Camilla Parker Bowles i książę Karol MT
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Biografia księżnej Camilli zdradza intymne fakty z jej życia. Jakie?

Weronika Bruździak-Gębura 3 lipca 2017 07:30
Camilla Parker Bowles i książę Karol MT
Fot. Getty Images

„Błagał ją, by odwołała wesele”, pisze o szczegółach romansu Camilii Parker Bowles i księcia Karola Penny Junor, autorka jej biografii. Jak się poznali? Dlaczego się nie pobrali? Czy to prawda, że pierwszy mąż Camilli regularnie ją zdradzał, a księżna Diana groziła jej śmiercią? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście poniżej.

 

Nowe fakty dotyczące romansu Camilli i Karola wychodzą na jaw

Wieloletni romans księcia Karola i Camilii Parker Bowles, który przyczynił się do upadku jego małżeństwa z księżną Dianą, na lata zniszczył wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej. Szczegóły tej kontrowersyjnej relacji, która zakończyła się dwoma rozwodami i ślubem kochanków w 2005 roku, właśnie wychodzą na jaw. Najpierw przy okazji premiery biografii księcia Karola autorstwa Sally Bedell Smith, która ujawniła, że książę Karol przepłakał całą noc przed ślubem z Dianą. Teraz wyszły kolejne - przy okazji premiery biografii Camilli Parker Bowles, która 17 lipca skończy 70 lat. Książka autorstwa Penny Junor - „The Duchess: The Untold Story”, która ukazała się na rynku 29 czerwca, oparta jest na wywiadach z rodziną i przyjaciółmi księżnej Kornwalii. Co z niej wynika?

 

Pierwszy mąż Camilli Parker Bowles

Pierwszą rewelacją wynikającą z książki są liczne zdrady Andrew Parker Bowlesa, pierwszego męża księżnej Camilii. „Pewnej nocy podczas zasiadanej kolacji kobieta siedząca tuż obok Andrew Parker Bowlesa odwróciła się do niego i uśmiechnęła. ‚Czuję się urażona, Andrew’, powiedziała. ‚Jestem jedyną przyjaciółką Camilli, której jeszcze nie poderwałeś. Czy coś jest ze mną nie tak?’”, czytamy w biografii. 

Mimo licznych romansów z jej przyjaciółkami, księżna nie robiła pierwszemu mężowi karczemnych awantur - byli razem wiele lat, a Andrew zdradzał ją jeszcze przed ślubem. Poznali się w 1965 roku podczas jej debiutanckiego przyjęcia na 150 osób. Ona miała 17 lat, on 25. Był przystojnym, wysportowanym i pełnym uroku oficerem kawalerii. W jego żyłach płynęła arystokratyczna krew, do tego jego rodzina od lat obracała się w kręgach rodziny królewskiej. Andrew był nawet jako dziecko paziem królowej Elżbiety II podczas jej koronacji. Jednym słowem: był dobrą partią. 

Od razu wpadli sobie w oko, jednak na kolejne spotkanie musieli poczekać kolejny rok. Ponownie zobaczyli się podczas balu w Szkocji. Podszedł do niej i po prostu powiedział: „Zatańczmy”. Zaiskrzyło i zostali parą. To nie był sielankowy związek: przez sześć kolejnych lat Andrew regularnie zdradzał Camillę. Początkowo starała się znosić to godnie, jednak z czasem zaczęła być tym przytłoczona. Zdarzało się, że puszczały jej nerwy. Pewnej nocy, gdy zobaczyła jego samochód zaparkowany przed domem jednej ze swoich przyjaciółek, w odwecie napisała mu szminką niecenzuralną wiadomość na przedniej szybie i przebiła wszystkie opony. 

 

Jak doszło do spotkania księcia Karola i Camilli Parker Bowles?

Gdy Camilla coraz bardziej pogrążała się w rozpaczy z powodu zdrad chłopaka, jej przyjaciółka, Lucia Santa Cruz, chciała wyrwać ją z toksycznego związku. Stwierdziła, że pasowałaby do jej znajomego, księcia Karola, i uznała, że musi ich ze sobą poznać. Gdy pewnego wieczoru w 1971 roku Lucia (którą wielokrotnie podejrzewano o to, że z księciem Walii łączy ją coś więcej) umówiła się na kolejne spotkanie z Karolem, poprosiła, by przyjechał trochę wcześniej.  „Chce, żebyś kogoś poznał”, wytłumaczyła. I dodała: „Mam dla ciebie dziewczynę w sam raz. Niezwykle sympatyczną i ciepłą”, zachęcała. Gdy doszło do spotkania, Lucia zażartowała: „Uważajcie, bo macie genetycznych poprzedników”. Chodziło jej o prababkę Camilli, Alice Keppel i pra-pradziadka Karola, Edwarda VII, którzy byli wieloletnimi kochankami. 

