Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Brat Joanny Kulig był w śpiączce i przeżył śmierć kliniczną...

„Lekarze nie dawali rodzinie nadziei”

Weronika Kostyra 17 października 2018 10:23
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuza Krajewska

O Joannie Kulig jest w ostatnim czasie naprawdę głośno za sprawą fenomenalnej roli w Zimnej Wojnie. Aktorka odnosi sukcesy zawodowe w Polsce i za granicą, a także spodziewa się pierwszego dziecka. Sama pochodzi z dużej rodziny – wychowywała się z czwórką rodzeństwa. Jeden z jej braci, Piotr, wiele w życiu przeszedł. Ciężko chorował, był w śpiączce, a także przeżył śmierć kliniczną. W trudnych chwilach zawsze mógł jednak liczyć na Joannę.

Brat Joanny Kulig o chorobie

Piotr Kulig został mocno doświadczony przez los. Kilka lat temu był śpiączce. Jego życie wisiało na wtedy na włosku. Przeszedł wiele operacji, a obecnie jest rencistą. „Przez długi czas byłem w śpiączce. Lekarze nie dawali rodzinie nadziei, przeszedłem też śmierć kliniczną”, wyznał w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

Brat znanej aktorki przyznaje, że Joanna bardzo wspierała jego i jego rodzinę w tych dramatycznych okolicznościach. „Jest nas piątka rodzeństwa, bardzo się wszyscy lubimy, ale to z Joanną jestem najbardziej zżyty. Wspierała mnie nie tylko dobrym słowem, ale też szukała dla mnie najlepszych specjalistów. Bardzo pomagała finansowo - to dla nas bardzo ważne, bo z żoną mamy na utrzymaniu trójkę dzieci. Zawsze mogę na nią liczyć. To najukochańsza siostra na świecie”, powiedział Piotr Kulig.

Przeszedł bardzo wiele – operacje przepukliny kręgosłupa, wszczepienia endoprotezy, a także przywracającą głos po tym jak doznał porażenia strun głosowych i nie mógł mówić. „Zostałem okaleczony na całe życie”, mówi w wywiadzie.

Mimo rozkwitu sławy Joanny Kulig rodzeństwo pozostaje sobie bardzo bliskie. Brat aktorki cieszy się, że ukochana siostra niebawem powita na świecie swoje pierwsze dziecko. „Długo się z mężem starali o dziecko, więc teraz nie posiadają się ze szczęścia. Jestem pewien, że praca zejdzie teraz na drugi plan”, wyznał. 

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?