Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images
POŻEGNANIE

Narciarka Blanca Fernandez Ochoa zmarła w tajemniczych okolicznościach

Olimpijska medalistka z Hiszpanii miała 56 lat

Ksenia Krasko 6 września 2019 09:54
Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Hiszpańskie media przekazały smutną wiadomość, którą potwierdziła formacja Guardia Civil. Słynna narciarka alpejska Blanca Fernandez Ochoa została znaleziona martwa w okolicach Madrytu, u zbocza góry La Penota. Jedyna medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w historii tego kraju. Miała 56 lat.

Blanca Fernandez Ochoa nie żyje

Według doniesień mediów, narciarkę po raz ostatni widziano 23 sierpnia, i po tym dniu nikt nie miał z nią kontaktu. Kilka dni temu zlokalizowano samochód Ochoa, pozostawiony na jednym z górskich parkingów. W akcję poszukiwawczą zaangażowało się kilkaset osób, w tym funkcjonariusze Guardia Civil i ochotnicy. Teren poszukiwań objął 3500 hektarów.

Portal tvn24.pl informuje o ustaleniach śledczych, którzy twierdzą, że 56-latka często odpoczywała samotnie na łonie natury, zaopatrzona jedynie w żywność i śpiwór. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, ale eksperci przypuszczają, że kobieta mogła zasłabnąć podczas spaceru.

Blanca Fernandez Ochoa wywalczyła brązowy medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville, jako pierwsza – i jedyna – Hiszpanka w historii kraju. 

Blanca Fernandez Ochoa
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!