Nicki Minaj
Fot. Instagram @nickiminaj
O TYM SIĘ MÓWI

Brat Nicki Minaj skazany za pedofilię. Mężczyzna molestował 11-letnią pasierbicę

Sąd skazał go na 25 lat więzienia

Ksenia Krasko 29 stycznia 2020 10:45
Nicki Minaj
Fot. Instagram @nickiminaj

Jelani Maraj, brat znanej raperki Nicki Minaj, trafi do więzienia za molestowanie seksualne i wielokrotny gwałt nieletniej. Ofiarą mężczyzny była 11-letnia wówczas pasierbica. Sąd uznał 37-latka za winnego i skazał go na 25 lat więzienia. Sędzia wydał werdykt dwa lata po ujawnieniu skandalicznego przestępstwa.

Brat Nicki Minaj skazany na 25 lat więzienia

To starszy brat ofiary złożył pierwsze zeznania i był głównym świadkiem w sprawie. Jeśli chodzi o nastolatkę, sąd ograniczył się do jej pisemnego oświadczenia, w którym ujawniła przerażające szczegóły tego, co robił jej mężczyzna, gdy był żonaty z jej matką.

Dziewczynka po raz pierwszy zeznawała w 2017 roku. „Przez lata nie było dnia, w którym nie miałam ataków lękowych. W tych momentach nie mogłam mówić. Wciąż mam w głowie myśli samobójcze”, wyznała na jednej z rozpraw.

Po ogłoszeniu wyroku sędzia powiedział wprost, że „Jelani zniszczył to dziecko”, dodając, że zrujnował nastolatce życie. Mężczyzna nie uważa się za winnego. Podczas procesu twierdził, że to zmyślona historia, której celem jest uzyskanie pieniędzy poprzez szantażowanie jego sławnej i bogatej siostry, Nicki Minaj.

Raperka nie pojawiła się w sądzie. Prawnik Maraja odczytał na głos tylko jej list, napisany w 2016 roku. Stwierdziła wtedy, że jej brat jest „najbardziej cierpliwą, szczerą, łagodną i bezinteresowną osobą, jaką zna”.

Jelani Maraj nie przyznał się do winy. Jego prawnik ogłosił przygotowania do apelacji. Nicki Minaj nie komentuje tej sprawy. 

Nicki Minaj, Jelani Maraj
Fot. Rex Features/East News

Nicki Minaj, Jelani Maraj
Fot. Nassau County PD /Splash News/EAST NEWS

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.