Bliźniaczki chore na raka
Fot. creenshot You Tube Good Morning America
O TYM SIĘ MÓWI

Bliźniaczki zachorowały na raka piersi w tym samym momencie! Poznaj ich historię!

„Nie ma innej osoby, z którą wolałabym przez to przejść, niż moja siostra”

Olga Figaszewska 13 sierpnia 2019 13:51
Bliźniaczki chore na raka
Fot. creenshot You Tube Good Morning America

Ich historia jest zaskakująca... Metta i Hanna są niczym papużki nierozłączki, wpierają się, inspirują, zwierzają z problemów. Teraz są sobie bliższe niż kiedykolwiek do tej pory - łączy je walka o życie. 35-letnie bliźniaczki ze Stanów Zjednoczonych zachorowały na raka piersi w tym samym czasie!  

Historia bliźniaczek chorych na raka piersi

O chorobie najpierw powiedziała się Metta Siebert. Kilka miesięcy później jej siostra bliźniaczka, Hanna Thompson usłyszała od lekarzy podobną diagnozę - rak piersi.

„Z uwagi na mój młody wiek i dobre samopoczucie byłam pewna, że nie mam guza. Chciałam tylko sprawdzić to ze względu na Mettę. Gdy tylko lekarz wszedł do gabinetu, wiedziałam, że nie jest dobrze ”, mówiła w rozmowie z dziennikarzami ABC7. W rozmowie zgodnie podkreślają, że wspólna choroba bardziej je do siebie zbliża i  jest im łatwiej odnaleźć się w tej trudnej sytuacji.

„Nie ma innej osoby, z którą wolałabym przez to przejść, niż moja siostra bliźniaczka”, zdradziła jedna z kobiet.

 Ale najbardziej zaskakuje fakt, że guzy wykryte w ich ciele wydają się być swoim lustrzanym odbiciem. Nowotwór u Hanny znajduje się w prawej piersi, a u Metty w lewej. Lekarzom udał się ustalić, że siostry posiadają mutację genów - BRCA2, zwiększającą ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika o ponad  70 procent. Hanna i Metta nie zdawały sobie z tego wcześniej sprawy. 

Bliźniaczki stanęły do walki o powrót do zdrowia. Leczenie jest kosztowne i na szczęście mogą liczyć na wsparcie fundacji i najbliższych. Siostry z wielkim zaangażowaniem namawiają inne kobiety do profilaktycznych badań i uświadamiają również, jak ważne jest samodzielne badanie piersi. 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.