Konrad Szczęsny 27 lipca 2017 18:00
1/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
1/6

W środę 26 lipca doszło w Paryżu do niecodziennego spotkania: pochodząca z Barbadosu Rihanna była gościem francuskiej pary prezydenckiej, Emmanuela i Brigitte Macronów. Doszło do niego dzięki zaangażowaniu wokalistki w działalności fundacji, zajmującej się szerzeniem idei edukacji w krajach, w których dostęp do tejże jest znacznie utrudniony. Zdjęcia roześmianych i okazujących sobie czułość pań szybko podbiły internet i media. Brakuje na nich co prawda głowy Francji, ale wyraził on swoją radość ze spotkania z wokalistką za pośrednictwem Twittera.

 

Polecamy też: Dlaczego Rihanna przytyła kilkanaście kilogramów? Wokalistka jest uzależniona od...

 

Spotkanie Rihanny z Emmanuelem Macronem i Brigitte Macron

 

Jak podają serwisy na całym świecie, spotkanie miało związek z działalnością Rihanny jako ambasadorki Global Partnership for Education. Wokalistka walczy o łatwiejszy dostęp do edukacji w krajach rozwijających się, szczególnie dla dziewcząt. Media zwracają uwagę na fakt, że Barbadoska poprosiła wcześniej o spotkanie z francuską parą prezydencką... Na Twitterze! 

 

 

Było ono możliwe również dlatego, że Rihanna promuje we Francji film, w którym zagrała jedną z głównych ról, mianowicie „Valerian i miasto tysiąca planet”.

 

Emmanuel Macron o spotkaniu z Rihanną

 

Emmanuel Macron był najwyraźniej zadowolony z poruszanych w trakcie spotkania tematów, gdyż napisał na oficjalnym profilu na Twitterze: „264 miliony dzieci nie chodzi do szkoły! Podejmijmy to wyzwanie”.

 

 

Rihanna o spotkaniu z Emmanuelem Macronem i Brigitte Macron

 

Z kolei Rihanna nie kryła podekscytowania po tym, jak opuściła Pałac Elizejski w Paryżu. Najpierw wygłosiła krótkie oświadczenie do zgromadzonych przed budynkiem dziennikarzy i przedstawicieli mediów.

 

Byliśmy skupieni na światowych aspektach tematu edukacji i będziemy mieli bardzo duże ogłoszenie we wrześniu", stwierdziła lakonicznie, jednak nie chciała odpowiadać na żadne pytania. Spekuluje się, że ogłoszenie będzie dotyczyło finansowego wsparcia dla działań fundacji ze strony prezydenta Francji.

 

Następnie Rihanna umieściła wymowny wpis na Twitterze.

 

Dziękuję panu prezydentowi @EmmanuelMacron i Pierwszej Damie za niesamowite spotkanie i zaangażowanie w problemy edukacji dziewcząt!  🇫🇷”, napisała.

 

 

Polecamy: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

 

Stylizacja Rihanny na spotkaniu z państwem Macron

 

Media i internauci bardzo szybko zaczęli komentować stylizację Rihanny, którą uznali za tyleż zabawną, co raczej średnio stosowną na spotkania tego typu. Wokalistka założyła obszerny, szary i luźny komplet, który część osób skojarzyła z piżamą, zarzuciła na niego obszerną czarną marynarkę, której rękawy zwisały swobodnie i sięgały aż do połowy uda! Tym, co przyciągnęło uwagę specjalistów z modowej branży były dodatki: sandałki Sergio Rossi za 3,5 tysiąca złotych i torebka Diora za około 10 tysięcy złotych, jak również gruby naszyjnik. Z kolei po ostatnich kontrowersjach związanych ze stylizacją Brigitte Macron na spotkaniu z Bono, tym razem pierwsza dama została pochwalona za dobór elementów garderoby: białego żakietu Louis Vuitton oraz dopasowanych dżinsów.

 

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak prezentowała się pierwsza dama Francji oraz Rihanna na spotkaniu w Paryżu!

 

Polecamy też: Jej wiek wciąż elektryzuje media na całym świecie. Ale Brigitte Macron wyrasta także na ikonę stylu

2/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
2/6

Tym, co ostro komentowały media na całym świecie, była stylizacja Rihanny. Uznaną ją za zbyt luźną i nieprzystającą do spotkania z głową państwa i pierwszą damą Francji, Brigitte Macronów

 

Polecamy też: Te wyznania wywołały we francuskich mediach istną burze. Co Brigitte Macron mówiła o seksie z mężem?

3/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
3/6

Rihanna i Brigitte Macronów nie szczędziły sobie na spotkaniu w Paryżu czułości. Nie od dziś wiadomo, że pierwsza dama Francji uwielbia otaczać się artystami i osobami związanymi ze światem mody i show-biznesu.

 

Polecamy też: Lifting, botoks, licówki i zagęszczone włosy. Czy rzeczywiście to wszystko zrobiła sobie żona prezydenta Francji?

4/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
4/6

Rihanna i Brigitte Macron powitały się serdecznie, pocałunkiem w policzek. Obie tryskały dobrym humorem i pozytywną energią. Widać, że czuły się świetnie w swoim towarzystwie. Tym bardziej, że pierwszej damie Francji bliska jest działalność charytatywna na rzecz edukacji: przez lata była ona w końcu nauczycielką!

 

Polecamy też: Skandal czy miłość? Historia związku prezydenta Francji i jego żony. EKSKLUZYWNE VIDEO

5/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
5/6

Rihanna na spotkanie z Brigitte Macron i jej mężem założyła luźny szary komplet i czarną marynarkę z długimi rękawami. Z kolei pierwsza dama Francji wybrała na tę okazję dopasowane dżinsy oraz biały żakiet - oczywiście od ukochanego domu mody Vuitton.

 

Polecamy też: „Wszyscy jej zazdroszczą znacznie młodszego męża”. Pasierbica prezydenta stanęła w obronie matki

6/6
Brigitte Macron, Rihanna, Rihanna spotkała się z Brigitte Macron
Copyright @East News
6/6

Rihanna i Brigitte Macron rozmawiały o „globalnych problemach związanych z edukacją”. Rihanna już od dawna próbuje namawiać głowy państw do wsparcia edukacji dziewcząt w 65 krajach rozwijających się.

 

Polecamy też: Te gesty mówią wszystko! Mowa ciała Brigitte i Emmanuela Macron zdradza prawdę o ich miłości

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.