Święta Bożego Narodzenia
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

Boże Narodzenie 2020: Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie? Jest oświadczenie episkopatu

Czego mogą spodziewać się wierni?

Gabriela Czernecka 1 grudnia 2020 06:27
 Święta Bożego Narodzenia
Fot. Adobe Stock

Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie? Święta Bożego Narodzenia 2020 dla wszystkich będą inne i na swój sposób wyjątkowe. W sprawie tegorocznej kolędy episkopat wydał oświadczenie. Czego mogą spodziewać się wierni?

Boże Narodzenie: Czy ksiądz będzie chodził po kolędzie?

Rzecznik episkopatu, ksiądz Leszek Gęsiak mówi wprost, że nie ma ogólnopolskich wytycznych: „Tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej i decyzji biskupa”, przekazał. 

Prezentując stanowisko Episkopatu Polski mówi wprost, że każdy biskup zdecyduje, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną „kolędę”. Wszystko zależy od  sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie. 

Taka sama sytuacja dotyczy także dyspensy od mszy świętej w Boże Narodzenie, o której zadecydują biskupi. „Należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji”, powiedział ksiądz Gęsiak. Przypomnijmy, że według najnowszego rozporządzenia dotyczącego obostrzeń, podczas świąt Bożego Narodzenia do 27 grudnia  będzie obowiązywać limit osób na spotkaniach. Na wigilijną kolację będzie można zaprosić jedynie pięć osób.  

Święta Bożego Narodzenia
Fot. Adobe Stock

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.