Piotr Galus, 2005
Fot. Niemiec/akpa
Z ŻYCIA GWIAZD

Był prowadzącym Hugo w Telewizji Polsat. Co dziś robi i jak wygląda Piotr Galus? 

Ostatnio zwrócił się do niego po pomoc Tomasz Kammel

Olga Figaszewska 3 kwietnia 2022 18:00
Piotr Galus, 2005
Fot. Niemiec/akpa

Prowadził jeden z najpopularniejszych formatów dla dzieci w polskiej telewizji. Piotr Galus zyskał sympatię jako gospodarz programu Hugo. W jego życiu wiele się zmieniło. Czym dziś zajmuje się i jak wygląda Piotr Galus? Dzięki nowemu zajęciu nawiązał współpracę z prezenterem Tomaszem Kammelem. 

Poprowadził program Hugo. Co robi dziś Piotr Galus?

Piotr Galus prowadził telewizyjną grę Hugo. Program od 2004 roku był emitowany przez Telewizję Polsat. Młody prezenter zyskał sympatię najmłodszych widzów i dość dużą rozpoznawalność. Przez pięć lat witał najmłodszych z ekranu telewizora. To był dla niego cudowny czas, który wykorzystał na rozwój, zdobył odpowiednie doświadczenie i poznał branżę medialną. Brał udział w wydarzeniach, spotkaniach z dziećmi, które zafascynowane sympatycznym trollem Hugo, przybywały na wydarzenia plenerowe.

W tamtym czasie Piotr Galus musiał zrezygnować ze studiów dziennych, ponieważ pracował siedem dni w tygodniu. „Zdecydowałem się na studia zaoczne. W weekendy zaraz po Hugo jechałem na uczelnię. Koledzy ze studiów wiedzieli, że spóźniam się dlatego, że właśnie obudziłem wszystkie dzieci w Polsce. To był szalony czas, jak to na studiach. W weekendy mieliśmy programy, w tygodniu często jeździliśmy do różnych miast w Polsce spotykać się z dziećmi. Hugo w Polsce w latach 2000. był samo nakręcającą się maszyną. Program, gry, płyty i teledyski - to było ogromne przedsięwzięcie”, wspominał z sentymentem swój udział w programie [cytat za blogiem „Życie, muzyka, pasje”]

Wciąż spotyka na swojej drodze osoby, które kojarzą go z dzieciństwem. ,,Dziwię się o co chodzi, bo przecież mówi mi to dorosły człowiek. Wtedy dopiero zdaję sobie sprawę, ile czasu już minęło", dodawał.

Zobacz też: 19 lat temu dał się poznać widzom Idola, dziś trzyma się z dala od telewizji. Co robi Maciej Rock?

EN_01184121_4532, Piotr Galus, co dziś robi
Fot. TRICOLORS/East News

Piotr Galus w kanale Zig Zap 17.09.2004

Tak zmienił się Piotr Galus. Co mówi o swoich pasjach?

Po emisji programu ukończył studia politologiczne. Pojawiał się w iTV czy Zig Zap. Niektórzy powiedzą, że zniknął, ale to nieprawda! Piotr Galus wciąż jest związany z branżą! Jest szczęśliwy, że udało mu się spełnić marzenie. Zawsze chciał pracować jako dziennikarz.

„Jak chodziłem do szkoły podstawowej w Kołobrzegu, marzyłem o tym, żeby pracować w radiu. Starałem się pojawiać w audycjach lokalnej stacji, w których słuchacze też mogli brać udział. Później zupełnie o tym zapomniałem, chociaż ta miłość do radia chyba cały czas we mnie była. Wyszło na odwrót, co nie znaczy, że kiedyś znowu się to nie odwróci. (...) Nie zakładam pracy do końca życia w tym jednym miejscu", zwierzał się w 2018 roku w rozmowie opublikowanej na blogu „Życie, muzyka, pasje”.

Podkreślał, że jego życiem rządzi przypadek. „Zasada była taka: jeżeli ktoś mnie chciał, znalazłem się w odpowiednim miejscu i czasie, to udawało mi się tam dostać”, dodawał. Teraz spełnia się także jako dziennikarz radiowy i wykorzystuje swoje umiejętności przy tworzeniu programów w Telewizji Polsat, a także kreowaniu kampanii promocyjnych dla jednych z najpopularniejszych polskich programów.

Zobacz też: Kiedyś ulubienica widzów. Dziś kompletnie zniknęła. Co się stało z Magdaleną Mikołajczak-Olszewską?

Z sukcesem udaje mu się łączyć pracę ze sportową pasją. Pewnego dnia postanowił zadbać o swoją sylwetkę. Dziś sam pomaga innym w osiągnięciu wymarzonych celów i promuje zdrowy styl życia. Od lat jest związany z Polskim Radiem, gdzie prowadzi audycje: „Gimnastyka poranna”, „4bieg - weekend na start!” czy „Plenair”.

„Zawsze łączyłem moje treningi z rowerami, ale gdzieś czegoś mi brakowało i wydawało mi się, że mogę być dobry jako instruktor. Zapisałem się na kursy i tak już od pięciu lat pracuję w klubie Zdrofit”, mówił na blogu „Życie, muzyka, pasje”. Widać, że Piotr Galus jest szczęśliwy i spełnia swoje marzenia.

„Od ponad 10 lat profesjonalnie rozwijam się w tym kierunku, zarażając innych swoją pasją. (...) Wychodzę z założenia, że chcąc promować aktywny tryb życia, nie można być tylko teoretykiem. Spełniam się jako instruktor zajęć grupowych i trener osobisty”, czytamy na profilu dziennikarza na Linkedin.

Na Instagramie Piotra Galusa internauci mogą odnaleźć solidną porcję wiedzy i inspiracji. Chętnie dzieli się z obserwatorami swoim doświadczeniem i specjalnie opracowanymi zestawami ćwiczeń. Piotr Galus wyznaje zasadę: „Czas przestać myśleć, czas zacząć działać!”. 

Ostatnio Piotr Galus został osobistym trenerem prezentera TVP, Tomasza Kammela. Panom bardzo dobrze się współpracuje, a efekty widać gołym okiem. W zaledwie 20 dni Tomasz Kammel zdecydowanie poprawił swoją muskulaturę. Efekt metamorfozy pokazał na swoim Instagramie, i jak zapowiedział to dopiero początek zmian. 

„Najpierw był strach i niepewność. Potem zacząłem szukać kotwic normalności, by oczyścić głowę. Taką kotwicą okazał się sport. Na początku po prostu ćwiczenia, aż nagle wpadłem na pomysł wyzwania #20tygodninaforme. Teraz ćwicząc wietrzę głowę, dbam o ciało i staram się zachować pogodę ducha. Jeśli też chcecie zrobić coś dla siebie, a jednocześnie uchronić się przed wyczerpaniem współczuciem i smutkiem, przyłączcie się do mnie. Zobaczcie ile można zdziałać w krótkim czasie. Zacząłem 20 dni temu! Tomasz Kammel lat 50:) #trening  #trenerpersonalny  @formagalusa  #zdrowie  #fit  #sport  #kotwicenormalnosci  #ćwiczenia  #pomoc”, napisał wyraźnie uradowany Tomasz Kammel. 

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności i pasji! Życzymy kolejnych sukcesów!  

Zobacz też: Przez chorobę odeszła z telewizji?! Co dziś robi była gwiazda Pytania na śniadanie Ewelina Kopic?

Piotr Galus, 02.04.2022 rok
Fot. instagram @formagalusa

Piotr Galus, 02.04.2022 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.