Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! luty 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Barbara Kurdej-Szatan: „Jestem ciekawa, jaki on będzie, jaki będzie miał charakter

Aktorka szczerze o drugiej ciąży i porodzie

Olga Figaszewska 9 lipca 2020 14:51
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! luty 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan niedługo powitają na świecie swoje drugie dziecko. Małżeństwo spodziewa się synka. Wiadomo, ze imię wybierze dla maleństwa córka pary, Hania. Cała rodzina nie posiada się z radości i wyczekuje narodzin chłopca. A jak czuje się szczęśliwa mama? Czy zdecydowała się rodzić naturalnie?  O tym Basia Kurdej-Szatan opowiedziała w nowym wywiadzie.

Barbara Kurdej-Szatan o drugiej ciąży, macierzyństwie i porodzie

Barbara Kurdej-Szatan czuje się znakomicie. Drugi trymestr ciąży spędzila blisko natury. Obcowanie z przyrodą pozytywnie ją nastraja i relaksuje. Zwolniła.

„Tylko przez to szaleńcze tempo, w którym żyłam ostatnie siedem lat, dziewięć miesięcy ciąży wydaje mi się wiecznością. Czas inaczej płynie. (…) Słyszałam, że kobiety w drugiej ciąży są o wiele spokojniejsze. Potwierdzam. Może dlatego te drugie dzieci są też pewniejsze siebie. Jestem ogromnie ciekawa, jaki on będzie, jaki będzie miał charakter. Czy będą podobni z Hanią do siebie, czy będą się różnić? ”, mówi aktorka w rozmowie z portalem edziecko.pl.

Gwiazda dba o siebie i maleństwo. Jak każda kobieta, ma swoje grzeszki, którym zdarza jej się ulegać. Zwłaszcza teraz. „Mogę robić to, na co mam ochotę i kiedy mam ochotę. Miałam ćwiczyć w ciąży i trochę ćwiczyłam, ale nie tyle ile planowałam. Wysypiam się. Czytam książki. (…) Na długo przed ciążą trzymałam dietę, a teraz już wcale. Kocham świeże pieczywo”, mówi w wywiadzie.

Aktorka w szczerej rozmowie zdradziła, ze chciałaby rodzić naturalnie. „Nie chcę mieć operacji, wolę przejść ten ból, aby poczuć się silniejsza. Pomyśleć potem: "A jednak dałam radę!”, skomentowała.

Barbara Kurdej-Szatan nie ukrywa, ze drugą ciążę przeżywa podobnie, jak pierwszą. Ale tym razem postanowiła, że zwolni tempo pracy. Żyje spokojnie, bez pośpiechu. Na chwilę przerwała zdjęcia do M jak miłość. Miała pewne plany na wykorzystanie tego czasu, ale pokrzyżowała je pandemia koronawirusa. Czas spędziła z rodziną w domu na wsi. Gwiazda działała artystycznie.

,,Rozwinęliśmy z Rafałem, moją siostrą Kasią i jej mężem Piotrem projekt "MaKuSza". Są to piosenki, w połowie ludowe, a w połowie współczesne. To coś zupełnie nowego. Siostra pisze teksty, a Rafał i Piotr zajmują się tworzeniem muzyki i aranżacją”, mówi w wywiadzie dla edziecko.pl.

Już we wrześniu Barbara Kurdej-Szatan powita na świecie synka. Czy jej córeczka Hania cieszy się, że wkrótce będzie mogła odnaleźć się w nowej roli -starszej siostry? Ośmiolatka nie może się doczekać, kiedy będą już w komplecie.

„To ona nas ciągle o nie pytała i czekała. Hania całuje brzuszek i mówi do brzuszka. (śmiech) (…) Mam nadzieję, że nie będzie zazdrosna. Będziemy starać się z Rafałem dać jej tyle uwagi, aby nie czuła się zapomniana, będziemy powtarzać, jaką jest wspaniałą starszą siostrą i jak nam pomaga, a jestem przekonana, że tak będzie”, mówi aktorka.

A jak szczęśliwi rodzice zareagowali na informację o tym, że wkrótce dołączy do nich chłopiec?

,,Kiedy dowiedzieliśmy się, że to będzie chłopiec, to pierwsze, co powiedziałam do Rafała: "O Boże, przecież ja nie wiem, jak wychować chłopca", na co on zareagował: "Nie martw się, ja wiem!", dodała aktorka. 

Basia Kurdej-Szatan nie ma wątpliwości, że jej mąż będzie chciał przekazać synkowi całą swoją wiedzę. To złota rączka, jest wędkarzem, gra w piłkę. 

,,Niektóre mamy mówią, że nie ma nic bardziej rozczulającego od tego, kiedy synek przyjdzie do mamy, usiądzie jej na kolankach, spojrzy słodkimi oczkami i powie: "Mamusiu jesteś najpiękniejsza". Już na to czekam", zakończyła czule wywiad dla edziecko.pl.

A my życzymy dużo zdrowia i radości!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#love 🌸

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.