Sprawą zaginionego w styczniu mężczyzny żyje cała Polska

Konrad Szczęsny 6 marca 2018 14:37

Tą sprawą żyje cała Polska. Szóstego stycznia 34-letni Piotr Kijanka wyszedł z jednej z restauracji w Krakowie i nie wrócił do domu na noc. Mężczyzna nie nawiązał także kontaktu z rodziną, a jego telefon jeszcze w restauracji przestał działać. Kilka dni po zaginięciu mężczyzny powołano specjalną grupę poszukiwawczą. Strażacy m.in. przeszukiwali dno Wisły w Krakowie, ale bez rezultatu. Wczoraj w sprawie nastąpił przełom.

Sprawa Piotra Kijanki - ciało znaleziono w Wiśle

We wtorek szóstego marca na zlecenie prokuratury w Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ  przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny, którego ciało znaleziono w poniedziałek w stopniu wodnym w dzielnicy Dąbie na Wiśle w Krakowie. „Wstępnie biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził, że przyczyną zgonu było utonięcie, natomiast ostateczne wyniki będą znane po przeprowadzeniu badań dodatkowych”, powiedział prokurator Hnatko. 

Przyczyny śmierci Piotra Kijanki

Przy wyłowionych zwłokach znaleziono rzeczy osobiste Piotra Kijanki, m.in. portfel z dowodem osobisty i prawem jazdy. Już wtedy padło podejrzenie, że ciało należy do zaginionego mężczyzny. Wyniki sekcji zwłok potwierdziły te przypuszczenia. Póki co nie wiadomo czy śledczy biorą pod uwagę inne przyczyny śmierci niż nieszczęśliwy wypadek.

Rodzina Piotra Kijanki

Piotr Kijanka pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę: żonę Agnieszkę, która spodziewa się ich drugiego dziecka oraz dwuletniego synka.

1/3
Odnaleziono ciało Piotra Kijanki
Copyright @Materiały policyjne, Facebook
1/3

Piotr Kijanka, związany z branżą deweloperską 34-latek, zaginął szóstego stycznia 2018 roku w Krakowie.

2/3
Odnaleziono ciało Piotra Kijanki
Copyright @Materiały policyjne, Facebook
2/3

Piotr Kijanka pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę: żonę w ciąży oraz dwuletniego synka.

3/3
Odnaleziono ciało Piotra Kijanki
Copyright @Materiały policyjne
3/3

Ciało Piotra Kijanki wyłowiono z Wisły w poniedziałek, czwartego marca. We wtorek piątego marca potwierdzono, że należą one do zaginionego w styczniu mężczyzny.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.