Bartek Królik
Fot. Instagram/@Bartek Królik
O TYM SIĘ MÓWI

Bartek Królik: „Wbrew spekulacjom mediów: Nie namawiałem żony do aborcji”

Jego intencje zostały źle odczytane

Olga Figaszewska 21 marca 2018 11:50
Bartek Królik
Fot. Instagram/@Bartek Królik

Jeden błąd wywołał w sieci prawdziwą burzę. W ramach cyklu wywiadów Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci, Bartek Królik zdobył się na mocne, szczere wyznanie. Okazuje się, że słowa muzyka zostały źle zrozumiane przez dziennikarkę przeprowadzającą wywiad. Muzyk wcale nie namawiał żony do usunięcia ciąży. W tej sprawie wystosowano specjalne oświadczenie!

Bartek Królik nie namawiał żony do aborcji. Oświadczenie

Opinią publiczną wstrząsnęły opublikowane w sieci fragmenty wywiadu z Bartkiem Królikiem. Jego córka Jagódka przyszła na świat z zespołem Downa.

„Czasem najgorsza jest możliwość posiadania wyboru. Przy orzeczeniu zespołu Downa aborcja eugeniczna jest dozwolona. Dziś mam poczucie, że przeszedłem kryzys człowieczeństwa i w pewnym momencie zawiodłem sam siebie. Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji. Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG”, zdradził autorowi wywiadu.

Bartek Królik na swoim Facebooku zdementował informacje mediów zamieszczając dodatkowo sprostowanie autorki wywiadu. „Wbrew spekulacjom mediów. Nie namawiałem żony do aborcji”, oświadczył muzyk.

„W związku z pojawiającymi się w mediach niesłusznymi zarzutami pod adresem pana Bartka Królika, jakoby próbował nakłonić żonę do aborcji, informuję, że określenie „nie zdołałem nakłonić żony do aborcji” zostało przeze mnie błędnie zredagowane. Zmiany zostały wprowadzone podczas redakcji tekstu i wynikają z nieporozumienia, a pan Królik nie miał możliwości autoryzacji ostatecznej wersji swojej wypowiedzi. Serdecznie przepraszam za całe zamieszanie, do którego doszło wyłącznie z mojej winy, bo niewłaściwie odczytałam intencje Autora.

Joanna Złotnicka - Redakcja językowa i korekta książki pt.” Lista Obecności - Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci (część 2)”, czytamy w oświadczeniu.

Bartek Królik o córeczce, Jagódce

Widać, że rodzina jest dla niego najważniejsza. Z czułością, szacunkiem i niezwykłą wrażliwością opisuje swoje relacje z córeczkami. Co więcej, swoją działalnością zachęca innych do wspierania osób dotkniętych tą chorobą. Jego urocze zdjęcia z Jagódką, chwytają za serce.

„Kolejny raz w swojej „człowieczej karierze” będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i z tymi „zewnętrznymi”, socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa”, mówił niedawno w wywiadzie dla wp.pl. „Dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo „chowania głowy w piasek”, dodał. 

Bartek Królik, Bartek Królik z córeczką Jagodą
Fot. Instagram @bartekkrolik

Bartek Królik, Bartek Królik z córeczką Jagodą
Fot. Instagram @bartekkrolik

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.