3-letnia Amelka i jej 25-letnia matka Natalia z Białegostoku
Fot. Materiały policyjne
O TYM JEST GŁOŚNO

Policja ujawniła wizerunek mężczyzny, który mógł porwać 3-letnią Amelkę!

To mąż matki dziewczynki

Konrad Szczęsny 8 marca 2019 12:23
3-letnia Amelka i jej 25-letnia matka Natalia z Białegostoku
Fot. Materiały policyjne

Ta sprawa wstrząsnęła Polską. W czwartek 7 marca około godziny 10.00 dwóch zamaskowanych mężczyzn porwało na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku 3-letnią Amelkę oraz jej 25-letnią matkę Natalię. Napastnicy wciągnęli je do auta siłą. Sprawę na policję zgłosiła babcia dziewczynki. Właśnie opublikowano wizerunek mężczyzny, który jest poszukiwany w związku z porwaniem. To ojciec dziecka.

Policja opublikowała wizerunek mężczyzny podejrzanego o porwanie Amelki

Już wczoraj pojawiły się głosy, że do przestępstwa mogło dojść ze względów rodzinnych i zlecił je ojciec Amelki. Tym bardziej, że ciemnozielony Citroen, do którego wciągnięto ofiary, a później porzucono go przy ulicy Cedrowej, niedaleko miejsca zdarzenia, został wypożyczony w Łomży na jego nazwisko. Dzisiaj opublikowano natomiast wizerunek podejrzanego.

„Poszukujemy tego mężczyzny. Wszelkie informacje o tym, gdzie może przebywać, prosimy przekazywać pod numer alarmowy lub do najbliższej jednostki policji. Wszystkim osobom zapewniamy anonimowość”, powiedział Fakt24 nadkom. Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

„Na zdjęciu jest mąż uprowadzonej i jednocześnie ojciec dziecka, który wynajął samochód Citroen c4 Xara Picasso w Łomży. Poszukujemy tego mężczyzny. W chwili obecnej mamy zgodę tylko na opublikowanie wizerunku”, dodał w rozmowie z Gazetą.pl.

Porwanie Amelki w Białymstoku: wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy

W sprawę zaangażowali się detektywi z „Podlaskiego Biura Wywiadu Detektywistycznego". Radio Zet podaje, powołując się na nieoficjalne ustalenia, że porywacze w chwili obecnej mogą przemieszczać się białym samochodem marki Hyundai w kierunku Zachodniej granicy Polski. Auto może mieć niemieckie numery rejestracyjne. Detektywi wyznaczyli również nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za pomoc w ujęciu sprawców lub informację o miejscu pobytu uprowadzonych.

Wszczęto śledztwo w sprawie podwójnego porwania

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku potwierdziła w czwartek 7 marca 2019 roku, że wszczęła śledztwo w sprawie podwójnego porwania. Dotyczy ono pozbawienia wolności człowieka oraz uprowadzenia lub zatrzymania osoby w wieku poniżej 15 lat wbrew woli jej opiekuna.

Porwanie 3-latki i jej matki w Białymstoku - Child Alert

Na czas poszukiwań, w które zaangażowano władze w całej Polsce, został uruchomiony specjalny numer alarmowy 995. Informacje, które mogą pomóc w poszukiwaniach policja przyjmuje również pod adresem childalert@policja.gov.pl. Kontakt możliwy jest także pod numerami 112 i 997.

„Trzyletnia Amelia ma niebieskie oczy i jasne kręcone włosy. W momencie porwania miała na sobie różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem i granatowe buty”, podaje TVN24.pl.

Rzecznik prokuratury apeluje, aby osoby, które posiadają informacje na temat zdarzenia, widziały je lub wiedzą cokolwiek na temat porzucenia przez porywaczy samochodu na ulicy Cedrowej, kontaktowały się z najbliższą jednostką policji lub pod numerem alarmowym 112. „To wszystko są dla nas bardzo ważne, szczegółowe informacje. One na pewno doprowadzą policjantów do sprawców porwania, co za tym idzie, również do uwolnienia tych uprowadzonych osób”, przekonywał na antenie TVN24 Tomasz Krupa  

Ojciec porwanej 3-letniej Amelki
Fot. Materiały policyjne

3-letnia Amelka z Białegostoku
Fot. Materiały policyjne

Natalia, mama Amelki z Białegostoku
Fot. Materiały policyjne

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.