Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova
Z ŻYCIA GWIAZD

„Stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny

Wszyscy walczą o jego poprawę

REDAKCJA VIVA! 23 lipca 2019 20:51
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova

Pojawiły się nowe informacje na temat stanu zdrowia Gienka Loski. Przypomnijmy, że muzyk w ubiegłym roku doznał wylewu krwi do mózgu i zapadł w śpiączkę. Aktualnie artysta przebywa w domu w Biełooziersku pod codzienną opieką mamy i bliskich. Proces leczenia będzie długotrwały, a potrzeby, także te finansowe są duże. Dlatego wszyscy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na powrót zwycięzcy programu X Factor do zdrowia.

Gienek Loska: co się dzieje z muzykiem?

Na stronie Polskiej Fundacji Muzycznej pojawiły się zaktualizowane informacje dotyczące Gienka Loski. Jego sytuację opisała jedna z wolontariuszek. W dalszym ciągu Gienek Loska jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii.

„Prosicie Państwo o nowe informacje o Gienku. Waśnie otrzymaliśmy je od naszej wolontariuszki, która wróciła z Białorusi i opowiedziała, że choć stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek. Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia - to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy", podano.

W ubiegłym roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Loska reaguje na różne bodźce i komunikuje się z bliskimi poprzez ściskanie dłoni. Gienek Loska przechodzi rehabilitację i muzykoterapię.

„Oczywiście kupiliśmy i zawieźliśmy mu sprzęt do słuchania. Reakcja Gienka była nadspodziewanie dobra, więc teraz Jego Mama kontynuuje sesje 3 razy dziennie. Dzięki temu Gienek ma stały kontakt z dobrą - polską, amerykańską i afrykańską muzyką (no i z własną oczywiście:), z muzyką którą tak kocha.”, dodano. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?