Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Narciarka Blanca Fernandez Ochoa zmarła w tajemniczych okolicznościach

Olimpijska medalistka z Hiszpanii miała 56 lat

Ksenia Krasko 6 września 2019 09:54
Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Hiszpańskie media przekazały smutną wiadomość, którą potwierdziła formacja Guardia Civil. Słynna narciarka alpejska Blanca Fernandez Ochoa została znaleziona martwa w okolicach Madrytu, u zbocza góry La Penota. Jedyna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w historii tego kraju. Miała 56 lat.

Blanca Fernandez Ochoa nie żyje

Według doniesień mediów, narciarkę po raz ostatni widziano 23 sierpnia, i po tym dniu nikt nie miał z nią kontaktu. Kilka dni temu zlokalizowano samochód Ochoa, pozostawiony na jednym z górskich parkingów. W akcję poszukiwawczą zaangażowało się kilkaset osób, w tym funkcjonariusze Guardia Civil i ochotnicy. Teren poszukiwań objął 3500 hektarów.

Portal tvn24.pl informuje o ustaleniach śledczych, którzy twierdzą, że 56-latka często odpoczywała samotnie na łonie natury, zaopatrzona jedynie w żywność i śpiwór. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, ale eksperci przypuszczają, że kobieta mogła zasłabnąć podczas spaceru.

Blanca Fernandez Ochoa wywalczyła brązowy medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville, jako pierwsza – i jedyna – Hiszpanka w historii kraju. 

Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.