Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Barbara Kurdej-Szatan przegrywa walkę z chorobą?!

Aktorka odebrała fatalne wyniki badań...

Konrad Szczęsny 6 grudnia 2018 14:16
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Od pięciu lat Barbara Kurdej-Szatan walczy z boreliozą. Aktorka już w wywiadzie z Romanem Praszyńskim w VIVE! w kwietniu 2017 roku zwierzyła się, że korzysta z alternatywnych metod leczenia, ponieważ te tradycyjne nie przyniosły pożądanego rezultatu. Kiedy wydawało się, że sytuacja zdrowotna aktorki została unormowana, choroba ponownie zaatakowała...

Barbara Kurdej-Szatan przegrywa z boreliozą? Złe wyniki badań aktorki

Niestety, ostatnie wyniki badań nie napawają gwiazdy i jej najbliższych optymizmem.

„Wyszły źle, ale czuję się dobrze. Być może to dobre samopoczucie zawdzięczam swojemu pozytywnemu nastawieniu. Bo gdy ostatnio byłam znerwicowana, czułam, że choroba znowu przejmuje nade mną kontrolę”, zwierzyła się Barbara Kurdej-Szatan magazynowi Na żywo.

Aktorka wytłumaczyła również, dlaczego nie stosuje metod proponowanych w leczeniu boreliozy przez medycynę konwencjonalną.

„Antybiotyk na dłuższą metę osłabia i wyniszcza organizm. Oprócz prądów, stosuję też dietę i zioła”, wyjaśniła.

Niestety, osoby zmagające się z tą chorobą muszą poddawać się regularnym badaniom. To nie jest najmocniejszą stroną Barbary Kurdej-Szatan. „Jestem bardzo niesystematyczna”, wyjawiła.

Barbara Kurdej-Szatan o walce z boreliozą

We wrześniu 2017 roku aktorka przyznała, że musi przestrzegać diety, by w ten sposób walczyć z bolesnymi dolegliwościami.

– Byłam ostatnio u mojej pani dietetyk i okazało się, że jest lepiej i duża część tych bakterii, które ten zasrany kleszcz mi wpuścił, została zlikwidowana. Potwierdzone to również zostało badaniami. Jednak boreliozę nadal mam i muszę jeszcze z nią powalczyć – podkreśliła.

To jest chyba bardzo uciążliwa i trudna walka. Mówiła o tym również Kasia Kowalska, która zmaga się z boreliozą.

Tak, wynika to z tego, że bakterie są głęboko zagnieżdżone w różnych partiach ciała. Jednak można to kontrolować i nad tym panować. 

Jak?

Przede wszystkim trzeba jeść dużo witamin, dbać o siebie, ruszać się, być aktywnym. Broń boże nie wolno leżeć plackiem! Organizm musi być silny, żeby móc z tymi bakteriami walczyć.

Jak dokładnie wygląda pani dieta i tryb życia? Co pani je, czego musi unikać i jakie sporty pani uprawia?

Ćwiczyć lubię sama z siebie, szczególnie biegać, i zawsze to robiłam dla dobrej kondycji. Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków. Przez to candida, grzyby, które zazwyczaj znajdują się w jelicie, rozprzestrzeniły się – mimo tego, że zażywałam specjalne osłony. Trudno jest nad tym zapanować, potrzebna jest dieta długoterminowa.

Miejmy nadzieję, że wkrótce stan zdrowia gwiazdy znacząco się poprawi!  

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018, jamnik
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?