Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Narciarka Blanca Fernandez Ochoa zmarła w tajemniczych okolicznościach

Olimpijska medalistka z Hiszpanii miała 56 lat

Ksenia Krasko 6 września 2019 09:54
Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Hiszpańskie media przekazały smutną wiadomość, którą potwierdziła formacja Guardia Civil. Słynna narciarka alpejska Blanca Fernandez Ochoa została znaleziona martwa w okolicach Madrytu, u zbocza góry La Penota. Jedyna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w historii tego kraju. Miała 56 lat.

Blanca Fernandez Ochoa nie żyje

Według doniesień mediów, narciarkę po raz ostatni widziano 23 sierpnia, i po tym dniu nikt nie miał z nią kontaktu. Kilka dni temu zlokalizowano samochód Ochoa, pozostawiony na jednym z górskich parkingów. W akcję poszukiwawczą zaangażowało się kilkaset osób, w tym funkcjonariusze Guardia Civil i ochotnicy. Teren poszukiwań objął 3500 hektarów.

Portal tvn24.pl informuje o ustaleniach śledczych, którzy twierdzą, że 56-latka często odpoczywała samotnie na łonie natury, zaopatrzona jedynie w żywność i śpiwór. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, ale eksperci przypuszczają, że kobieta mogła zasłabnąć podczas spaceru.

Blanca Fernandez Ochoa wywalczyła brązowy medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville, jako pierwsza – i jedyna – Hiszpanka w historii kraju. 

Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?