Brad Pitt
Fot. GQ
O TYM SIĘ MÓWI

Brad Pitt wyznał, że po rozstaniu z Angeliną Jolie uczęszczał na spotkania AA

Aktor udzielił intymnego wywiadu

Ksenia Krasko 5 września 2019 11:56
Brad Pitt
Fot. GQ

Brad Pitt już dwa lata temu opowiedział w szczerym wywiadzie dla magazynu GQ, że przezwyciężył uzależnienie od alkoholu. Nałóg, jak przyznał sam aktor, zrujnował jego małżeństwo z Angeliną Jolie, i gwiazdy rozstały się po dwunastu latach związku. Rozwód nie przebiegał w zbyt przyjaznej atmosferze, jednak aktorska para doszła do porozumienia i obecnie dzieli się opieką nad szóstką dzieci.

Brad Pitt uczęszczał na terapię AA

W najnowszym wywiadzie dla The New York Times Brad Pitt ujawnił, w jaki sposób udało mu się pokonać zgubny nałóg. Aktor przyznał, że pomogły mu spotkania Anonimowych Alkoholików, na które uczęszczał przez półtora roku.

„Osiągnąłem dla siebie maksymalny możliwy wynik. Inni ludzie siedzieli obok mnie. Otwarcie i szczerze opowiadali o rzeczach, o których nigdy wcześniej nie słyszałem. Wszyscy trafiliśmy do bezpiecznego miejsca”, opowiedział Pitt.

Bezpieczeństwo ma tu zresztą ogromne znaczenie, ponieważ żadna osoba z grupy nie sprzedała historii aktora tabloidom. „Ta terapia była dla mnie prawdziwym wyzwoleniem, bo ujawniła moje własne złe nawyki i cechy. To ma wielką wartość”, dodał Pitt w rozmowie z The New York Times.

Przypomnijmy, że Angelina Jolie złożyła pozew o rozwód we wrześniu 2016 roku, po kłótni rodzinnej na pokładzie samolotu. Pitt, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, pokłócił się z nią i synem Maddoxem, który do dziś nie może mu wybaczyć agresywnego zachowania.

Aktor nie ukrywa, że nie było mu łatwo. „Miałem problemy rodzinne. Wolę nie rozwijać tego tematu. Faktem jest, że każda osoba doświadcza bólu, żalu i straty. Większość życia spędzamy ukrywając je w sobie. Warto się otworzyć”, powiedział w wywiadzie.

Brad Pitt, Wenecja 2019
Fot. East News

Brad Pitt, Margot Robbie i Leonardo DiCaprio na premierze „Dawno temu... w Hollywood”

premiera Once Upon a Time in Hollywood, Brad Pitt, Margot Robbie, Leonardo DiCaprio
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.