Brian Laundrie i Gabby Petito
Fot. Brian Laundrie, Instagram/@bizarre_design_
O TYM SIĘ MÓWI

Narzeczony Gabby Petito nie żyje. Policja wydała oświadczenie

Co było przyczyną śmierci mężczyzny?

Olga Figaszewska 22 października 2021 11:06
Brian Laundrie i Gabby Petito
Fot. Brian Laundrie, Instagram/@bizarre_design_

O tej tragedii usłyszał cały świat. W lipcu Gabby Petito i jej narzeczony Brian Laundrie chcieli spełnić swoje marzenie. Zakochani wybrali się na wycieczkę po parkach narodowych USA, a swoje poczynania dokumentowali w sieci. Niestety, Gabby zaginęła. Policja znalazła jej ciało po tygodniach poszukiwań. Chłopak blogerki wrócił do domu sam, nie chciał z nikim rozmawiać o tym, co się wydarzyło, a następnie zniknął bez śladu. Przypuszczano, że może mieć związek ze śmiercią dziewczyny. Teraz w rezerwacie Carlton na Florydzie odnaleziono ludzkie szczątki. Policja oświadczyła, że narzeczony Gabby Petito nie żyje.

Śmierć narzeczonego Gabby Petito

Policja od kilku tygodni poszukiwała Briana Laundrie. Mężczyzna uciekł zaraz po zaginięciu Gabby Petito. Przypuszczano, że ma coś wspólnego ze śmiercią ukochanej. Na jaw wychodziły kolejne szokujące fakty dotyczące ich relacji. 

Niedawno śledczy odnaleźli zwłoki w rezerwacie Carlton. Tam w ostatnim czasie miał być widziany zaginiony mężczyzna. Obok  ciała znajdowały się rzeczy należące do Briana Laundrie. Zanim policja wydała oświadczenie, jeden z prywatnych detektywów, dzielił się z mediami swoimi spostrzeżeniami.

„Najprawdopodobniej nie żyje. Może sam się zabił. Przecież trudno uwierzyć, że po prostu siedział tam i czekał na śmierć. Rodzice i siostra usprawiedliwiali się, że nie wiedzieli, gdzie jest Laundrie, nie mieli z nim żadnego kontaktu. To wszystko było planem Briana, którego nikomu nie ujawnił”, mówił Bill Warner w komentarzu dla The Sun.

Zobacz też: Na Florydzie znaleziono ludzkie szczątki. Czy to zaginiony narzeczony Gabby Petito?

Przyczyna śmierci Briana Laundrie

Teraz jest już jasne. FBI potwierdziło, że Brian Laundrie nie żyje. Śledczy wydali oświadczenie za pośrednictwem Twittera. By potwierdzić tożsamość mężczyzny porównano dokumentację medyczną Briana. Na razie nie podano jeszcze przyczyny jego śmierci.

„21 października 2021 r. porównanie dokumentacji dentystycznej potwierdziło, że ludzkie szczątki znalezione w T. Mabry Carlton, Jr. Memorial Reserve i Myakkahatchee Creek Environmental Park należą do Briana Laundriego”, dodano.

W rzeczach odnalezionych przy zwłokach mężczyzny był także pamiętnik, którego zawartość może być odpowiedzią na wiele pytań. Czy śledczym uda się odkryć tajemnicę i ustalić przebieg tragicznych zdarzeń?

„Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą. Na razie nie zaglądaliśmy do notatnika, który nie był w plecaku. Papier był wyraźnie mokry, dlatego w następnym kroku użyjemy wszelkich możliwych środków, aby wysuszyć notatnik i nie zniszczyć go przed jego otwarciem”, mówił Michael McPherson z FBI.

Adwokat rodziny Gabby Petito wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że najbliżsi blogerki nie będą komentować wydarzeń i nie chcą spotykać się z dziennikarzami.

Sprawdź też: Śmierć Gabby Petito. Wstrząsające nagranie zostało opublikowane przez policję 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.