Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova
Z ŻYCIA GWIAZD

„Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny

Wszyscy walczą o jego poprawę

REDAKCJA VIVA! 23 lipca 2019 20:51
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova

Pojawiły się nowe informacje na temat stanu zdrowia Gienka Loski. Przypomnijmy, że muzyk w ubiegłym roku doznał wylewu krwi do mózgu i zapadł w śpiączkę. Aktualnie artysta przebywa w domu w Biełooziersku pod codzienną opieką mamy i bliskich. Proces leczenia będzie długotrwały, a potrzeby, także te finansowe są duże. Dlatego wszyscy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na powrót zwycięzcy programu X Factor do zdrowia.

Gienek Loska: co się dzieje z muzykiem?

Na stronie Polskiej Fundacji Muzycznej pojawiły się zaktualizowane informacje dotyczące Gienka Loski. Jego sytuację opisała jedna z wolontariuszek. W dalszym ciągu Gienek Loska jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii.

„Prosicie Państwo o nowe informacje o Gienku. Waśnie otrzymaliśmy je od naszej wolontariuszki, która wróciła z Białorusi i opowiedziała, że choć stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek. Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia - to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy", podano.

W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Loska reaguje na różne bodźce i komunikuje się z bliskimi poprzez ściskanie dłoni. Gienek Loska przechodzi rehabilitację i muzykoterapię.

„Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz Jego Mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie. Dzięki temu Gienek ma stały kontakt z dobrą - polską, amerykańską i afrykańską muzyką (no i z własną oczywiście:), z muzyką którą tak kocha.”, dodano. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.