Książę Joachim z Belgii
Fot. Getty Image
O TYM SIĘ MÓWI

Belgijski książę Joachim złamał prawo i... zaraził się koronawirusem!

Znane są konsekwencje decyzji 28-latka...

Rafał Kowalski 31 maja 2020 18:53
Książę Joachim z Belgii
Fot. Getty Image

Pandemia koronawirusa wciąż w wielu miejscach na świecie nie traci na sile. Na chorobę narażeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku czy majątku. Od wszystkich też tak samo oczekuje się rozsądku i odpowiedzialności we wszystkich sprawach dotyczących COVID -19. Niestety bratanek belgijskiego króla Filipa o tym zapomniał…

Książę Joachim ma koronawirusa. 28-latek złamał prawo

Kilka dni temu rzecznicy belgijskiej rodziny królewskiej przekazali informację o tym, że dziesiąty w kolejce do tronu książę Joachim uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 28-latek od tygodnia przebywa w Hiszpanii na stażu.

Niestety, nieroztropny bratanek króla Filipa udał się na przyjęcia do miasta Kordoba. Nie dość, że to prawdopodobnie tam zaraził się Covid-19, to też przy okazji wraz z 27 innymi bawiącymi się w jednym miejscu osobami złamał prawo. Hiszpańskie przepisy sanitarne pozwalają bowiem gromadzić się maksymalnie w 15 osób.

Książę Joachim ma łagodne objawy choroby, ale i tak – podobnie jak reszta uczestników imprezy – został objęty 14-dniową kwarantanną. Możliwe też, że każda z osób zapłaci mandat – za taki rodzaj złamania prawa grozi w Hiszpanii kara do 10 tysięcy euro. „To kompletnie nieodpowiedzialne”, skomentowały całe zajście władze miasta Kordoba.

Mamy nadzieję, że na co dzień 28-latek jest bardziej odpowiedzialny, a sytuacja sprzed kilku dni to jednorazowy wybryk. 

Książę Joachim (pierwszy z prawej) z bliskimi

Książę Joachim z Belgii z rodziną
Fot. Getty Image

Książę Joachim z Belgii
Fot. Getty Image

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?