Siódma edycja nagród dla „filmowych potknięć w kinie’’ należała do Patryka Vegi. Film, którego jest twórcą, czyli Botoks, został „wyróżniony’’ przez Popkulturową Akademię Wszystkiego w aż 9 z 13 kategorii. W ten sposób reżyser pobił niechlubny rekord w siedmioletniej historii Węży.
Węże 2018
Film, który zobaczyły miliony Polaków, okazał się najgorszą produkcją. Botoks został doceniony przez organizatorów Węży za „za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów’’. Film został wyróżniony w następujących kategoriach: „Żenujący Film Na Ważny Temat’’, za reżyserię i scenariusz Patryka Vegi, za główną rolę męską Piotra Stramowskiego, za duet z Marietą Żukowską, oraz za występ „poniżej talentu’’ Grażyny Szapołowskiej i za „najbardziej żenującą scenę w polskim kinie w 2017 roku’’ i za „efekt specjalnej troski’’.
To niepierwszy raz, kiedy Patryk Vega dostaje Węża. Reżyser ma już na koncie nagrodę za scenariusz do filmu Last Minute.
Poznajcie laureatów w pozostałych kategoriach:
PEŁNA LISTA LAUREATÓW WĘŻY 2018:
WIELKI WĄŻ – NAJGORSZY FILM ROKU
„Botoks’’ za bezwstydny produkt, żerowanie na niskich instynktach i sprzedawanie starych dowcipów jako faktów.
NAJGORSZA REŻYSERIA
Patryk Vega - „Botoks’’
NAJGORSZY SCENARIUSZ
Patryk Vega - „Botoks’’
ŻENUJĄCY FILM NA WAŻNY TEMAT
„Botoks’’
NAJGORSZA ROLA MĘSKA
Piotr Stramowski – „Botoks’’
NAJGORSZA ROLA ŻEŃSKA
Małgorzata Krukowska – „Totem’’
WYSTĘP PONIŻEJ TALENTU
Grażyna Szapołowska – „Botoks’’
NAJGORSZY DUET NA EKRANIE
Marieta Żukowska i Piotr Stramowski – „Botoks’’
NAJBARDZIEJ ŻENUJĄCA SCENA
seks z psem - „Botoks’’
EFEKT SPECJALNEJ TROSKI
płód po aborcji – „Botoks’’
NAJGORSZY TELEDYSK OKOŁOFILMOWY
Dempsey & Tune Seeker „Dwie korony” - „Dwie korony”
NAJGORSZY PLAKAT
Na układy nie ma rady
NAJGORSZY PRZEKŁAD TYTUŁU ZAGRANICZNEGO
Once upon a Time in Venice – Jak dogryźć mafii
Zgadzacie się z werdyktem?