Bliźniaczki chore na raka
Fot. creenshot You Tube Good Morning America
O TYM SIĘ MÓWI

Bliźniaczki zachorowały na raka piersi w tym samym momencie! Poznaj ich historię!

„Nie ma innej osoby, z którą wolałabym przez to przejść, niż moja siostra”

Olga Figaszewska 13 sierpnia 2019 13:51
Bliźniaczki chore na raka
Fot. creenshot You Tube Good Morning America

Ich historia jest zaskakująca... Metta i Hanna są niczym papużki nierozłączki, wpierają się, inspirują, zwierzają z problemów. Teraz są sobie bliższe niż kiedykolwiek do tej pory - łączy je walka o życie. 35-letnie bliźniaczki ze Stanów Zjednoczonych zachorowały na raka piersi w tym samym czasie!  

Historia bliźniaczek chorych na raka piersi

O chorobie najpierw powiedziała się Metta Siebert. Kilka miesięcy później jej siostra bliźniaczka, Hanna Thompson usłyszała od lekarzy podobną diagnozę - rak piersi.

„Z uwagi na mój młody wiek i dobre samopoczucie byłam pewna, że nie mam guza. Chciałam tylko sprawdzić to ze względu na Mettę. Gdy tylko lekarz wszedł do gabinetu, wiedziałam, że nie jest dobrze ”, mówiła w rozmowie z dziennikarzami ABC7. W rozmowie zgodnie podkreślają, że wspólna choroba bardziej je do siebie zbliża i  jest im łatwiej odnaleźć się w tej trudnej sytuacji.

„Nie ma innej osoby, z którą wolałabym przez to przejść, niż moja siostra bliźniaczka”, zdradziła jedna z kobiet.

 Ale najbardziej zaskakuje fakt, że guzy wykryte w ich ciele wydają się być swoim lustrzanym odbiciem. Nowotwór u Hanny znajduje się w prawej piersi, a u Metty w lewej. Lekarzom udał się ustalić, że siostry posiadają mutację genów - BRCA2, zwiększającą ryzyko zachorowania na raka piersi i jajnika o ponad  70 procent. Hanna i Metta nie zdawały sobie z tego wcześniej sprawy. 

Bliźniaczki stanęły do walki o powrót do zdrowia. Leczenie jest kosztowne i na szczęście mogą liczyć na wsparcie fundacji i najbliższych. Siostry z wielkim zaangażowaniem namawiają inne kobiety do profilaktycznych badań i uświadamiają również, jak ważne jest samodzielne badanie piersi. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…