Star Wars, Carrie Fisher, Harrison Ford
Fot. Materiały prasowe
Z OSTATNIEJ CHWILI

Carrie Fisher nie żyje. Aktorka miała 60 lat. Do historii przeszła jako księżniczka Leia z „Gwiezdnych Wojen”

Damian Duda 27 grudnia 2016 19:45
Star Wars, Carrie Fisher, Harrison Ford
Fot. Materiały prasowe

Agencja Reutera podała 24 grudnia, że aktorka trafiła do szpitala w wyniku rozległego zawału, którego doznała w trakcie lotu transatlantyckiego z Londynu do Los Angeles. Po wylądowaniu gwiazda od razu została przewieziona do szpitala. Carrie Fisher wracała z Wielkiej Brytanii, gdzie promowała swoją najnowszą książkę „The Princess Diarist’’.  

Polecamy też: Tak wyglądała, gdy zakochał się w niej świat. Zobacz zdjęcia Carrie Fisher z „Gwiezdnych Wojen”

Carrie Fisher wystąpiła w ponad pięćdziesięciu filmach. Była również scenarzystką i pisarką. Gwiazda zawdzięcza swą sławę roli księżniczki Lei w serii „Gwiezdne wojny’’. Fisher wystąpiła wówczas u boku Marka Hamilla i Harrisona Forda, z którym łączyło ją coś więcej niż kontakty zawodowe. Jak donoszą media, Fisher i Ford mieli romans. W 2015 roku aktorka powróciła do sagi w filmie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Polecamy też: Walczyła z uzależnieniami, depresją, wizerunkiem księżniczki. Życie Carrie Fisher było smutną bajką

Znana jest również z komedii „Blues Brothers’’, w której wcieliła się w postać Camille Ztdetelik. Zagrała w niej u boku ówczesnego narzeczonego, Dana Aykroyda. 

Z powodu przedawkowania narkotyków i alkoholu aktorka kilkukrotnie trafiała do szpitala. Wszystkie przeżycia z tym związane opisała w swojej autobiograficznej powieści „Pocztówka znad krawędzi’’. 

Gwiazda za wszelką cenę chciała poprawić wizerunek osób psychicznie chorych. Na ich rzecz prowadziła aktywną kampanię społeczną. Aktorka sama przeszła poważne załamanie w 1997 roku – od tego czasu udzielała się w kampaniach na rzecz osób cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych.

 
Carrie Fisher zmarła dziś w wieku 60 lat. 
 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?