Plan Lucii się powiódł: jej przyjaciele wpadli sobie w oko. Śmiali się z tych samych rzeczy i nadawali na tych samych falach. Zaczęli regularnie do siebie dzwonić, a później spotykać. Książę miał jednak mnóstwo obowiązków - jako 22-latek zaczął intensywny trening wojskowy. Mimo to, ich uczucie przetrwało. Regularnie spotykali się podczas meczów polo - Andrew i Karol grali w tej samej drużynie. To sprawiło, że Camilla mogła na niego patrzeć bez zainteresowania mediów. Gdy Andrew wyjechał ze swoją jednostką w 1972 roku na Cypr, Karol i Camilla mieli kilka miesięcy tylko dla siebie. Mimo że ich uczucie rosło, o ślubie nie było mowy: Camilla nie była dziewicą, a w jej żyłach nie płynęła odpowiednia krew. Wiedziała, że nigdy nie zostanie jego żoną i przyszłą królową. Oprócz tego, jej związek z Andrew Parker Bowlesem oficjalnie trwał, mimo że mówiło się o jego romansie z księżniczką Anną, młodszą siostrą księcia Karola.

 

Ślub Camilli, który zmienił wszystko

Gdy w marcu 1973 roku książę Karol był w Indiach, Andrew Parker Bowles, który zrozumiał, że również nigdy nie zostanie mężem księżniczki Anny i że ten związek prowadzi donikąd, wykorzystał moment i poprosił Camillę o rękę. A ona powiedziała „tak”. Osobiście poinformowała o tym księcia Karola w liście, który złamał mu serce. W czerwcu 1973 roku, tydzień przed jej ślubem, napisał do niej list prosząc, by nie wychodziła za Andrew. Tak się jednak nie stało i 4 lipca 1973 roku Camilla stanęła na ślubnym kobiercu razem z Andrew. Wśród zaproszonych gości znaleźli się oczywiście członkowie rodziny królewskiej: Królowa Matka, księżniczka Małgorzata i była dziewczyna Andrew, księżniczka Anna. Książę Karol również był zaproszony, jednak nie przyszedł powołując się na inne obowiązki. Zdaniem przyjaciół księżnej Kornwalli, do których dotarła Paula Junor, nie mógł znieść widoku ukochanej kobiety, która idzie do ołtarza z innym.

Gdy sam w 1981 roku brał ślub z Dianą, podczas ceremonii Camilla była obecna. Zresztą ostatnio ujawniono zdjęcie, na którym Karol patrzy się wprost na kochankę, gdy idzie od ołtarza ze świeżo upieczoną żoną.

 

Diana nienawidziła Camilli i jej groziła

To nie mogło pozostać bez wpływu na małżeństwo Karola. W biografii Camilli Parker Bowles autorka wiele miejsca poświeciła jej relacji z księżną Dianą. Przyszła księżna Walii była zazdrosna o Camillę od samego początku, gdyż wiedziała, co łączy ją z jej przyszłym mężem. Była tak zestresowana, że w końcu wpadła w depresję i bulimię. Miała paranoję na punkcie kochanki męża, z którą wiele razy się skonfrontowała. Penny Junor twierdzi, że pewnego razu Diana groziła Camilli. „Wysłałam kogoś, by cię zabił. Oni są w ogrodzie. Wyjrzyj prze okno. Nie widzisz ich?”, miała powiedzieć przez telefon kochance męża.

 

Biografia księżnej Camilii, „The Duchess: The Untold Story” ukazała się 29 czerwca w Wielkiej Brytanii nakładem wydawnictwa William Collins.

 

Biografia księżnej Camilli
Fot. materiały prasowe

 

Polecamy też: To zdjęcie zszokowało internautów! Nawet w dniu ślubu książę Karol nie krył uczucia do Camilli Parker-Bowles

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.