Ben Affleck MT
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Zakończyłem terapię uzależnienia od alkoholu”. Poruszające wyznanie Bena Afflecka wstrząsnęło światem

Weronika Bruździak-Gębura 15 marca 2017 12:15
Ben Affleck MT
Fot. Getty Images

115 tysięcy lajków, 8 tysięcy udostępnień i ponad 6 tysięcy komentarzy w 11 godzin. Tak wielkie wsparcie od fanów otrzymał Ben Affleck, który na swoim profilu na Facebooku przyznał, że jest uzależnieniony od alkoholu.

Post Bena Afflecka

W swoim poście Ben Affleck przyznał się do uzależnienia od alkoholu, poinformował fanów, że się leczy oraz podziękował byłej żonie, Jennifer Garner, za wsparcie.

Zakończyłem terapię uzależnienia od alkoholu. To coś, z czym zmagałem się w przeszłości i nadal będę się konfrontować. Chcę żyć pełnią życia i być najlepszym ojcem, jakim mogę być. Chcę, żeby moje dzieci wiedziały, że sięganie po pomoc, gdy ta jest potrzebna, nie jest powodem do wstydu, a może być źródłem siły dla wszystkich tych, którzy boją się zrobić pierwszy krok. Mam szczęście, że czuję się kochany przez moją rodzinę i przyjaciół, włączając w to matkę moich dzieci, Jen, która wspierała mnie i troszczyła się dziećmi gdy zająłem się tą sprawą, którą musiałem ogarnąć. To był pierwszy z wielu kroków, jakie podjąłem w kierunku wyzdrowienia”.

To nie pierwszy raz, kiedy aktor był na odwyku

To nie pierwszy raz, kiedy Ben Affleck zwrócił się po pomoc w walce z uzależnieniem. 16 lat temu aktor był na 30-dniowym odwyku. Po raz pierwszy przyznał się do alkoholizmu w 1998 roku, gdy w jednym z wywiadów powiedział, że „nie pije już alkoholu”. Niestety, wtedy aktor nie poradził sobie z uzależnieniem.

W 2005 roku Ben Affleck poślubił Jennifer Garner. Para ma trójkę dzieci: 12-letnią Violet Anne, 8-letnią Seraphinę Rose i 5-letniego syna, Samuela. Para ogłosiła separację pod koniec czerwca 2015 roku, która trwa do dzisiaj. Media za oceanem od lat pisały o problemach aktora z alkoholem, a także o kolejnych romansach, w tym z opiekunką do dzieci.

44-letni aktor znany jest z filmów takich jak: „Batman vs Superman”, „Zaginiona dziewczyna” i „Pearl Harbor”. Ma na koncie dwa Oscary: za „Operację Argo” (za reżyserię, 2013) i „Buntownika z wyboru” (za scenariusz, 1998).

Polecamy też: Pierwszy jest nominowany do Złotej Maliny, drugi do Oscara. Co łączy, a co dzieli braci Affleck?​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?