Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Maja Kapłon uzbierała na operację ratującą życie. Lekarze z USA obniżyli cenę zabiegu

Dlaczego? Wokalistka ujawniła szczegóły tej decyzji

Rafał Kowalski 3 lutego 2020 16:58
Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News

Ponad 2 lata temu Maja Kapłon zachwyciła całą Polskę swoim pięknym głosem. To wtedy 24-latka doszła do finału programu The Voice of Poland, a chwilę później rozpoczęła promocję swojego najpopularniejszego do dziś utworu - Plaża nad Wisłą. Niestety pochodząca z Elżbietowa pod Sochaczewem piosenkarka z dnia na dzień musiała porzucić swoje następne plany. Wszystko przez odnawiający się, bardzo poważny uraz kręgosłupa. Początkowo ratunek dla Mai wyceniono na prawie 6 milionów złotych. Na szczęście, mimo uzbierania przez internautów połowy tej kwoty, operacja w Nowym Jorku odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Co dolega Mai Kapłon? Operacja w Nowym Jorku

Na stronie internetowej, która stworzono w październiku 2019, by zebrać niemal 6 milionów potrzebnych na operację Mai Kapłon, możemy przeczytać, na czym dokładnie polega wada, z którą zmaga się artystka. „Urodziłam się ze skrzywieniem kręgosłupa, na zdjęciu rentgenowskim widać je zresztą doskonale. Gdy miałam cztery lata, lekarze włożyli mnie w gipsowy gorset, a rodzice usłyszeli, że kiedyś będę potrzebowała operacji. Nikt wtedy się nie spodziewał, że będzie ich potrzeba aż tak wiele…”, pisze Maja na portalu SiePomaga. „Kiedy 4 lata temu przeszłam 18. operację kręgosłupa w moim życiu, miałam ogromną nadzieję, że ta osiemnasta będzie już ostatnią. Że te niezliczone śruby, które trzymają mnie od środka, żebym się nie rozpadła, będą pełnić swoją rolę już do końca moich dni. Nic z tego… Metalowy pręt pękł, właściwie przykuwając do łóżka. Jedyną szansą na powrót do sprawności i normalnego życia stała się okrutnie droga operacja w USA”, dopisała wokalistka w 2019 roku.

Zbiórka tak ogromnej kwoty jak prawie 6 milionów polskich złotych była dla Mai ogromnym wyzwaniem. W akcję i pomoc wokalistce włączyli się też artyści i koledzy z programu The Voice of Poland. Wydano specjalną składankę piosenek, z której dochód został przeznaczony na operację dla 24-latki. Zorganizowano także koncert charytatywny. Mimo usilnych starań udało się wpłacić na konto Mai Kapłon 3 miliony złotych. Pod koniec stycznie okazało się jednak, że to wystarczająca suma! Jak to możliwe? Lekarz oraz szpital po długotrwałej analizie dokumentów, RTG, TM oraz 96-stronicowej historii mojej choroby, stworzyli wstępny plan operacji. W oparciu o niego dostałam właśnie tę wycenę. Wiem też, że dojdą do tego wszelkie koszta po operacji typu ~ konsultacje na miejscu ~ badania ~ rehabilitacja po. Dojdą też koszta na miejscu ~ kwatera i wyżywienie ~ loty! Kochani, ale najważniejsze, że jest NA OPERACJĘ I OPIEKĘ SZPITALNĄ I MOGĘ JUŻ TAM LECIEĆ!”, poinformowała Maja Kapłon fanów kilka dni temu.

Piosenkarka wyjaśniła także, jak to możliwe, że cena tak drastycznie spadła. „Lekarz nie uwzględnia w operacji wyciągu Halo (śruby w czaszce), czyli dodatkowe 6 tygodni (każdy dzień w szpitalu w USA to nawet 10.000 $) to sprawiło, że cena spadła. Szpital także ułatwił sprawę dając możliwość dojazdu na badani przed, czyli te dodatkowe 14 dni bez płacenia szpitalowi 10 tys”, czytamy w poście na Instagramie Mai Kapłon, która nie kryje wzruszenia tak wielką chęcią pomocy jej przez obce osoby. „Czuję to, ile dobra się wydarzyło i ile serc się otworzyło. Jest cudownie, ale jestem cały czas w szoku. Strach przed samą operacją będzie, ale właśnie się śmiałam z przyjaciółmi, że gdybym mogła to już teraz położyłabym się na stole operacyjnym i walczyła o życie”, powiedziała Maja Kapłon we wczorajszym wydaniu Wiadomości.

