Janina Ochojska, Paweł Adamowicz
Fot. Agencja Forum
POŻEGNANIE

Gwiazdy, dziennikarze, politycy... Poruszające słowa o Pawle Adamowiczu!

„Ogromna strata, ból i niezrozumienie”

Gabriela Czernecka 14 stycznia 2019 16:52
Janina Ochojska, Paweł Adamowicz
Fot. Agencja Forum

Tragiczny finał WOŚP 2019 dla Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Właśnie poinformowano o jego śmierci. Paweł Adamowicz zmarł w specjalistycznym szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Miał 53 lata. Odszedł po operacji, którą przeszedł po ataku nożownika, do którego doszło w trakcie 27. finału WOŚP. Oficjalną informację podał TVN24. „Z najgłębszym żalem musimy państwa poinformować, że przegraliśmy walkę o życie pana prezydenta. Pan prezydent Adamowicz zmarł. Cześć jego pamięci”, poinformował opinię publiczną dr Jerzy Karpiński. Śmiercią prezydenta poruszona jest cała Polska...

Nie żyje Paweł Adamowicz. Kondolencje

Wiadomość o śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska dotarła do nas dzisiejszego popołudnia. „Od wczorajszego wieczoru wszyscy mieliśmy nadzieję, ze Paweł wygra tę batalie, że wygra walkę o życie. To niezwykle smutna wiadomość, która tego popołudnia do nas dociera. Pogrążony w smutku nie tylko Gdańsk, Gdynia, Pomorze, ale cała Polska”, powiedział prezydent Gdyni po przekazaniu smutnej wiadomości.

Jedną z pierwszych osób, która wyraziła żal był prezydent Andrzej Duda. „Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić”, napisał na Twitterze. 

Gwiazdy poruszająco o Pawle Adamowiczu

Postacie znane ze świata show-biznesu, kultury, polityki i sportu masowo zamieszczają w sieci pożegnania. i pełne emocji wpisy. Prezydenta Gdańska żegnają polscy politycy, gwiazdy, dziennikarze... Każdy z nich podkreśla, że Paweł Adamowicz był rodzinnym człowiekiem, na twarzy którego zawsze gościł uśmiech. 

„Brak słów...Potworny żal. To cios w serca nas wszystkich. Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny i Przyjaciół Pana Prezydenta. Zapalmy dziś wszyscy świece i nie pozwólmy, żeby nienawiść i agresja zwyciężyły”, pisze na Instagramie Maja Ostaszewska.

Dobro jego regionu było dla niego najważniejsze. „Mój ukochany Gdańsk pogrążony jest dziś w żałobie. Najszczersze kondolencje dla rodziny, przyjaciół i współpracowników”, pisze Kasia Tusk. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MakeLifeEasier (@makelifeeasier_pl)

„RiP nic już nie będzie tak samo”, odnotowała Agata Młynarska. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

„Ogromna strata, ból i niezrozumienie. To wszystko co się dzisiaj dzieje... ta śmierć, rezygnacja Jurka...nie pozwólmy, żeby zło wygrało. Pomyślmy, usiądźmy, zastanówmy się jak być zmianą, którą chcemy widzieć w świecie... niech ten dzień będzie przełomem, niech ten dzień nie pójdzie na marne... R.I.P”, zamieściła post Małgorzata Rozenek-Majdan.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Atak na prezydenta Adamowicza to atak na wartości, które są dla nas ważne i są nam potrzebne. Jego śmierć dla mnie jest śmiercią symboliczną. Wszyscy powinniśmy się zastanowić, jak zatrzymać falę nienawiści, która dała tak straszny efekt, efekt śmierci człowieka, który poświęcił swoje życie służbie Polsce i ludziom. Paweł był symbolem Polski dla wszystkich i wierzę, że jego śmierć tych wartości nie pogrąży.

„Atak na prezydenta Adamowicza to atak na wartości, które są dla nas ważne i są nam potrzebne. Jego śmierć dla mnie jest śmiercią symboliczną. Wszyscy powinniśmy się zastanowić, jak zatrzymać falę nienawiści, która dała tak straszny efekt, efekt śmierci człowieka, który poświęcił swoje życie służbie Polsce i ludziom. Paweł był symbolem Polski dla wszystkich i wierzę, że jego śmierć tych wartości nie pogrąży”, powiedziała dla TVN24 Janina Ochojska

Gosia Baczyńska napisała: „Wieloletni prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz nie żyje! Co za bezsensowna śmierć! Wymowne, że na posterunku. Wierzyłam, że kto jak kto, ale on ze swoją niezłomnością przezwycięży ciosy szaleńca. R.I.P.”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GOSIA BACZYŃSKA (@gosiabaczynska_official)

„Tragiczna, bezsensowna smierć prezydenta Pawła Adamowicza. Ogromnie smutna wiadomość. Ogromnie smutna ta dzisiejsza Polska. Wyrazy najgłębszego współczucia i słowa wsparcia dla rodziny i przyjaciół”. dodała Hanna Lis.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)

„Nie wierzę. Co, do cholery, poszło z tym krajem nie tak? Ten człowiek przez lata walczył w opozycji solidarnościowej o wolność wyrażania swoich poglądów, wolność zgromadzeń, o prawa obywatelskie. Dziś za tę wolność zapłacił najwyższą cenę. Gdzie ja żyję?”, napisała Monika Zamachowska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Zamachowska (@monikazamachowska)

„To była zbrodnia! To tragiczny czas. Pękły nasze serca. Nie żyje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Współczuję rodzinie. Zapalmy wszyscy o g.20 świeczki. W ostatnich słowach ze sceny #WOSP2019Paweł Adamowicz powiedział: "...Gdańsk jest szczodry. Gdańsk dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem solidarności. Za to wszystko wam serdecznie dziękuję..." STOP AGRESJI”, pisze Monika Olejnik na swoim Facebooku. 

„Smutek Zło wygrało. Źli ludzie triumfują. Głupota rządzi. Agresja rządzi. To jest straszne. W jakim kraju żyjemy? Co będzie dalej?Kto jeszcze musi zginąć, co musi się stać, byśmy się zatrzymali? Jestem zdruzgotana. Zła. Tak być nie może”, napisała na Facebooku Karolina Korwin Piotrowska. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?