KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Co się dzieje z księciem Filipem? Do sieci trafiły jego najnowsze zdjęcia!

Jaki jest stan zdrowia męża królowej?

Gabriela Czernecka 9 grudnia 2018 20:43

Co się dzieje z księciem Filipem? Mąż królowej Elżbiety II zniknął z życia publicznego. Ostatnio widziano go w październiku na ślubie księżniczki Eugenii. Plotki o jego złym stanie zdrowia pojawiały się już w ubiegłym roku. Książę Edynburga przeszedł wówczas poważną operację kolana. W sierpniu 2017 roku poinformowano, że przechodzi na emeryturę i od tamtej pory publicznie pojawia się bardzo rzadko. Fani rodziny królewskiej zastanawiają się, co w wolnym czasie porabia mąż królowej i jaki jest stan jego zdrowia. Sprawdzamy!

Co się dzieje z księciem Filipem?

Plotki o złym stanie zdrowia księcia Filipa zaczęły pojawiać się w mediach w ubiegłym roku. Świat wstrzymał oddech na początku maja, wówczas Pałac Buckingham w trybie natychmiastowym zwołał nadzwyczajne spotkanie. Doniesienia zagranicznych mediów nie pozostawiały wątpliwości, że na brytyjskim dworze stało się coś ważnego. Zagraniczne media spekulowały, że powodem pilnego zebrania jest nic innego jak... śmierć księcia Filipa!

„Mimo że spotkania dworu królewskiego czasami są organizowane, sposób, w jaki zostało zwołane właśnie to, jest nietypowy i sugeruje, że to coś naprawdę ważnego”, podawało źródło DailyMaila. Od wielu miesięcy media informowały o pogarszającym się stanie zdrowia męża monarchini. Inne głosy sugerowały nawet, że chodzi o królową Elżbietę II. Flaga wciąż pozostawała jednak wyciągnięta na maszt (opuszczona w dół świadczy o nieobecności królowej, a ściągnięta całkowicie - o śmierci w rodzinie królewskiej). 

Przedstawiciele pałacu, patrząc na narastającą liczbę publikacji o stanie zdrowia Filipa i królowej, w końcu postanowili zabrać głos. Sytuację podgrzali jednak sami, przesuwając o godzinę zaplanowaną wcześniej konferencję prasową. 4 maja 2017 roku rzecznik pałacu w końcu uciął wszelkie spekulacje. W rozmowie z TVNZ wyznał: „Królowa i książę Filip mają się dobrze” i zaznaczył, że tego rodzaju spotkania cyklicznie odbywają się w rodzinie królewskiej, więc nie ma powodów do niepokoju.

Emerytura księcia Filipa

W zamian za to Pałac Buckingham ogłosił, że książę Filip jesienią wycofuje się z pełnienia publicznych obowiązków, a jego decyzję zaakceptowała sama królowa. Faktycznie w ostatnim czasie mąż Elżbiety II sporadycznie brał udział w oficjalnych wydarzeniach. Powodem przejścia na emeryturę miał być... sędziwy wiek księcia Filipa - w tym roku skończył 97 lat! 

„Książę Filip weźmie udział w już zaplanowanych uroczystościach, do jesieni, zarówno sam jak i w towarzystwie królowej. Po tym czasie jednak książę nie będzie przyjmował kolejnych zaproszeń w sprawie wizyt i uroczystości, jednak nadal może decydować się na uczestnictwo w niektórych publicznych wystąpieniach”, mieliśmy okazję przeczytać w wydanym wówczas oświadczeniu. I faktycznie, książę Filip bardzo rzadko pokazuje się u boku królowej Elżbiety II. 

W tym roku publicznie pokazał się zaledwie kilka razy - w kwietniu zrobiono mu zdjęcia, jak opuszczał szpital króla Edwarda VII po operacji biodra, w maju pojawił się na ślubie księżnej Meghan i księcia Harry'ego, a w październiku na ślubie księżniczki Eugenii. Od tamtej pory książę Filip wiedzie życie z dala od mediów. Niedawno udało się go wypatrzeć paparazzi, jak w dorożce zwiedza tereny pałacu Windsor. Wygląda na to, że emerytura mu służy! Zobaczcie sami w naszej galerii najnowsze zdjęcia księcia Filipa.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.