Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
o tym jest głośno

Burza wokół nowego programu Piotra Kraśki! Ma on dotyczyć uchodźców...

Będziecie oglądać?

Monika Katarzyna Krupska 13 sierpnia 2018 19:00
Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wielkie odliczanie do jesiennych programów telewizyjnych już się zaczęło! We wrześniu TVN po raz kolejny ma szansę stać się bezkonkurencyjną stacją. Pojawią się stare i lubiane programy, takie jak np. Kuchenne rewolucje, odświeżona Azja Express pod nazwą Ameryka Express, a także nowy format Wracajcie, skąd przyszliście. Ostatnia produkcja jeszcze przed oficjalnym zwiastunem budzi kontrowersje. Dlaczego?

Nowy program TVN 

Program Wracajcie skąd przyszliście poprowadzi Piotr Kraśko. Dziennikarz w towarzystwie sześciu Polaków wyruszy szlakiem, który pokonują uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu chcąc dostać się do Europy.  Bez pieniędzy, bez paszportów czy telefonów... Kontrowersyjny program już nie przypadł części internautom do gustu. Ich zdaniem stacja „robi reality show z ludzkiej tragedii”.

W obronie nowego formatu stanął Piotr Kraśko. „Tu nie podróż jest najważniejsza, tylko rozmowy z uchodźcami, a także z ludźmi im pomagającymi i tymi, którzy są im przeciwni. Nie ma innego, lepszego sposobu na zdobycie wiedzy na temat losu uchodźców”, powiedział Wirtualnej Polsce.

Nowy format ma poszerzyć problemy uchodźców, edukować Polaków. „W obozie w Grecji rozmawialiśmy z Syryjczykiem, ojcem trojga dzieci. Powiedział, że gdyby wiedział, jak będzie wyglądała ta podróż, to wolałby umrzeć w Syrii. „Ale przecież masz troje dzieci…” zapytaliśmy raz jeszcze, a on powtórzył, że gdyby wiedział, co go czeka, to wolałby umrzeć w Syrii. Ale oczywiście są też tacy, którzy życie w Europie sobie ułożyli”, przytoczył jedną z historii. 

Format Wracajcie skąd przyszliście powstał w 2011 roku w Australii. A wy co myślicie o takim programie? Będziecie oglądać?  

 

Każdy z nas ciężko zapracowuje na swoje zmarszczki. Doceńmy je😉😉✌️

Post udostępniony przez Piotr Kraśko (@p_krasko)

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.