Gerber nowa twarz
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI!

Chłopiec z zespołem Downa „twarzą” produktów Gerber! Przełamywanie tabu czy chwytliwy zabieg marki?

Gabriela Czernecka 8 lutego 2018 17:00
Gerber nowa twarz
Fot. East News

 

Pierwszy raz dziecko z zespołem Downa wygrało legendarny konkurs Gerbera! Zdjęcie chłopca przez rok będzie pojawiało się w kampaniach reklamowych produktów marki i na sygnowanych przez nich słoiczkach z jedzeniem. Czy to celowy zabieg marki?

 

Polecamy: Bartek Królik opublikował poruszający wpis o swojej córce z zespołem Downa. „My widzimy osobę!”

 

Chłopiec z zespołem Downa twarzą Gerbera

Coroczny konkurs Gerbera wygrał w tym roku zaledwie osiemnastomiesięczny Lucas Warren z Dalton w stanie Georgia. Chłopiec został właśnie ambasadorem produktów tej marki. W historii imprezy, która trwa nieprzerwanie od 91 lat, chłopczyk jest pierwszym triumfatorem, który urodził się z zespołem Downa. „Może on i ma zespół Downa, ale zawsze jest przede wszystkim Lucasem”, wyznała matka chłopca, Cortney Warren. Plebiscyt Gerbera trwa od 2010 roku, ale sama historia wyboru modeli aż 1928! Pierwszym dzieckiem, które zostało wybrane jako reprezentant marki, była Ann Turner Cook. Znajoma mamy dziewczynki, Dorotha Hope Smith, wysłała wówczas na konkurs rysunek noworodka, który namalowała węglem. Logo z twarzą Ann zostało zarejestrowane oficjalnie jako znak handlowy w 1931 roku. Dziś Ann Turner Cook ma 92 lata. Jest pisarką, mamą czwórki dzieci i ... byłą wykładowczynią uniwersytecką. 

 

Tegorocznym zwycięzcą został Lucas Warren. „Co roku, od początku gdy organizowany jest konkurs, wybieramy dziecko, które uosabia długoletnie dziedzictwo Gerbera. Jego istotą jest to, że tak naprawdę każde dziecko jest „dzieckiem Gerbera”, więc Lucas jest idealnym wyborem”, komentowała rzecznik prasowa Gerbera w rozmowie z CNN. Wybrano go spośród ponad 140 tysięcy maluchów, zgłoszonych do konkursu. Wygrana Lucasa oznacza, że noworodek przez cały rok będzie pojawiał się w kampaniach reklamowych firmy, a jego rodzice otrzymają 50 tys. dolarów nagrody. Początkowo pojawiły się głosy, że marka specjalnie próbuje wybić się na chorobie genetycznej chłopca. Na szczęście takie głosy to mniejszość. Klienci marki są zachwyceni wyborem jury i już komentują, że to piękny gest ze strony Gerbera. „Mamy nadzieję, że ta okazja nauczy ludzi, iż dzięki akceptacji i wsparciu osoby o szczególnych potrzebach mogą zmienić świat, tak jak nasz Lucas”, powiedziała mama chłopca. 

Chłopiec z zespołem Downa twarzą Gerbera
Fot. East News

 

 

Post udostępniony przez @gerber

Zobacz: Cristiano Ronaldo zdradził, ile chce mieć dzieci! „Mój syn mówi, że pragnie mieć jeszcze więcej braci i sióstr”

Bartek Królik, twórca Sistars, zamieścił zdjęcie nowo narodzonej córki z zespołem Downa. Internauci nie kryją wzruszenia

Żona wiceministra Jakiego o wychowaniu dziecka z zespołem Downa: „Mowa o aborcji nami wstrząsnęła”

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.