Królowa Elżbieta II
Fot. AFP Pool/Associated Press/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Brytyjska rodzina królewska ma kłopoty finansowe?! 

Królowa Elżbieta II znalazła na to sposób

Olga Figaszewska 19 stycznia 2021 20:51
Królowa Elżbieta II
Fot. AFP Pool/Associated Press/East News

Brytyjska rodzina królewska mierzy się z poważnym kryzysem? Zagraniczne media donoszą o problemach finansowych Windsorów. Czy królowej Elżbiecie II uda się uratować sytuację?

Królowa Elżbieta II walczy z problemami finansowymi

Ostatni rok nie był łatwy dla królowej Elżbiety II. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Daily Mail poinformował, że rodzina królewska stanęła przed kolejnymi trudnościami.

Windsorów dopadły problemy finansowe. Lockdown spowodował, że turyści nie odwiedzają pałacowych komnat (Zamku Windsor, Pałacu Buckingham czy rezydencji królowej w Londynie), nie tak często kupowane są w punktach stacjonarnych pamiątki związane z członkami rodziny królewskiej. Jak podają media, na skutek pandemii finanse Windsorów zostały mocno nadszarpnięte. Najnowszy raport przewiduje druzgocący spadek dochodów o 64 miliony funtów.

Królowa Elżbieta II ma nadzieję, że uda jej się załatać dziurę w budżecie. Uruchomiono internetowy sklep z pamiątkami.

Wielbiciele Windsorów znajdą tam praktycznie wszystko! Są termofory, chusta dla psa, maseczki na twarz ze wzorami pochodzącymi z kolekcji XVIII-wiecznej porcelany… Niektórzy zwrócili szczególną uwagę na jedną rzecz… A mianowicie, chodzi o białe, kaszmirowe skarpety, które można nabyć za 350 zł.  

Źródło: Daily Mail

Królowa Elżbieta II
Fot. PHOTOSHOT/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!