Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Barbara Kurdej-Szatan przegrywa walkę z chorobą?!

Aktorka odebrała fatalne wyniki badań...

Konrad Szczęsny 6 grudnia 2018 14:16
Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Od pięciu lat Barbara Kurdej-Szatan walczy z boreliozą. Aktorka już w wywiadzie z Romanem Praszyńskim w VIVE! w kwietniu 2017 roku zwierzyła się, że korzysta z alternatywnych metod leczenia, ponieważ te tradycyjne nie przyniosły pożądanego rezultatu. Kiedy wydawało się, że sytuacja zdrowotna aktorki została unormowana, choroba ponownie zaatakowała...

Barbara Kurdej-Szatan przegrywa z boreliozą? Złe wyniki badań aktorki

Niestety, ostatnie wyniki badań nie napawają gwiazdy i jej najbliższych optymizmem.

„Wyszły źle, ale czuję się dobrze. Być może to dobre samopoczucie zawdzięczam swojemu pozytywnemu nastawieniu. Bo gdy ostatnio byłam znerwicowana, czułam, że choroba znowu przejmuje nade mną kontrolę”, zwierzyła się Barbara Kurdej-Szatan magazynowi Na żywo.

Aktorka wytłumaczyła również, dlaczego nie stosuje metod proponowanych w leczeniu boreliozy przez medycynę konwencjonalną.

„Antybiotyk na dłuższą metę osłabia i wyniszcza organizm. Oprócz prądów, stosuję też dietę i zioła”, wyjaśniła.

Niestety, osoby zmagające się z tą chorobą muszą poddawać się regularnym badaniom. To nie jest najmocniejszą stroną Barbary Kurdej-Szatan. „Jestem bardzo niesystematyczna”, wyjawiła.

Barbara Kurdej-Szatan o walce z boreliozą

We wrześniu 2017 roku aktorka przyznała, że musi przestrzegać diety, by w ten sposób walczyć z bolesnymi dolegliwościami.

– Byłam ostatnio u mojej pani dietetyk i okazało się, że jest lepiej i duża część tych bakterii, które ten zasrany kleszcz mi wpuścił, została zlikwidowana. Potwierdzone to również zostało badaniami. Jednak boreliozę nadal mam i muszę jeszcze z nią powalczyć – podkreśliła.

To jest chyba bardzo uciążliwa i trudna walka. Mówiła o tym również Kasia Kowalska, która zmaga się z boreliozą.

Tak, wynika to z tego, że bakterie są głęboko zagnieżdżone w różnych partiach ciała. Jednak można to kontrolować i nad tym panować. 

Jak?

Przede wszystkim trzeba jeść dużo witamin, dbać o siebie, ruszać się, być aktywnym. Broń boże nie wolno leżeć plackiem! Organizm musi być silny, żeby móc z tymi bakteriami walczyć.

Jak dokładnie wygląda pani dieta i tryb życia? Co pani je, czego musi unikać i jakie sporty pani uprawia?

Ćwiczyć lubię sama z siebie, szczególnie biegać, i zawsze to robiłam dla dobrej kondycji. Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków. Przez to candida, grzyby, które zazwyczaj znajdują się w jelicie, rozprzestrzeniły się – mimo tego, że zażywałam specjalne osłony. Trudno jest nad tym zapanować, potrzebna jest dieta długoterminowa.

Miejmy nadzieję, że wkrótce stan zdrowia gwiazdy znacząco się poprawi!  

Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Barbara Kurdej-Szatan, VIVA! styczeń 2018, jamnik
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.