie myślał o tej drodze od początku.

„Moja mama polonistka zabierała mnie często do teatru, potem wysyłała na spektakle dyplomowe, ale chyba przez myśl jej nie przeszło, że będę chciał studiować w szkole teatralnej. W pewnym momencie zaczął mi się podobać świat kreowany na scenie, był jakiś... bardziej doskonały niż to, co znałem ze szkoły czy z podwórka. Zbieg okoliczności sprawił, że spotkałem osobę, która zachęciła mnie, bym spróbował zdawać do szkoły. Byłem na innych studiach, nie miałem „ciśnienia”, że muszę się dostać. W Madzi przypadku też nie było oczywiste, że zostanie aktorką. Mówi, że gdyby nie zdała do szkoły za pierwszym razem, już by nie próbowała, a wtedy pewnie nigdy byśmy się nie spotkali”, tłumaczył w rozmowie z Katarzyną Zwolińską.

Paweł Okraska i Joanna Koroniewska na planie serialu „M jak miłość”

Paweł Okraska, Joanna Koroniewska, M jak miłość
Fot. AKPA

Paweł Okraska: życie prywatne

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i tatą. Paweł Okraska i Magdalena Walach stanęli na ślubnym kobiercu w 2002 roku. Para poznała się jeszcze na studiach teatralnych w Krakowie.

„Mówią o nas, że jesteśmy klasyczną parą. Pewnie dlatego, że u nas wszystko działo się po kolei. Był czas podchodów, flirtu, randki, spacery, zauroczenie, zakochanie, narzeczeństwo, a potem ślub i wspólne życie. Wszystko miało swój czas i urok, mówił Paweł Okraska we wspólnym wywiadzie z żoną dla VIVY!

Zobacz też: Magdalena Walach i Paweł Okraska są małżeństwem od prawie 20 lat. Na czym polega ich sekret?

Z każdego kryzysu wychodzą obronną ręką. Podkreślają, że zdarzają im się drobne różnice zdań, ponieważ mają różne charaktery. „Jesteśmy całkiem różnymi osobami. Zawsze mi się to w Madzi podobało, że jest inna ode mnie, że nie jest taka, jaką mógłbym sobie wymyślić. Mamy różne reakcje, zachowania, może właśnie dlatego się uzupełniamy. Kryzys to sekunda, mgnienie oka, którym nie warto sobie zawracać głowy, w małżeństwie i życiu rodzinnym jest wiele innych ciekawszych zadań do wykonania niż kumulowanie w sobie złej energii. Trzeba pielęgnować to, co się ma. Miłość i mądrość szybko rozwiązują problemy. Rodzina daje dużą siłę”, mówił aktor w jednym z wywiadów z Katarzyną Zwolińską z VIVY!.

Paweł Okraska i Magdalena Walach wspólnie doczekali się syna, Piotra. Chłopiec przyszedł na świat w 2006 roku. 

Paweł Okraska, Magdalena Walach, 2015 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Paweł Okraska
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.