Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
WSPOMNIENIE

Barbara Kurdej-Szatan wspomina wyjątkowe spotkanie z Anną Przybylską…

„Patrzyła na mnie i wyciągnęła do mnie ręce”

Weronika Kostyra 9 października 2018 07:28
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Choć od śmierci Anny Przybylskiej minęły już cztery lata, nadal trudno się z nią pogodzić. 5 października 2014 roku aktorka przegrała walkę z nowotworem. Jej odejście było ogromnym ciosem dla rodziny i fanów. Wielu z nich często wspomina Annę Przybylską i opowiada o swoich spotkaniach z nią. Jedną z nich jest Barbara Kurdej-Szatan, która poznała zmarła aktorkę w pracy.

Barbara Kurdej-Szatan o Annie Przybylskiej

Barbara Kurdej-Szatan niedawno miała okazję poznać Jarosława Bieniuka i dzieci Anny Przybylskiej. Grała razem z nimi w reklamie jednej z sieci komórkowych. Na planie zdjęciowym panowała podobno bardzo przyjazna atmosfera. „Zawsze służy pomocą, jest uśmiechniętą, pogodną i niezwykle otwartą osobą. Bardzo dobrze się z nią współpracuje. Poza tym jest bardzo zdolną aktorką”, powiedział Bieniuk o Kurdej-Szatan w rozmowie Dobrym Tygodniem.

Barbara Kurdej-Szatan z kolei na długo zapamiętała moment spotkania z Anną Przybylską przed laty. Zmarła aktorka była już wtedy w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej i czuła się mocno osłabiona, wciąż jednak chciała pracować. Zwróciła się wtedy do koleżanki z prośbą o wsparcie. „Pamiętam taki moment, jak tak patrzyła na mnie i wyciągnęła do mnie ręce. Mówiła, żebym dała jej trochę energii”, wyznała. Aktorki nie miały czasu dobrze się poznać, jednak to wyjątkowe spotkanie na zawsze pozostanie w pamięci Barbary Kurdej-Szatan. 

Anna Przybylska z dziećmi, Anna Przybylska, Oliwia Bieniuk, Szymon Bieniuk, Jan Bieniuk, VIVA! sierpień 2012
Fot. Iza Grzybowska/MOVE

Anna Przybylska
Fot. Instagram @aniablond

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.