Bracia Affleck
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

Pierwszy jest nominowany do Złotej Maliny, drugi do Oscara. Co łączy, a co dzieli braci Affleck?

Weronika Bruździak-Gębura 29 stycznia 2017 10:15
Bracia Affleck
Fot. Getty Images

Jeden jest nominowany do Złotej Maliny, drugi do Oscara. W końcu Bena i Caseya Afflecka łączy coś więcej niż więzy krwi, a mianowicie zamiłowanie do filmu. Obaj są aktorami i próbują swoich sił w reżyserii oraz scenariopisarstwie. Na razie więcej sukcesów na koncie ma 44-letni Ben, jednak 41-letni Casey powoli zaczyna go doganiać.

 

Sukcesy aktorskie

Ben Affleck ma na koncie dwa Oscary i tyle samo Złotych Globów. Otrzymał je za dwa filmy: „Operację Argo” (za reżyserię, 2013) i „Buntownika z wyboru” (za scenariusz, 1998). W 2007 roku był nominowany w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za film „Hollywoodland”.

Z drugiej strony, Ben Affleck ma na koncie liczne nominacje do Złotych Malin, a film „Gigli” z jego udziałem dostał nawet antynagrodę ćwierćwiecza. W tym roku jest nominowany za rolę w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”.

 

Z kolei Casey we wtorek dostał drugą nominację do Oscara - za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Manchester by the Sea”. Wcześniej był nominowany za drugoplanową rolę w filmie „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Za te same filmy był nominowany do Złotych Globów. Na początku stycznia dostał swoją pierwszą statuetkę za „Manchester by the Sea”.

 

Życie prywatne

Ben Affleck w 2005 roku poślubił aktorkę Jennifer Garner. Para ma trójkę dzieci: dwie córki - Violet Anne (12 lat) i Seraphinę Rose Elisabeth (8 lat) oraz syna, Samuela (5 lat). Garner i Affleck rozstali się w 2016 roku w atmosferze skandalu. Aktor wdał się w romans z opiekunką do dzieci.

 

Małżeństwo Caseya Afflecka z Summer Phoenix również się rozpadło. Aktor poślubił siostrę Joaquina Phoenixa w 2006 roku - po trzech latach narzeczeństwa. Mają dwóch synów: 13-letniego Indiana Augusta i 9-letniego Atticusa. Para ogłosiła separację w marcu 2016. Mimo to, odbierając Złotego Globa aktor podziękował żonie i wprost ze sceny wyznał, że ją kocha.

 

Polecamy też: Oskarżenia polskiej operatorki mogą pogrzebać szansę Caseya Afflecka na Oscara. Sprawa dotyczy molestowania

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.