Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move
TYLKO U NAS!

„Zakochiwałam się w alkoholikach”, pisarka Blanka Lipińska o wybieraniu trudnych facetów

Dlaczego lubi się kłócić z partnerem?

10 lipca 2019 07:44
Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move

Blanka Lipińska, autorka skandalizujących powieścim wydała właśnie Kolejne 365 dni, trzeci tom erotycznej trylogii. W wywiadzie dla dwutygodnika VIVA! opowiada o swej słabości do trudnych facetów. Tłumaczy też, dlaczego sukces zmusił ją do zmiany życia.

Blanka Lipińska: Bardzo lubię się sprzeczać z Maćkiem. Prowokuję go, bo wtedy musi wyleźć ze swojej skorupy i dyskutować. Okazać emocje.

Czym go podpuszczasz?

To człowiek ściana, skała. Muszę wyczuć okazję. Wtedy szybciutko przekierowuję rozmowę na temat związku, niezależnie czy chodzi o Bogusię, nasz odkurzacz, czy taniec godowy waleni. Cel jest taki, żeby usłyszeć na przykład: „Kocham cię tak bardzo, że życia poza tobą nie widzę”, albo „Jesteś całym moim światem, Mała”, wiesz romantyczka ze mnie (śmiech). I on potrafi czasem coś wymamrotać pod nosem. Ciężko mu idzie, ale daje radę.

Przyciągasz trudnych facetów.

Kiedyś brałam sobie takich z problemami, bo musiałam ich uleczyć. Wtedy czułam się potrzebna. Prawie każdy mój chłopak był alkoholikiem. Nie wybierałam ich świadomie. Jak zostałam hipnotyzerem, dowiedziałam się, że podświadomość wybierała takie osoby. A Maciek został wybrany, ponieważ był zupełnie różny od mojego typu mężczyzny. Począwszy od wieku, wyglądu, na usposobieniu skończywszy.

Za Wami trudny rok?

Bardzo. Zostaliśmy wrzuceni w ekstremalne sytuacje. Moja książka nas wrzuciła. Rzuciłam pracę, zmieniłam miasto, wszystko zmieniłam. We wrześniu zeszłego roku przeszłam stan przedzawałowy.

Więcej o ryzyku życia na szczycie, seksie i niedostępnym emocjonalnie facecie w wywiadzie dla dwutygodnika VIVA! Na rynku od 11 lipca 2019 r.  

Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move

365 dni_Ten dzień_Blanka Lipińska
Fot. mat. pras.

VIVA! 14/2019 Blanka Lipińska
Fot. Marlena Bielińska/Move, mat. pras

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.