Dla 24-latki będzie to już 19. Operacja. Tym razem mowa o zabiegu stabilizacji i resekcji kręgosłupa w Nowym Jorku. „Mam taką nadzieję, że ta operacja będzie ostatnią i już nic się nie wydarzy. Lekarze też dają mi taką nadzieję”, dodała szczęśliwa Maja Kapłon w materiale TVP.

Trzymamy kciuki, by wszystkie zaplanowane działania się udały! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez M҉A҉J҉A҉ ҉K҉A҉P҉Ł҉O҉N҉ (@maja_kaplon)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jestem w emocjach i znów mały płaczek, ale to co się właśnie wydarzyło rozkleiło mnie totalnie.... KOCHANI, SZPITAL WYCENIŁ OPERACJĘ! Kwota spadła o połowę! Nie mam słów! To wszystko dzięki Wam! Uwierzyliście we mnie, daliście mi swoje serca na dłoni! Naprawdę kocham ludzi, nie wiem jeszcze co się dzieje... 😭😭😭😭😭😭 Lekarz oraz szpital po długotrwałej analizie dokumentów, RTG, TM oraz 96 stronnej historii mojej choroby, stworzyli wstępny plan operacji. W oparciu o niego dostałam właśnie tę wycenę. Wiem też, że dojdą do tego wszelkie koszta po operacji typu ~ konsultacje na miejscu ~ badania ~ rehabilitacja po. Dojdą też koszta na miejscu ~ kwatera i wyżywienie ~ loty. Dlatego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy to co już jest wystarczy, choć mam taką nadzieję! Kochani ale najważniejsze, że jest NA OPERACJĘ I OPIEKĘ SZPITALNĄ I MOGĘ JUŻ TAM LECIEĆ! Modlę się teraz, aby wszystko się udało, wierzę, że tak będzie‼️‼️‼️‼️‼️‼️ Na naszych oczach dzieją się cuda. Lekarz nie uwzględnia w operacji wyciągu Halo (śruby w czaszce), czyli dodatkowe 6 tygodni (każdy dzień w szpitalu w USA to nawet 10.000 $) to sprawiło, że cena spadła. Szpital także ułatwił sprawę dając możliwość dojazdu na badani przed, czyli te dodatkowe 14 dni bez płacenia szpitalowi 10 tys. Dziękuje tacie @nataliakawalec_official (Natalia jest uczestniczką tej edycj @thevoicekidstvp) - Rafal Kawalec to człowiek, który osobiście pojechał prosić Lenke o operację dla mnie i wycenę. Voice pomaga Voice, a Natalce życzę zwycięstwa i wielkiej kariery, bo ma wielkie serce, a jej rodzina stała się moją rodziną! ❤️ Co do rodziny - muszę wspomnieć jeszcze, że gdyby nie WY - to by się nie udało! DZIĘKUJE WAM! Dziękuje Joannie Cieśniewskiej, wraz z ekipą prowadzącą licytacje, FP Ratujemy Maję Kapłon, moja Gmina Teresin, jak i gminy z całej polski, organizatorzy wszystkich koncertów, kiermaszów, zbiórek, artyści występujący na wszelkich koncertach przez ostatnie miesiące, ludzie, którzy mnie odwiedzali, pisali i wspierali nie tylko wpłatami, ale i pięknymi słowami. DZIĘKUJE BOGU, ŻE SŁUCHAŁ MOICH MODLITW, KIEDY PROSIŁAM O SIŁĘ I UŚMIECH, naprawdę mnie słuchał🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Post udostępniony przez M҉A҉J҉A҉ ҉K҉A҉P҉Ł҉O҉N҉ (@maja_kaplon)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.