Cameron Diaz w ciąży
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Ciąża Cameron Diaz wzbudza kontrowersje. „Za stara na dziecko!”, krzyczą internauci. Czy ciąża po 40. to nie za późno?

Gabriela Czernecka 10 lutego 2018 21:00
Cameron Diaz w ciąży
Fot. East News

 

Odkąd w sieci pojawiły się informacje, że Cameron Diaz jest w ciąży fani nie zostawiają na aktorce suchej nitki. Wszystko za sprawą… jej wieku! 45-letnia aktorka po raz pierwszy zostanie mamą. Dziś dojrzałe macierzyństwo nie wydaje się niczym szokującym, ale jak widać, znalazła się taka grupa osób, której ewidentnie to przeszkadza. Diaz nie jest jednak wyjątkiem!

 

Polecamy: Cameron Diaz kończy dziś 45 lat! Jak aktorka zmieniała się na przestrzeni lat?

oraz: Cameron Diaz i Benji Madden WZIĘLI ŚLUB!

 

Cameron Diaz jest w ciąży! 

Niebawem macierzyństwo po czterdziestym roku życia stanie się normą. Mimo to wciąż wzbudza kontrowersje. Tak jest w przypadku najnowszych doniesień zza oceanu. O tym, że Cameron Diaz jest w ciąży plotkowano już pod koniec ubiegłego roku. Aktorka od trzech lat nie zagrała w żadnym filmie, nie widać jej było również na żadnych rozdaniach nagród czy filmowych premierach. Mówiono, że aktorka zmaga się z problemami psychicznymi. Wielokrotnie udawała się na terapie, która miała jej pomóc z pogłębiającą się depresją. Zły stan zdrowia Cameron Diaz, według zagranicznych serwisów, nasilił się, ponieważ od dwóch lat Cameron wraz z mężem Benjim Maddenm starała się o dziecko. Jeśli założę kiedyś rodzinę, to tak będzie, po prostu się to wydarzy. Może będę też wtedy miała dzieci, ale na pewno nie urodzę ich dlatego, że ktoś tego ode mnie oczekuje”, powiedziała kilka lat temu w wywiadzie. Bycie mamą stało się dla Diaz priorytetem. Jak donoszą zagraniczne serwisy, marzenie aktorki właśnie się spełniło!

Cameron Diaz w ciąży MT
Fot. FORUM

 

Polecamy: Zielona kuchnia, złote zlewy, meble na zamówienie - tak mieszka Cameron Diaz. Teraz możesz i Ty

oraz: Na trzy lata zniknęła z show-biznesu. Czy przez problemy psychiczne Cameron Diaz zakończy swoją karierę?

 

Być mamą po 40. Czy to za późno?

Tym samym Cameron Diaz dołączyła do grona gwiazd, które zostały mamami po 40-tce. Na aktorkę wylała się fala hejtu. Jedni gratulują Diaz ciąży, inni wręcz przeciwnie - krytykują, że zdecydowała się na dziecko w tam późnym wieku. Przypomnijmy, że jeszcze dwadzieścia lat temu ciąża po 35 roku życia była rzadkością. Podobno prawie 10 % ciężarnych kobiet to kobiety po czterdziestce. Halle Berry pierwsze dziecko urodziła, mając 42 lata, drugie 47 lat. Do grona mam po 40-stce należy także Uma Thurman (42 lata) , Nicole Kidman i Salma Hayek (miały po 41. lat, gdy urodziły pierwsze dziecko) czy Monica Bellucci (miała 45 lat, gdy zdecydowała się na drugie dziecko).

 

Ten trend jest już bardzo widoczny nie tylko u zagranicznych, ale i polskich gwiazd. Katarzyna Figura urodziła swoją pierwszą córkę, mając 40 lat, teraz drugiego dziecka spodziewa się Magda Mołek (ma 41 lat). Mamą w wieku 40 lat została także Katarzyna Dowbor. „Urodzenie dziecka w późnym wieku jest czymś fantastycznym. Masz już wtedy zapewnioną pozycję zawodową. Nie musisz nikomu udowadniać, że jesteś dobra, nie musisz się z nikim ścigać. Masz czas, pieniądze i możesz skupić się na dziecku”, twierdzi dziennikarka. Podobnego zdania jest także dr Małgorzata Lesińska-Sawicka, autorka książki Późne macierzyństwo. Studium socjomedyczne: „Chcą najpierw ustabilizować pozycję zawodową i finansową. Najpierw dom, stanowisko, a dopiero potem dziecko. Chcą, by miało ono zapewniony dobrobyt”, mówi. Cameron Diaz nie jest więc wyjątkiem od reguły. Aktorka na szczęście hejtem się nie przejmuje. By jednak uniknąć nadmiernego zainteresowania prasy, gwiazda rzadko pokazuje się publicznie, a wszelkie informacje ze swojego życia prywatnego stara się zachować tylko dla siebie.

 

Polecamy: Eva Longoria jest w ciąży! Gwiazda „Gotowych na wszystko” zdradziła płeć dziecka!

 

Za stara na macierzyństwo?

Jak pisze autorka licznych książek, Elizabeth Gregory, z macierzyństwem „możesz czekać tak długo, aż poczujesz, że jesteś gotowa, by być dobrą mamą”. Kiedy więc jest odpowiedni moment, by zostać mamą? „To powinna być indywidualna decyzja każdej kobiety. Ja chyba zbyt późno urodziłam syna”, mówiła w jednym z wywiadów Anna Korcz, która urodziła syna, mając 41 lat. Małe dzieci wymagają szczególnej uwagi, koncentracji i opieki. Cały czas trzeba pracować na pełnych obrotach. Nie zawsze jest to łatwe zadanie. Anna Korcz wprost wyznała, że nie zawsze jest w stanie spełnić prośbę syna, by np. zrobić z nim fikołka. „Nie dam rady. Boję się, że się połamię. Pan Bóg dobrze to wszystko zorganizował. Kobieta w moim wieku nie powinna już mieć dzieci. Już nie ma się tyle sił co w młodości”, mówi, po czym natychmiast dodaje: „Ale ani przez chwilę nie żałuje swojej decyzji. Dziecko to wielka radość i wielka miłość”.

Cameron Diaz w ciąży
Fot. East News

Zobacz także: To był prawdziwy „baby boom” w show-biznesie! Zobacz, które dzieci gwiazd przyszły na świat w 2017 roku! EKSKLUZYWNE VIDEO!

oraz: Bellucci, Dion, Skrzynecka... poznajcie gwiazdy dojrzałego macierzyństwa

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.