O TYM SIĘ MÓWI

„Paraliż może dotrzeć do serca’’. Starszy brat Benedykta XVI w niepokojących słowach o zdrowiu 90-letniego papieża

Damian Duda 15 lutego 2018 12:00
Benedykt XVI, brat Benedykta XVI
Fot. East News

 

Słowa brata Benedykta XVI zaniepokoiły cały świat 94-letni Georg Ratzinger przyznał, że stan zdrowia emerytowanego papieża nie jest najlepszy. 91-letni Benedykt cierpi na postępujący paraliż i musi poruszać się na wózku!

 

Przeczytaj też: Benedykt XVI przygotowuje się na śmierć. Papież skierował poruszające słowa do wiernych

Stan zdrowia Benedykta XVI

Od 2013 r., kiedy Benedykt XVI abdykował, w mediach co jakiś czas pojawiają się niepokojące informacje na temat stanu zdrowia emerytowanego papieża. W specjalnym wywiadzie, którego udzielił starszy brat Josepha Ratzingera, 94-letni Georg, z okazji piątej rocznicy abdykacji, przyznał, że sytuacja jest dosyć poważna. Najbardziej niepokojące jest to, że paraliż może dotrzeć aż do jego serca i to może się szybko skończyć’’, wyznał na łamach pisma „Neue Post’’, przytoczonej na niemieckiej stronie mediów Watykanu.

Brat Benedykt XVI, który na co dzień mieszka w Ratyzbonie, w rozmowie z dziennikarzem, zapowiedział, że w dniu urodzin papieża — przypadających 16 kwietnia — zamierza spotkać się z bratem. Jednak, jak możemy wywnioskować z jego wypowiedzi, stan emerytowanego papieża jest ciężki. Ale to dużo czasu. Kto wie, co wydarzy się do tego momentu’’, podkreślił. Modlę się każdego dnia, prosząc Boga, o łaskę dobrej śmierci, w dobrym momencie, dla mnie i dla mojego brata’’, powiedział 94-letni Georg.

 

Benedykt XVI, rodzina Benedykta XVI
Fot. Getty Images

 

Benedykt XVI
Fot. Getty Images

 

Benedykt XVI
Fot. Getty Images

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!