Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
o tym jest głośno

Burza wokół nowego programu Piotra Kraśki! Ma on dotyczyć uchodźców...

Będziecie oglądać?

Monika Katarzyna Krupska 13 sierpnia 2018 19:00
Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wielkie odliczanie do jesiennych programów telewizyjnych już się zaczęło! We wrześniu TVN po raz kolejny ma szansę stać się bezkonkurencyjną stacją. Pojawią się stare i lubiane programy, takie jak np. Kuchenne rewolucje, odświeżona Azja Express pod nazwą Ameryka Express, a także nowy format Wracajcie, skąd przyszliście. Ostatnia produkcja jeszcze przed oficjalnym zwiastunem budzi kontrowersje. Dlaczego?

Nowy program TVN 

Program Wracajcie skąd przyszliście poprowadzi Piotr Kraśko. Dziennikarz w towarzystwie sześciu Polaków wyruszy szlakiem, który pokonują uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu chcąc dostać się do Europy.  Bez pieniędzy, bez paszportów czy telefonów... Kontrowersyjny program już nie przypadł części internautom do gustu. Ich zdaniem stacja „robi reality show z ludzkiej tragedii”.

W obronie nowego formatu stanął Piotr Kraśko. „Tu nie podróż jest najważniejsza, tylko rozmowy z uchodźcami, a także z ludźmi im pomagającymi i tymi, którzy są im przeciwni. Nie ma innego, lepszego sposobu na zdobycie wiedzy na temat losu uchodźców”, powiedział Wirtualnej Polsce.

Nowy format ma poszerzyć problemy uchodźców, edukować Polaków. „W obozie w Grecji rozmawialiśmy z Syryjczykiem, ojcem trojga dzieci. Powiedział, że gdyby wiedział, jak będzie wyglądała ta podróż, to wolałby umrzeć w Syrii. „Ale przecież masz troje dzieci…” zapytaliśmy raz jeszcze, a on powtórzył, że gdyby wiedział, co go czeka, to wolałby umrzeć w Syrii. Ale oczywiście są też tacy, którzy życie w Europie sobie ułożyli”, przytoczył jedną z historii. 

Format Wracajcie skąd przyszliście powstał w 2011 roku w Australii. A wy co myślicie o takim programie? Będziecie oglądać?  

 

Każdy z nas ciężko zapracowuje na swoje zmarszczki. Doceńmy je😉😉✌️

Post udostępniony przez Piotr Kraśko (@p_krasko)

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?