Caitlyn Jenner MT
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Caitlyn Jenner jest już w pełni kobietą! Przeszła ostatnią operację w procesie zmiany płci

Weronika Bruździak-Gębura 11 kwietnia 2017 14:00
Caitlyn Jenner MT
Fot. East News

Caitlyn Jenner jest już po najważniejszej operacji w procesie zmiany płci. W końcu, po dwóch latach od publicznego wyznania, że jest osobą transseksualną, czuje się pełnowartościową kobietą.

Caitlyn Jenner przeszła operację genitaliów

Caitlyn Jenner w kwietniu 2015 roku w wywiadzie z Diane Sawyer wyznała, że jest osobą transseksualną. Celebrytka 25 września tego samego roku zmieniła imię na Caitlyn Marie Jenner i rozpoczęła proces zmiany płci, który trwał kilkanaście kolejnych miesięcy. Składał się z wielu skomplikowanych operacji, między innymi wszczepieniu implantów piersi i feminizacji twarzy. Ostatnio Jenner dokonała tej najważniejszej zmiany: w styczniu 2017 roku przeszła operację genitaliów. Jenner opowiedziała o tym w swojej autobiografii, „Sekrety mojego życia”, która ukaże się na rynku już 25 kwietnia 2017 roku. Książka będzie kosztować 30 dolarów, choć można ją kupić już teraz w ramach przedsprzedaży na Amazonie za 9 dolarów mniej. Jenner otrzymała za nią 4 miliony dolarów. Co w niej napisała?

„Operacja okazała się sukcesem. Jestem wyzwolona i czuję się cudownie. Mówię wam o tym, bo wierzę w otwartość. Możecie przestać się gapić. Chcieliście wiedzieć, to wiecie. Mówię o tym po raz pierwszy i ostatni. To tylko penis. Nie miał innego zastosowania niż to, że mogłam wysikać się w lesie”. I dodała: „Chcę po prostu mieć wszystkie właściwe części ciała. Byłam też zmęczona upychaniem tej cholernej rzeczy cały czas”.

Co teraz planuje 67-letnia Caitlyn Jenner? „Zamierzam korzystać z życia i cieszyć się radością, której nie miałam od 39 lat, od czasów Olimpiady, czyli przez 2/3 mojego życia”.

Caitlyn Jenner jako Bruce

Wcześniej Caitlyn jako mężczyzna, Bruce Jenner, odnosiła sukcesy w lekkoatletyce. Na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 roku zdobyła złoty medal w dziesięcioboju i ustanowiła nowy rekord świata. Tuż po Olimpiadzie zakończyła przygodę ze sportem. Jako mężczyzna Bruce Jenner był trzykrotnie żonaty: z Chrystie Crownover (1972-1981), z którą ma córkę i syna, z Lindą Thompson (1981-1984), z którą ma dwóch synów, zaś w latach 1991- 2015 był mężem Kris Jenner, z którą ma dwie córki: Kendall i Kylie. Jednocześnie był ojczymem dla dzieci Jenner z pierwszego małżeństwa z Robertem Kardashianem: Kourtney, Kim, Khloe i Roberta Juniora.

Jego przemiana w Caitlyn była głośno komentowana w mediach. W czerwcu 2015 roku wystąpiła na okładce „Vanity Fair” z tytułem „I am Cait”, zaś miesiąc później został wyemitowany pierwszy odcinek reality show pod tym samym tytułem na kanale E! Entertainment.

Jednak zmiana płci nie była łatwa dla wszystkich członków rodziny Caitlyn, o czym celebrytka przekonała się niedawno. W ostatnim odcinku rodzinnego show Kardashianów jej przyrodnia córka, Khloe, zaprosiła ją na wino do domu. Tam wyznała, że było jej ciężko. „Brak ciebie w moim życiu to potężny szok. Dla mnie wszystko z czym się kojarzysz jest Brucem. Mój drugi tata, ten facet, który mnie wychował, z którym dorastałam, nagle został mi odebrany”, powiedziała Khloe Kardashian.

Polecamy też: O zmianie płci, dzieciach i trzech małżeństwach. Caitlyn Jenner zapowiada swoją biografię

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?